خبر

 • تک بورد - IBM می گوید هوش مصنوعی می تواند به ردیابی آلودگی کربن در زنجیره های تأمین وسیع کمک کند

  IBM می گوید هوش مصنوعی می تواند به ردیابی آلودگی کربن در زنجیره های تأمین وسیع کمک کند
  26 روز و 11 ساعت قبل

  شرکت ها تحت فشار فزاینده ای برای اندازه گیری و کاهش ردپای خود قرار دارند.
  یافتن منابع آلودگی در زنجیره های تأمین وسیع ممکن است یکی از بزرگترین موانع برای از بین بردن آلودگی کربن باشد. برای برخی منابع مانند برق یا حمل و نقل ، این کار نسبتاً آسان است. اما برای دیگران مانند کشاورزی یا لوازم الکترونیکی مصرفی ، ردیابی و تعیین میزان انتشار گازهای گلخانه ای می تواند یک فرآیند زمان بر و پر زحمت باشد.

  به طور معمول ، محققان باید زنجیره های تأمین وسیع را بررسی کنند ، ادبیات علمی را بررسی کنند ، گزارش ها را تجزیه و تحلیل کنند و حتی با تامین کنندگان مصاحبه کنند. آنها ممکن است مجبور شوند به جزئیات دانه ای بپردازند و ردپای همه چیز را از گچ در دیوارهای گچی تا لحیم قلع روی تخته مدار تخمین بزنند. پایگاه داده های عظیم مقادیر مرجع ، میانبرهای خام ارائه می دهند ، اما همچنین می توانند عدم اطمینان را در برآورد ایجاد کنند ، زیرا ویژگی های زنجیره تأمین بسیاری از شرکت ها را نشان نمی دهند.

  IBM را وارد کنید ، که شرط بندی عظیمی روی ارائه خدمات هوش مصنوعی به مشاغل برخی از خدمات ، مانند تلاش های واتسون برای مراقبت های بهداشتی این شرکت ، به وعده خود عمل نکردند. اما IBM تلاشهای خود را در سالهای اخیر متمرکز کرده است و امروز مجموعه جدیدی از ابزارها را برای مشاغل برای مقابله با دو چالش مهم ناشی از تغییرات آب و هوایی اعلام کرد: کاهش انتشار و سازگاری.

  زمانی که تغییرات آب و هوایی چالش های بسیار پیچیده و بالقوه عظیمی را برای مشاغل ایجاد می کند. "ما نه تنها با حوادث شدید آب و هوایی و آب و هوایی روبرو هستیم که می تواند به اموال آسیب برساند ، عملیات را مختل کرده و هزینه ها را افزایش دهد ، اما امروزه بسیاری از شرکت ها نیز از مصرف کنندگان و نهادهای نظارتی برای کاهش فعالانه ردپای زیست محیطی خود فشار فزاینده ای دریافت می کنند."

  تبلیغات

  تجزیه و تحلیل کارآمد ردپا

  برای سرویس جدید ، IBM تعداد انگشت شماری از ابزارهای موجود را تهیه و برای داده های محیطی مناسب کرد. این سرویس که به عنوان مجموعه اطلاعات محیطی نامیده می شود ، وعده می دهد تجزیه و تحلیل ردپای کربن را ساده کرده و مناطقی را که شرکت ها در معرض آب و هوای شدید قرار دارند ، از جمله آتش سوزی ، سیل و طوفان ، تشدید می کند.

  خواندن بیشتر

  IBM ابرها را در محاسبات ابری قرار می دهد و شرکت هواشناسی را به دست می آورد. بخشی از پیش بینی آب و هوا ممکن است برای مدیران فوری ترین جذابیت را داشته باشد ، زیرا می تواند به شرکت ها در آماده سازی برای اختلالات شدید ناشی از آب و هوا کمک کند. تاخیر در ارسال یا بستن امکانات در اینجا ، IBM رقابت زیادی دارد ، اگرچه می توان گفت که مزیت آن در The Weather Company و شبکه گسترده ایستگاه های هواشناسی شخصی آن است. (The Weather Company سازمان اصلی The Weather Channel بود که با به دست آوردن IBM The Weather Company متوقف شد. کانال تلویزیونی هنوز اطلاعات پیش بینی شده از IBM را دریافت می کند.)

