خبر

 • تک بورد - بزرگترین خرید فناوری در تاریخ کدام است؟

  بزرگترین خرید فناوری در تاریخ کدام است؟
  5 روز و 14 ساعت قبل

  خرید دل EMC در سال 2015 خرید خرید موتورولا توسط گوگل در سال 2011 خرید انویدیا از بازو در سال 2020 خرید HP از Compaq در سال 2002 پاسخ صحیح: خرید EM از EMC در سال 2015 1024 گیگابایت برابر است با 1 ترابایت ؛ 1024 Terabytes برابر است با 1 Petabyte. چند گیگابایت در یک پتابایت وجود دارد؟ بعدی ❭ اندکی پیش زمینه…

  شاید شناخته شده ترین معامله از این لیست نباشد ، اما خریداری شرکت ذخیره سازی EMC شرکت دل با 67 میلیارد دلار پول نقد و سهام به عنوان فن آوری در اختیار دارد. بزرگترین خرید صنعت. این در سال 2015 اتفاق افتاد.

  خرید انویدیا از Arm در معامله ای به ارزش 40 میلیارد دلار شماره 2 در این لیست است که یکی از بزرگترین خریدهای نیمه هادی در تاریخ چند دهه تجارت تراشه است. طنز شگفت انگیز این است که این معامله 40 میلیارد دلاری به هیچ وجه تراشه در بر ندارد. چهار سال قبل ، سافتبانک Arm را به قیمت نزدیک به 32 میلیارد دلار خریداری کرده بود.

  مقام سوم به تراشه ساز مشهور Broadcom تعلق دارد ، که توسط رقیب Avago Technologies در معامله نقدی و سهام با ارزش 37 میلیارد دلار جلب شد. در سال 2020 ، تراشه ساز خراش AMD به توافق رسید که متخصص FPGA Xilinx را در یک معامله کل سهام به ارزش 35 میلیارد دلار خریداری کند. این چهارمین ورودی در لیست 5 فهرست برتر ما است.

  برای جمع آوری 5 معامله برتر تاریخ فناوری ، IBM توسعه دهنده نرم افزار منبع باز Red Hat را به مبلغ 34 میلیارد دلار خریداری کرد. این معامله در سال 2018 انجام شد ، پس از آنکه IBM و Red Hat بیش از 20 سال در شرکای سازنده لینوکس شریک بودند.

  خریدهای برجسته دیگری که در سال های اخیر از رتبه بندی خارج شده اند ، شامل مایکروسافت است. خرید LinkedIn به مبلغ 26.2 میلیارد دلار در سال 2016. همچنین ، تصاحب HP توسط Compaq در سال 2002 که تقریباً با خرید واتس اپ توسط فیس بوک گره خورده بود ، مبادلات 19 میلیارد پوندی بود. و بخاطر تکمیل ، گوگل 12.5 میلیارد دلار برای موتورولا پرداخت و دو سال بعد آن را به قیمت 2.9 میلیارد دلار به لنوو فروخت - منهای تمام حق ثبت اختراعات موبایلی که آنها واقعاً بخاطر جاه طلبی های اندرویدی خود می خواستند.

  شما ممکن است باشید با تعجب اینکه چرا خرید AOL از Time Warner در میان پاسخها وجود ندارد ، با توجه به اینکه این معامله بزرگتر از هر یک از موارد بالا است. AOL در سال 2000 مبلغ 106 میلیارد دلار برای Time Warner پرداخت كرد - در واقع این مبلغ در ابتدا 165 میلیارد دلار بود اما بعداً كاهش یافت - اما این خرید معمولاً از این نوع لیست خارج می شود زیرا AOL و Time Warner بیش از شركتهای فن آوری ، شركتهای رسانه ای محسوب می شوند. پاسخ خود را انتخاب کنید. انتخاب صحیح و توضیح مختصر در زیر نشان داده خواهد شد. محتوا عمداً وارونه است ، بنابراین قبل از پاسخ دادن هیچ نظری ندارید.

خبرهای دیگر از techspot