خبر

 • تک بورد - اولین رایانه ای که در یک مسابقه شطرنج مقابل یک قهرمان جهان پیروز شد کدام بود؟

  اولین رایانه ای که در یک مسابقه شطرنج مقابل یک قهرمان جهان پیروز شد کدام بود؟
  18 روز و 12 ساعت قبل

  IBM Watson IBM Deep Blue Cray Jaguar IBM Blue Gene پاسخ خود را انتخاب کنید و انتخاب صحیح مشخص خواهد شد. پاسخ صحیح: IBM Deep Blue چیزهای بی اهمیت بعدی: هنگامی که Verizon در سال 2015 AOL را خریداری کرد ، چه تعداد از افراد هنوز هزینه اینترنت AOL را پرداخت می کردند؟ ادامه مطلب را بخوانید…

  سیستم Deep Blue IBM اولین قهرمان شطرنج جهان را در 10 فوریه 1996 شکست داد ، زمانی که گری کاسپاروف در اولین بازی یک مسابقه شش بازی شکست خورد (سه پیروزی و سه پیروزی دو بازی دیگر به تساوی کشیده شد).

  بیش از یک سال بعد ، در ماه مه 1997 ، کسپاروف بازی برگشت شش بازی خود را به سختی در برابر نسخه پیشرفته دستگاه از دست داد و تا جایی که IBM را به تقلب متهم کرد. بیگ بلو ادعاها را انکار کرد ، از بازپس گیری مجدد پیگیری کرد و سیستم را بازنشسته کرد.

  توسعه برای Deep Blue در سال 1985 با پروژه ChipTest در دانشگاه کارنگی ملون آغاز شد. این سیستم بیشتر به قدرت محاسبه نیروی بی رحم برای بازی شطرنج متکی بود. این یک سیستم مبتنی بر RS / 6000 SP Thin P2SC کاملاً موازی با 30 گره بود که هر یک حاوی یک ریز پردازنده 120 مگاهرتزی P2SC با تراشه های شطرنج VLSI 480 منظوره خاص بود. برنامه شطرنج بازی Deep Blue با C نوشته شده است ، و تحت سیستم عامل AIX اجرا می شود.

  در طول بازی برگشت با کاسپاروف در سال 1997 ، Deep Blue قادر به ارزیابی 200 میلیون موقعیت در ثانیه بود ، دو برابر سریع مانند نسخه 1996 و در آن زمان 259 بزرگترین ابر رایانه جهان بود.

خبرهای دیگر از techspot