خبر

 • تک بورد - Theranos متخصص پوست طولانی مدت COO را به عنوان مدیر آزمایشگاه استخدام کرد ، هیئت منصفه می گوید

  Theranos متخصص پوست طولانی مدت COO را به عنوان مدیر آزمایشگاه استخدام کرد ، هیئت منصفه می گوید
  11 روز و 19 ساعت قبل

  COO Balwani متخصص پوست طولانی خود را برای اداره آزمایشگاه Theranos استخدام کرد.
  در قسمت دیروز محاکمه جنایی الیزابت هلمز ، هیئت منصفه شهادت چشم نواز Sunil Dhawan را شنید ، پزشکی که Theranos برای جایگزینی مدیر آزمایشگاه قبلی خود استخدام کرده بود.

  داوان متخصص پوست طولانی مدت Theranos COO Ramesh "Sunny" Balwani بود که با اتهامات کلاهبرداری مشابه هولمز در بهار مواجه خواهد شد. Dhawan یک پزشک دارای مجوز هیئت مدیره بود ، بنابراین شرایط ایالتی و فدرال را برای مدیر آزمایشگاه برآورده کرد. اما بر خلاف آدام روزندورف ، مدیر قبلی که به دلیل صحت مشکوک نتایج آزمایشات شرکت استعفا کرد ، داوان در علوم آزمایشگاهی دارای مجوز نبود و همچنین هیچ تجربه قبلی در زمینه آزمایشگاه با این مقیاس یا محدوده نداشت. داوان همچنین اذعان کرد که وقتی بالوانی در ابتدا به سراغ او رفت ، مجبور بود فناوری Theranos را در گوگل جستجو کند - قبل از اینکه به خدمت گرفته شود ، او اطلاعات زیادی در مورد فناوری شرکت نداشت.

  اما پس از گوگل و "یک گفتگوی کوتاه در این باره" ، داوان پذیرفت تا زمانی که به عنوان مدیر آزمایشگاه Theranos کار نمی کند ، مشکلی در کار روزانه او به عنوان متخصص پوست یا زندگی خانوادگی او ایجاد نکند. بلووانی به او اطمینان داد: "تعهد زمانی بسیار کم است.

  و اینطور هم شد. داوان شهادت داد که او دوبار به ترانوس رفت و بین نوامبر 2014 تا ژوئن 2015 در مجموع پنج تا ده ساعت کار کرد. در آن زمان ، او اساساً هر چیزی را که بلووانی برای او ارسال کرد امضا کرد. ترانوس با پرداخت ماهیانه 5000 دلار به او موافقت کرد ، اگرچه او می گوید هیچ گونه چک را نقد نکرده است و یکبار خواسته که به جای آن به عنوان حق الزحمه سهام پرداخت شود. سپتامبر 2015 ، زمانی که او مجبور شد به مقر Theranos برود تا 300 روش عملیاتی استاندارد را شخصاً امضا کند. داوان گفت: "امضای روزندورف به من آرامش بخشید - به من اطمینان خاطر داد که قبل از ورود من نظارت شده است." همچنین در سپتامبر 2015 ، داوان برای بازرسی دولتی آزمایشگاه حضور داشت.

  قبل از بازرسی آزمایشگاه ، داوان با کسی که در آزمایشگاه کار می کرد صحبت نکرده بود. "هیچ وقت شما با کارمند Theranos که در آزمایشگاه کار می کرد صحبت نکردید؟" جف شنک ، وکیل دادگستری ایالات متحده ، از او پرسید.

  تبلیغات

  داوان گفت: "هیچ مکالمه ای را در این مدت به یاد نمی آورم." او همچنین گفت که با هیچ کارمند ، پزشک یا بیمار دیگری ملاقات نکرده است. او تا سپتامبر 2015 با هولمز ملاقات نکرد. تحت بازجویی متقابل وکیل هولمز ، لانس وید ، داوان گفت که وی تصور می کند که بالوانی "یک مدیر ارشد" است.

  "او آزمایشگاه را از نظر عملیاتی اداره می کرد ، درست است؟" وید پرسید.

  "من نمی توانم در این مورد اظهار نظر کنم زیرا هرگز به من نگفتند او آزمایشگاه را اداره می کند ،" اما داوان گفت ، "اما این تصور من بود ، بله."

  < h2> جزئیات بیشتر در مورد معامله والگرین

  قبل از شروع شهادت داوان ، هیئت منصفه از نیمش جاوری ، مدیر اجرایی سابق والگرین ، که چشم انداز آزمایش خون با انگشت را "فوق العاده" توصیف کرد ، شنید. کشیدن وریدها به فلبوتومیست ها نیاز دارد. او گفت: "خون کمتر مورد نیاز سحر و جادو بود ، برای ما در والگرین بسیار جذاب بود." مشکلات در حال ظهور بودند ترانوس هنوز در حدود 40 درصد مواقع خون وریدی می گرفت ، بسیار بیشتر از آنچه که جاوری می خواست. او گفت که در نهایت ، او می خواست درصد را به صفر برساند. بالوانی به او گفت که آنها تا پایان سال به زیر 5 درصد می رسند ، هدفی که ترانوس هرگز به آن نرسیده است. فن آوری Theranos را به والگرین می فروشد ، دادستانی می گوید والگرینز فناوری راه اندازی را در 40 داروخانه در آریزونا و یکی در کالیفرنیا به بازار عرضه کرده بود ، اما آزمایش ترانوس به قول خود عمل نکرد. جهاوری به بالوانی نوشت: "ما باید یک برنامه مستند در مورد هر دو داشته باشیم ، در غیر این صورت متقاعد کردن توسعه فراتر از ایالت AZ برای من دشوار خواهد بود." جهاوری به دادگاه گفت: "والگرینز قصد داشت در سال مالی 2015 این فروشگاه را به 500 فروشگاه برساند ، هدفی که به 200 واحد کاهش یافت. به "کل مدل عملیاتی کامل نبود ، بنابراین به همین دلیل تصمیم گرفتیم تعداد آنها را کاهش دهیم." سرانجام ، والگرینز هرگز از تجمع اولیه 40 فروشگاه در آریزونا و یک فروشگاه در کالیفرنیا فراتر نرفت.

  کوین داونی وکیل هولمز سعی کرد در بازجویی از مشتری خود از این موضوع فاصله بگیرد و چند بار از جهاوری پرسید. او با هولمز ملاقات کرد. او پاسخ داد: "شاید حداکثر دو یا سه بار." ابتدا آهسته آشکار شوید ، سپس سریع. در ژانویه 2016 ، Walgreens ارائه آزمایشات Theranos را در یک فروشگاه متوقف کرد و تا ماه ژوئن ، همه آنها "خاموش" شدند ، جهاوری گفت. در ماه نوامبر ، والگرینز از این استارتاپ برای 125 میلیون دلار شکایت کرد.

خبرهای دیگر از سیاست فناوری