خبر

 • تک بورد - در سال 2010 ، نیروی هوایی ایالات متحده بیش از 1000 کنسول بازی برای ساخت یک ابر رایانه استفاده کرد: کدام یک؟

  در سال 2010 ، نیروی هوایی ایالات متحده بیش از 1000 کنسول بازی برای ساخت یک ابر رایانه استفاده کرد: کدام یک؟
  9 روز و 15 ساعت قبل

  Xbox PlayStation 3 Nintendo Wii Xbox 360 پاسخ خود را انتخاب کنید و انتخاب صحیح آشکار خواهد شد. پاسخ درست: PlayStation 3 چیزهای بی اهمیت بعدی: چارلز بابیج برای ایجاد اولین ... شناخته شده است؟ ادامه مطلب را بخوانید…

  که در آن زمان به عنوان سی و سومین ابر رایانه جهان شناخته می شود ، "Condor Cluster " توسط آزمایشگاه تحقیقات نیروی هوایی ایالات متحده با استفاده از 1760 کنسول Playstation 3 ساخته شده است. این سیستم که در رم ، نیویورک واقع شده است ، برای تقویت رادار ، پردازش تصاویر ماهواره ای و تحقیق در مورد هوش مصنوعی ساخته شده است.

  این کنسول به دلیل کارایی در مدیریت گرافیک های با وضوح بالا و همچنین مقرون به صرفه بودن عمومی ، انتخاب شد. "Condor Cluster " شامل 168 واحد پردازش گرافیکی جداگانه و 84 سرور هماهنگ کننده در یک آرایه موازی با قابلیت انجام 500 تریلیون عملیات شناور در هر ثانیه (500 TFLOPS) است.

  در حالی که PlayStation 3 بود در آن زمان حدود 400 دلار گزارش شده است ، گزارش شده است كه AFRL در غیر اینصورت 10 هزار دلار به ازای هر واحد برای فناوری قابل مقایسه ساخته شده با قطعات رایج رایانه هزینه می كرد. PS3 همچنین برای توانایی اجرای لینوکس ایده آل بود ، اگرچه بعداً این ویژگی به دلیل امنیت از بین رفت و پروژه های احتمالی آینده خوشه های مبتنی بر PS3 را متوقف کرد.

  قبل از پروژه AFRL ، Gaurav خانا در گروه فیزیک دانشگاه ماساچوست دارتموث دستگاه مشابهی را با استفاده از تقریباً 200 کنسول PlayStation 3 ساخته است.

خبرهای دیگر از techspot