خبر

 • تک بورد - Smartmatic از OANN و Newsmax به دلیل تقلب در دستگاه های رای گیری برای بایدن شکایت کرد

  Smartmatic از OANN و Newsmax به دلیل تقلب در دستگاه های رای گیری برای بایدن شکایت کرد
  4 روز و 3 ساعت قبل

  یادداشت دادخواست‌های قضایی، ماشین‌های هوشمند عملاً آرای ترامپ را به بایدن تغییر ندادند.
  سازنده دستگاه رأی‌گیری اسمارت‌ماتیک دیروز علیه نیوزمکس و مالک شبکه خبری One America (OANN) شکایت کرد و مدعی شد که سازمان‌های خبری محافظه‌کار یک «کمپین اطلاعات نادرست علیه» انجام داده‌اند. اسمارت‌ماتیک» و «با سوء نیت واقعی و بدخواهانه عمل کرد» با ادعای نادرست «که اسمارت‌ماتیک انتخابات 2020 آمریکا را برای جو ب

  Smartmatic به دنبال خسارات مالی در دعوای افترای است که علیه مالک OANN هرینگ شبکه در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه کلمبیا و علیه Newsmax در دادگاه عالی دلاور ارائه شده است.

  "OANN به دروغ اظهار داشت و به طور ضمنی اعلام کرد که Smartmatic's فناوری و نرم‌افزار انتخاباتی در جریان انتخابات 2020 ایالات متحده به خطر افتاده یا هک شده و آرا را به کشورهای خارجی ارسال می‌کند تا در معرض خطر یا هک قرار گیرند، که «Smartmatic توسط دیکتاتورهای فاسد کشورهای سوسیالیستی و کمونیستی تأسیس و تأمین مالی شده است»، و «فناوری انتخابات Smartmatic و در شکایت علیه OANN آمده است که نرم افزارها برای اصلاح، تقلب و سرقت انتخابات طراحی شده اند. Smartmatic در شکایت علیه Newsmax تا حد زیادی ادعاهای یکسانی را مطرح کرد.

  دادنامه: OANN انتخاب کرد که دروغ ها را گزارش کند

  "بار اول ممکن است یک اشتباه باشد. بار دوم، سوم، چهارم و پنجاهمین بار که این اتفاق افتاد، انتخاب‌های عمدی بود. OANN پس از انتخابات 2020 برای ریاست‌جمهوری و معاون رئیس‌جمهور ایالات متحده همه فرصت را داشت که کار درست را انجام دهد. می‌توانست حقیقت را گزارش کند. در عوض، OANN هر بار کار اشتباه را انجام داد. در شکایت علیه OANN آمده است: "این یک دروغ بود." در این دادخواست آمده است که پرزیدنت ترامپ به رئیس جمهور بایدن فرستاده شود. OANN می دانست که این درست نیست. OANN هیچ مدرکی برای حمایت از این ادعا ندیده بود. اما OANN ترجیح داد اطلاعات نادرست منتشر کند. OANN این کار را «در ماه‌ها و هفته‌های بعد» ادامه داد.

  Smartmatic گفت که «فناوری و خدمات انتخاباتی را در طول انتخابات 2020 ایالات متحده به شهرستان لس‌آنجلس ارائه کرد» اما «فناوری و نرم‌افزار آن در هیچ کجا استفاده نشد. دیگر در کشور... حتی در شهرستان لس آنجلس، شرکت هیچ نقشی در شمارش یا جدول بندی آرا ایفا نکرد."

  تبلیغات

  "انتخاب های OANN با معرفی آن به عنوان یک فاسد به اعتبار و برند Smartmatic آسیب رسانده است. شرکتی که از فناوری و نرم افزار آن برای سرقت انتخابات 2020 ایالات متحده استفاده شد. OANN باید به دلیل انتخاب عمدی خود برای انتشار اطلاعات نادرست پاسخگو باشد." >

  در شکایت دیگر، Smartmatic ادعا کرد که در نوامبر و دسامبر 2020، "Newsmax ده ها گزارش منتشر کرد که نشان می داد Smartmatic در یک جنایت شرکت کرده است. توطئه کوچک برای تقلب و دزدی در انتخابات 2020 ایالات متحده و اینکه از فناوری و نرم افزار آن برای تغییر آرا از رئیس جمهور سابق ترامپ به رئیس جمهور کنونی بایدن استفاده شود. به گفته نیوزمکس و مهمانانش، مشارکت اسمارت‌ماتیک در این توطئه، و همچنین استفاده از فناوری و نرم‌افزار اسمارت‌ماتیک برای تغییر آرا، یک واقعیت بود."

  Smartmatic استدلال کرد که "نیوزمکس عمداً از یادگیری حقیقت در مورد اسمارت‌متیک و فناوری و نرم‌افزار انتخاباتی آن، که سوء‌نیت واقعی آن را نشان می‌دهد. اول، Newsmax عمدا از بدست آوردن اطلاعات از Smartmatic اجتناب کرد. هیچ کس از Newsmax هرگز با Smartmatic تماس نگرفت تا اظهاراتی را که گفته یا منتشر کرده است تأیید کند." Newsmax همچنین "به تعداد بی‌شماری از مهمانان اجازه داد در برنامه‌های خبری مختلف خود ظاهر شوند و بدون ارائه هیچ مدرک یا مدرکی برای آن اظهارات اظهارات و مفاهیم نادرست درباره Smartmatic بیان کنند." Smartmatic ادعا کرد: "با کسی که اطلاعات شخصی در مورد دخالت Smartmatic در انتخابات 2020 ایالات متحده یا اتهامات مطرح شده در مورد Smartmatic داشته باشد، مصاحبه ای انجام نداده است." مفاهیم در مورد Smartmatic و استفاده از فناوری و نرم افزار آن در انتخابات 2020 ایالات متحده (و در ایالت های مورد مناقشه) نادرست بود. Newsmax یا این اطلاعات را نادیده گرفت و در نتیجه با بی اعتنایی بی پروا عمل کرد یا اظهارات نادرست خود را پخش کرد و با علم به دروغ بودن آنها بر اساس این اطلاعات اظهارات نادرست خود را منتشر کرد." سیستم‌ها از Newsmax و OANN در ماه آگوست شکایت کردند. Dominion و Smartmatic هر دو از فاکس نیوز شکایت کردند.

  ما در مورد شکایت‌ها با Newsmax و OANN تماس گرفتیم و در صورت دریافت هر گونه پاسخ، این داستان را به‌روزرسانی خواهیم کرد. طبق یک مقاله Deadline، Newsmax بیانیه ای صادر کرد و گفت که «به طور دقیق در مورد ادعاهای مطرح شده توسط شخصیت های عمومی شناخته شده، از جمله رئیس جمهور، مشاوران وی و اعضای کنگره، و همچنین گزارش در مورد ادعاهای Smartmatic در دفاع از خود، گزارش داده است. اقدام امروز Smartmatic علیه Newsmax تلاشی آشکار برای سلب حقوق مطبوعات آزاد است."

خبرهای دیگر از سیاست فنی