خبر

 • تک بورد - SpaceX قصد دارد به زودی ماهواره های استارلینک نسل دوم را پرتاب کند، اما آمازون به دنبال تاخیر است

  SpaceX قصد دارد به زودی ماهواره های استارلینک نسل دوم را پرتاب کند، اما آمازون به دنبال تاخیر است


  14 روز و 19 ساعت قبل

  اسپیس‌ایکس بر سر برنامه‌ای برای 30000 ماهواره جدید می‌خواهد، تأیید سریع FCC را می‌خواهد.
  SpaceX طرح Starlink را که آمازون در جریان نبردی در کمیسیون ارتباطات فدرال در سال گذشته با آن مخالفت کرد، کنار گذاشت و می‌خواهد نسل دوم ماهواره‌های باند پهن خود را پرتاب کند. از ماه مارس شروع می شود. اما این اختلاف پایان نیافته است، زیرا آمازون می گوید که جدیدترین پرونده SpaceX "تعدادی از مسائل را مطرح می کن

  در آگوست 2021، کویپر سیستمز، شرکت تابعه باند پهن ماهواره‌ای آمازون، به استارلینک اعتراض کرد که «دو پیکربندی مختلف برای نزدیک به 30000 ماهواره سیستم Gen2 خود را پیشنهاد کرد، که هر کدام این ماهواره‌ها را بر اساس پارامترهای مداری بسیار متفاوتی مرتب می‌کنند». آمازون گفت که پیشنهاد "دو پیکربندی منحصر به فرد متقابل" یک قانون FCC را نقض می کند و رقبا را مجبور می کند تا برای ارزیابی احتمال تداخل دو برابر کار کنند.

  SpaceX گفت که دو پیکربندی ممکن را در صورتی که تنظیمات ترجیحی آن انجام نشود، ارائه کرده است. کار نکن قانون FCC به‌طور خاص رویکرد SpaceX را ممنوع نمی‌کند، اما می‌گوید که اگر درخواستی «با توجه به کامل بودن پاسخ‌ها به سؤالات، نمایش‌های اطلاعاتی، ناسازگاری‌های داخلی، اجرا یا سایر موارد رسمی معیوب باشد، رد می‌شود». /p>

  Starlink پیکربندی دوم را رها می‌کند

  این موضوع اکنون بحث‌برانگیز است زیرا SpaceX روز جمعه به FCC اعلام کرد که پیکربندی جایگزین را کنار می‌گذارد و گفت که دیگر نیازی به آن نیست. بایگانی SpaceX، که توسط مقاله PCMag به آن اشاره شده است، می‌گوید:

  همانطور که SpaceX در اصلاحیه خود توضیح داده است، اطلاعاتی را در مورد پیکربندی جایگزین برای سیستم Gen2 خود ارائه می‌کند تا عدم قطعیت در توسعه را با توجه به طولانی بودن زمان توضیح دهد. زمان های سررسید اغلب برای بررسی درخواست های کمیسیون مورد نیاز است. اسپیس ایکس همچنین تصریح کرد که قصد ندارد هر دو پیکربندی را اجرا کند و به کمیسیون اطلاع خواهد داد که از کدام پیکربندی استفاده خواهد کرد تا زمانی که توسعه مطمئن تر شود. در این مدت زمان زیادی تغییر کرده است و اسپیس ایکس در سرعت توسعه ماهواره‌های Gen2 و پرتاب استارشیپ از انتظارات خود فراتر رفته است. بر این اساس، SpaceX بدینوسیله به کمیسیون اطلاع می‌دهد که پیکربندی 1 را دنبال خواهد کرد و پیکربندی 2 پیشنهاد شده در اصلاحیه را رها خواهد کرد.

  پیکربندی انتخابی SpaceX شامل 29988 ماهواره در ارتفاع‌های بین 340 کیلومتر تا 614 کیلومتر است. اسپیس ایکس گفت که همچنان قصد دارد ماهواره های نسل دوم را برای پرتاب "در مارس 2022، در انتظار تایید نظارتی" آماده کند. پرونده جدید این شرکت همچنین به سؤالاتی پاسخ داد که FCC در نامه ای در 23 دسامبر برای SpaceX ارسال کرد.

  زمانی که SpaceX هنوز به دنبال تأیید رویکرد دو پیکربندی بود، به FCC گفت که آمازون در تلاش است تا رقبا را به تاخیر بیندازد. "برای جبران شکست آمازون در پیشرفت خود." آمازون در پاسخ به FCC گفت: «رفتار اسپیس ایکس و سایر شرکت‌های تحت رهبری ماسک دیدگاه آن‌ها را واضح می‌سازد: قوانین مربوط به افراد دیگر است و کسانی که اصرار دارند یا حتی صرفاً درخواست می‌کنند که مطابقت داشته باشند، مستحق تمسخر و حملات adhominem هستند». اسپیس ایکس به آن واکنش نشان داد و اعتراض آمازون را یک "دیتربیت" نامربوط خواند.

  آمازون به دنبال تأخیر 30 روزه است

  FCC درخواست اسپیس ایکس برای 30000 ماهواره را "قابل قبول" در نظر گرفت. 23 دسامبر. یک دوره نظر 30 روزه وجود دارد که در 24 ژانویه منقضی می شود.

  روز دوشنبه، Amazon از FCC درخواست کرد تا مهلت ارسال پاسخ به درخواست SpaceX برای استقرار 30000 ماهواره را 30 روز تمدید کند. . آمازون خاطرنشان کرد که پرونده اخیر SpaceX در پاسخ به FCC است که به دنبال شفاف سازی در مورد چندین جنبه از اصلاحیه SpaceX، از جمله رابطه بین سیستم Gen2 و سیستم نسل اول SpaceX، قابلیت اعمال بخش 25.159 از قوانین کمیسیون، حداقل زاویه ارتفاع است. ، برنامه های پرتاب، استقرار، ارتفاع، قابلیت اطمینان مورد انتظار و طول عمر در مدار."

  "پاسخ 7 ژانویه اسپیس ایکس به این سوالات تعدادی از مسائل را مطرح می کند که نیاز به تجزیه و تحلیل و پاسخ بالقوه دارد، و آمازون و آمازون به FCC گفت، طرف‌های دیگر به زمان کافی برای بررسی و تجزیه و تحلیل پاسخ‌های SpaceX نیاز دارند تا «بحث کامل‌تری درباره موضوعات در انتظار کمیسیون» امکان‌پذیر باشد. آمازون همچنین گفت که "ارزیابی یک صورت فلکی در این مقیاس بی سابقه شامل مسائل پیچیده و جدیدی می شود.

  کویپر دارای مجوز FCC برای پرتاب 3236 ماهواره در مدار پایین زمین است، اما برنامه پرتاب ماهواره فعلی آن پروژه آمازون را تقریباً نشان می دهد. چهار سال عقب تر از Starlink.


  تگ ها:

  spacex , دارد , زودی , ماهواره , استارلینک , پرتاب , آمازون , دنبال , تاخیر


  v 13
خبرهای دیگر از سیاست فنی