  بخش تجزیه و تحلیل رد کربن این مجموعه ممکن است باطنی تر به نظر برسد ، اما این پتانسیل تأثیر ماندگارتر را دارد. IBM اولین کسی نیست که معتقد است هوش مصنوعی می تواند تجزیه و تحلیل ردپای کربن را تسریع کند ، اما به نظر می رسد اولین شرکتی است که این سرویس را به صورت تجاری ارائه می دهد. این مجموعه از پردازش زبان طبیعی برای حذف برخی از کارهای دستی مورد نیاز برای جمع آوری اطلاعات از منابع متن در چندین زبان استفاده می کند. به نظر می رسد این سرویس از داده های جمع آوری شده از دارایی های یک شرکت-به عنوان مثال یک کامیون حمل و نقل-برای آموزش مدل هایی برای ارائه دقیق تر برآورد آلایندگی در سراسر شرکت استفاده می کند.

  خدمات ردپای کربن مطابق پروتکل GHG ، یک استاندارد حسابداری کربن که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و طیف وسیعی از منابع مختلف انتشار گازها را شامل می شود ، از جمله منابع ثابت مانند گرمایش ساختمان یا حرارت صنعتی ، منابع فراری مانند نشت متان و منابع حمل و نقل مانند حمل و نقل.

  تبلیغات

  محدوده انتشار < /h2>

  تا کنون ، این مجموعه میزان انتشار گازهای گلخانه ای را در دو سه بخش اصلی زنجیره تامین ردیابی می کند و IBM می گوید در حال تلاش برای گسترش قابلیت های خود در بخش سوم است. اولین مورد ، که تحت عنوان انتشارات محدوده 1 شناخته می شود ، تمام آلودگی هایی را که شرکت مستقیماً مسئول آن است ، پوشش می دهد. این ممکن است شامل گاز طبیعی سوزانده شده در دیگهای بخار برای گرم کردن ساختمان اداری یا گازوئیل مورد استفاده برای تأمین نیروی ناوگان کامیون باشد. مورد دوم ، که به عنوان محدوده 2 شناخته می شود ، انتشارات غیر مستقیم را شامل می شود که معمولاً شامل برق خریداری شده در شبکه می شود.

  خواندن بیشتر

  آیا می خواهید رد پای کربن خود را جبران کنید؟ در اینجا آنچه شما باید بدانید مورد سوم ، محدوده 3 ، سخت ترین روش شکستن و اغلب کمترین دقت است. اینها انتشاراتی هستند که از حواشی زنجیره تامین یک شرکت ناشی می شوند. محدوده 3 برای یک لپ تاپ شامل آلودگی ناشی از ذوب آلومینیوم برای محفظه می شود. این شامل کربن ساطع شده در هنگام تولید ماشین آلات چاپ تابلوهای مدار می شود. شرکتها کنترل مستقیمی بر آنچه در محدوده 3 اتفاق می افتد ندارند ، اما این انتشارات همچنان در ردپای آنها حساب می شود. هنوز باید منتظر ماند و دید آیا IBM می تواند به شرکت ها در دستیابی به زنجیره های وسیع تأمین برای تولید داده های دقیق کمک کند ، اما اگر آنها این کار را انجام دهند ، این یک گام مهم است-اهداف کاهش انتشارات تنها در صورتی می تواند موفقیت آمیز باشد که بر اساس داده های دقیق باشد.

  در بسیاری از کشورها ، حسابداری کربن داوطلبانه است ، اما تعداد فزاینده ای از دولتها و سهامداران آن را در اولویت قرار می دهند. به عنوان مثال ، سیستم تجاری اتحادیه اروپا از شرکت ها می خواهد که تصویری دقیق از انتشار گازهای محدوده 1 خود ارائه دهند و یا جریمه شوند. با افزایش جاه طلبانه سیاستهای کربن خالص خود ، شرکتها مسئولیت بیشتری را برای گزارش آلودگی ناشی از عملیات خود بر عهده خواهند داشت. وقتی این اتفاق بیفتد ، آنها با گزینه هایی روبرو می شوند - هزاران حسابدار کربنی استخدام کنید یا برای کاهش بار از نرم افزار استفاده کنید.

خبرهای دیگر از سیاست فناوری