Starlink توضیح می دهد که چرا لیست نقشه های FCC آن بسیار متفاوت از واقعیت است

براده های استارلینک RV و خدمات خانگی را با هم ترکیب می کنند. SpaceX سیستم FCC را مقصر می‌داند.
SpaceX توضیحی عمومی برای اینکه چرا سرویس واقعی Starlink بسیار کمتر از آنچه در نقشه پهنای باند ملی کمیسیون ارتباطات فدرال ادعا می‌کرد، ارائه کرده است.

پرونده‌های FCC SpaceX نشان می‌دهد که پهنای باند ثابت را تقریباً در هر آدرسی در ایالات متحده ارائه می‌کند، حتی اگر نقشه خدمات وب‌سایت Starlink نشان می‌دهد که فهرست انتظار در بخش‌های بزرگی از کشور وجود دارد. همانطور که قبلا گزارش دادیم، اسپیس ایکس برخی از خانه‌ها را از پایگاه‌داده FCC حذف کرد، زیرا ساکنان آن‌ها نمی‌توانستند Starlink را در آدرس‌های فهرست شده در نقشه FCC سفارش دهند.

SpaceX سعی کرد این سردرگمی را در یک نقشه رفع کند. بایگانی FCC هفته گذشته این شرکت می‌گوید هنگام ارسال داده‌ها از قوانین FCC پیروی می‌کند و سیستم FCC را به دلیل عدم امکان گزارش دقیق‌تر داده‌ها سرزنش می‌کند. تحت سیستم فعلی، SpaceX استدلال می‌کند که می‌تواند آدرسی را به‌عنوان «خدمت‌شده» گزارش کند، حتی اگر ساکن فقط بتواند سرویس RV Starlink را سفارش دهد.

این که آیا کسی می‌تواند سرویس Starlink مسکونی را در آدرس خود سفارش دهد بستگی به «ظرفیت موجود» دارد. اسپیس ایکس نوشت، که "بر اساس سطوح اشتراک محلی هدایت می شود." این پرونده به توضیح عدم تطابق بین نقشه FCC و در دسترس بودن واقعی Starlink ادامه داد:

برای رفع این سردرگمی، SpaceX با کارکنان کمیسیون در مورد بهترین راه برای منعکس کردن در دسترس بودن خدمات خود در پهنای باند ملی بحث کرده است. نقشه. کارکنان کمیسیون پیشنهاد کردند و SpaceX موافقت کرد که SpaceX باید داده‌ها را فقط برای طرح‌های مسکونی و تجاری خود ارسال کند و نقشه و سایر اطلاعات را در www.starlink.com منعکس کند. متأسفانه، محدودیت های فنی پورتال فایلینگ، اسپیس ایکس را از انجام این تغییر باز داشته است. هنگامی که این محدودیت‌های فنی حذف شوند، SpaceX این پرونده را تکمیل می‌کند، که باید منبع اصلی سردرگمی را از بین ببرد.

تا آن زمان، مطابق با قوانین برنامه، SpaceX به پر کردن نقشه پهنای باند ملی با اطلاعات مربوط به آن ادامه خواهد داد. در دسترس بودن همه طرح‌های Starlink که می‌توانند به یک محل اقامت یا کسب و کار کوچک خدمات ارائه دهند. این طرح ها با نام های مسکونی، تجاری و RV شناخته می شوند. SpaceX علاقه‌مندان به خرید یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد این طرح‌ها را تشویق می‌کند تا با وب‌سایت Starlink، www.starlink.com، که همیشه بهترین منبع برای در دسترس بودن خدمات Starlink فعلی خواهد بود، مشورت کنند.

تبلیغات Starlink برای RVs. "همیشه از اولویت خارج شده است"

Starlink برای RVs برای سفر در نظر گرفته شده است، اگرچه برای استفاده در حرکت نیست، و خدمات آن به عنوان "بهترین تلاش" طبقه بندی می شود.

"شبکه منابع استارلینک برای کاربران RV در مقایسه با سایر سرویس‌های Starlink همیشه اولویت‌بندی نمی‌شوند، که منجر به کاهش خدمات و سرعت پایین‌تر در مناطق شلوغ و در ساعات اوج مصرف می‌شود. سرعت اعلام شده و استفاده بی‌وقفه از این سرویس تضمین نمی‌شود."

به طور کلی، تصحیح داده های در دسترس بودن نادرست مهم است زیرا نقشه FCC برای تعیین اینکه کدام بخش از ایالات متحده واجد شرایط 42.4 دلار است استفاده می شود. 5 میلیارد کمک مالی فدرال برای گسترش دسترسی پهنای باند. اما ارسال‌های استارلینک نباید بر روند کمک مالی تأثیر بگذارد.

اداره ملی ارتباطات و اطلاعات (NTIA)، که کمک‌های مالی را توزیع می‌کند، می‌گوید که «مکان‌هایی که منحصراً توسط ماهواره‌ها ارائه می‌شوند» را به‌عنوان «غیر سرویس‌دهی‌شده» در نظر می‌گیرد. پاورقی که به یک سند FCC ارجاع می دهد نشان می دهد که این مورد هم در مورد ماهواره های زمین ایستا و هم برای ماهواره های غیرزمین ایستا مورد استفاده توسط SpaceX صدق می کند.

با این حال، نقشه FCC باید به عنوان یک منبع عمومی مفید باشد و Starlink ادعا می کند که RV آن است. طرح با سرویس بدون اولویت، «پهن باند ثابت» را در آدرس‌های خاص ارائه می‌کند، نقشه را کمتر مفید می‌کند. بایگانی FCC SpaceX هفته گذشته استدلال کرد که "طرح RV اینترنت پرسرعت را در هر مکان ثابت، از جمله محل سکونت فراهم می کند. همچنین برای سفارش فوری در سراسر کشور در www.starlink.com/rv در دسترس است و گزینه ای برای اتصال باند پهن به آن ها ارائه می دهد. در جایی که طرح های مسکونی و تجاری امروز در دسترس نیستند، به آن نیاز دارند."

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *