خبر

 • تک بورد - برای تأمین بودجه اولین رایانه اپل ، استیو وزنیاک و استیو جابز فروش ...

  برای تأمین بودجه اولین رایانه اپل ، استیو وزنیاک و استیو جابز فروش ...
  4 روز و 8 ساعت قبل

  ماشین حساب علمی و فولکس واگن حقوق مربوط به بازی ویدیویی "Breakout " در دستگاه های جعبه آتاری بلو برای شبیه سازی اپراتورهای تلفن نقشه ها برای یک کامپیوتر نسل دوم پاسخ خود را انتخاب کنید و انتخاب صحیح نشان داده خواهد شد. پاسخ صحیح: ماشین حساب علمی و Volkswagen van Trivia بعدی: Google Chrome یک مینی بازی مخفی دارد که شامل چه چیزهایی می شود؟ به خواندن ادامه دهید ...

  اگرچه استیو وزنیاک به طراحی Breakout آتاری و همچنین دستگاه های جعبه آبی و اجزای رایانه کمک کرد ، او ماشین حساب HP-65 وی بود که 500 دلار فروخت. در همین حال جابز تنها وسیله حمل و نقل خود ، یک وانت فولکس واگن را به مبلغ 800 دلار برای تأمین بودجه ایجاد اپل I. به فروش رساند.

  کار در اتاق خواب و گاراژ جابز ، ووزنیاک به تنهایی دستگاه را طراحی کرد تابلوهای مدار و سیستم عامل ، در حالی که جابز ایده های بزرگی در مورد فروش یک صفحه مدار چاپی کاملاً مونتاژ شده داشت که قبلاً توسط خود علاقه مندان به مونتاژ نیاز داشت.

  در ژوئیه 1976 ، Apple I در Homebrew Computer نشان داده شد باشگاهی در پالو آلتو ، کالیفرنیا و با قیمت 666.66 دلار به فروش رسید زیرا اولین تابلوهای سیستم تکمیل شده با قیمت 500 دلار به علاوه یک سوم به یک فروشگاه رایانه محلی فروخته شد (و چون وزنیاک دوست داشت رقم را تکرار کند).

  مشخصات برای اپل I شامل یک پردازنده MOS 6502 با کلاک یک گیگاهرتز حافظه 1 مگاهرتزی ، 4 کیلوبایت است که از طریق کارت های توسعه تا 8 کیلوبایت یا 48 کیلوبایت قابل ارتقا است ، صفحه نمایش تک رنگ 280 X 192 ، درایو فلاپی 5.25 اینچ و سیستم عامل Woz Integer BASIC.

  امروز ، اپل I یک یافته نادر است که به هرجایی فروخته شده است ده ها هزار تا صدها هزار دلار روم.

خبرهای دیگر از techspot