خبر

 • تک بورد - اولین ربات دیجیتالی و قابل برنامه ریزی جهان چه بود؟

  اولین ربات دیجیتالی و قابل برنامه ریزی جهان چه بود؟


  1 ماه قبل

  جانز هاپکینز Beast The General Electric Walking Truck The Stanford Arm Unimate پاسخ خود را انتخاب کنید و انتخاب صحیح نشان داده خواهد شد. پاسخ صحیح: Unimate چیزهای بی اهمیت بعدی: نینتندو که در سال 1889 تأسیس شد، با فروش چه محصولی شروع به کار کرد؟

  به خواندن ادامه دهید…

  اولین ربات دیجیتال/قابل برنامه‌ریزی Unimate نام داشت و در همان سالی که حق اختراع آن به تصویب رسید به قیمت 35000 دلار به جنرال موتورز فروخته شد. Unimate برای ثبت اختراع توسط جورج دیول در سال 1954 ثبت شد (اعطا شده در سال 1961 -- ثبت اختراع ایالات متحده 2,988,237).

  این دستگاه در کارخانه GM's Ewing Township، نیوجرسی مستقر بود. این خودروساز از Unimate 2700 پوندی برای استخراج دایکستینگ ها و جوش دادن آنها بر روی بدنه خودرو استفاده کرد. این یک کار خطرناک برای کارگران بود، که ممکن است در اثر دود سمی مسموم شوند یا اگر مراقب نباشند، عضوی از بدن خود را از دست بدهند.

  Unimate اصلی شامل دو جعبه بزرگ متصل و یک بازو بود که وظایف سیستماتیک را در آن ذخیره می کرد. یک خاطره طبل طولی نکشید که کرایسلر، فورد و سایر تولیدکنندگان به دنبال Unimates برای خود بودند و در مدت کوتاهی صدها بازوی روباتیک به کار گرفته شدند.

  در سال 1966، Unimate وارد تولید در مقیاس کامل در Unimation شد. در کنتیکت و در همان سال، تماشاگران سراسر جهان در شوی امشب جانی کارسون، آبجو ریختن و گلف بازی آن را تماشا کردند. در فرهنگ عامه، شخصیت DC Comics، Alan von Neumann, Jr. یک روبات خیالی به نام Unimate ایجاد کرد.


  تگ ها:

  اولین , ربات , دیجیتالی , قابل , برنامه , ریزی , جهان , بود؟


خبرهای دیگر از techspot