خبر

 • تک بورد - FCC به دادگاه می گوید اجازه ندهید Viasat و Dish تائید SpaceX Starlink را مسدود کنند

  FCC به دادگاه می گوید اجازه ندهید Viasat و Dish تائید SpaceX Starlink را مسدود کنند
  29 روز و 10 ساعت قبل

  FCC با ادعاهای محیطی و تداخلی که توسط شرکت‌های ماهواره‌ای مطرح شده است مخالفت می‌کند.
  کمیسیون ارتباطات فدرال این هفته از دادگاه خواست تا از تأیید FCC برای پرتاب ماهواره SpaceX Starlink علیه شکایت Viasat و Dish حمایت کند.

  با استدلال‌های شفاهی برنامه‌ریزی‌شده برای 3 دسامبر، گزارش‌های نهایی در روز سه‌شنبه توسط FCC، Viasat، Dish و SpaceX ارائه شد. قضات دادگاه استیناف ایالات متحده برای مدار ناحیه کلمبیا قبلاً درخواست Viasat برای توقف را رد کرده بودند که می توانست پرتاب مداوم ماهواره های مدار پایین زمین (LEO) SpaceX را متوقف کند تا حل و فصل شکایت شود. قضات دریافتند که Viasat نتوانست نشان دهد که احتمالاً در پرونده خود پیروز می شود که ادعا می کند FCC به طور نادرست پرتاب ماهواره را تأیید کرده است. قضات در آن زمان گفتند که Viasat "شرایط سختگیرانه برای توقف در انتظار بررسی دادگاه" را برآورده نمی کند، اما درخواستی برای تسریع در روند تجدید نظر اعطا کرده است.

  FCC در گزارش جدید خود گفت که "کمیسیون به طور منطقی موافقت کرده است. درخواست اسپیس ایکس برای تغییر ارتفاع مداری 2824 ماهواره استارلینک خود، که کمیسیون به این نتیجه رسید که با بهبود دسترسی پهنای باند در مناطق تحت پوشش و کاهش پتانسیل تولید زباله های مداری، منافع عمومی را تامین می کند. توسط Viasat و گروه تعادل کمیسیون بررسی مسائل زیست محیطی شایسته است." (گروه تعادل ظاهرا سال گذشته تاسیس شد و در یک سند دادگاه گفت که "یک سازمان عضویت است که نماینده... ستاره شناسان و دانشمندان دیگر نگران آلودگی نوری و سایر اثرات زیست محیطی صورت های فلکی ماهواره ای است.")

  < FCC مجوزهای متعددی را برای پرتاب ماهواره برای مجموع نزدیک به 12000 ماهواره به اسپیس ایکس داده است. این دادخواست اصلاحیه مجوز صادر شده در آوریل 2021 را به چالش می کشد که ارتفاع 2824 ماهواره را از 1100-1300 کیلومتر به 540-570 کیلومتر کاهش داد. Viasat گفت که این تغییر مجوزی که دادگاه می خواهد آن را تخلیه کند، "مجوز نهایی اسپیس ایکس برای استقرار بخش خاصی از 2824 ماهواره در مدار پایین زمین است."

  FCC: دادگاه ها باید نسبت به آژانس "تواضعی" داشته باشند. h2>

  FCC گفت که بر اساس استاندارد "تواضعی" که توسط دادگاه ها استفاده می شود، قضات باید تصمیمات آژانس را تا زمانی که آژانس "مسائل مربوطه را به طور منطقی در نظر گرفته باشد و تصمیم را به طور منطقی توضیح داده باشد" و "ارتباط منطقی بین دادگاه ها" را بیان کند، باید از تصمیمات آژانس حمایت کنند. حقایق پیدا شد و انتخاب انجام شد." در این مورد، FCC گفت که به طور منطقی به این نتیجه رسیده است که "ماهواره های SpaceX تداخل غیرقابل قبولی برای اپراتورهای دیگر ایجاد نخواهند کرد." استارلینک. این شرکت ادعا کرد که FCC به دلیل انجام ندادن ارزیابی زیست محیطی از قانون سیاست ملی محیط زیست (NEPA) پیروی نکرده است. در خلاصه FCC آمده است که "فقط زمانی که کمیسیون به این نتیجه برسد که اثرات بالقوه آنها بر محیط زیست ممکن است قابل توجه باشد، بررسی بیشتر لازم است" و "این استاندارد رعایت نشده است."

  برای مثال، FCC گفت: "به طور منطقی به این نتیجه رسید که سوابق نشان نمی دهد که اثرات ناشی از رسوب آلومینا و سایر ذرات در نتیجه ورود مجدد ماهواره های SpaceX مجاز به دستور ممکن است "قابل توجه" باشد." خطر سقوط زباله‌های اسپیس ایکس به زمین را به عنوان بخشی از بررسی طرح زباله‌های مداری اسپیس‌ایکس ارزیابی کرد و نیازی به ارزیابی مجدد همان موضوع در این مورد نبود. به طور مشابه، FCC گفت که به دلیل بررسی قبلی، نیازی به ارزیابی مجدد "خطر تولید زباله در مدار توسط ماهواره های اسپیس ایکس" ندارد. تبلیغ

  "بدون بررسی بیشتر" تاثیر بر آسمان شب

  یکی از مشکلات بحث برانگیز ماهواره های SpaceX تاثیر آنها بر ستاره شناسان و آسمان شب است. FCC گفت:

  کمیسیون به‌طور منطقی به این نتیجه رسید که بررسی بیشتر اثرات SpaceX بر نجوم و آسمان شب ضروری نیست. این رکورد نشان داد که اسپیس ایکس در تلاش برای کاهش این اثرات بوده و با جامعه نجومی برای دستیابی به پیشرفت بیشتر کار می کند. مطالعاتی که Viasat و گروه تعادل بر آن‌ها تکیه می‌کنند، از منابع متعددی درباره تأثیرات بر آسمان شب بحث می‌کنند. آنها به نتیجه کمیسیون مبنی بر اینکه سوابق نشان نمی دهد که ماهواره های SpaceX مورد بحث ممکن است اثرات قابل توجهی داشته باشند، تضعیف نمی کنند. پرتاب می شود زیرا اداره هوانوردی فدرال - آژانسی که مجوز چنین پرتاب هایی را صادر می کند - قبلاً ارزیابی زیست محیطی پرتاب های SpaceX را انجام داده بود."

  SpaceX البته در مختصر خود از مورد FCC پشتیبانی کرد. اسپیس ایکس در مورد بررسی زیست محیطی گفت: «نمی‌توان ادعاهای غیرمستند درباره احتمال احتمالی تأثیرات زیست‌محیطی برای وادار کردن یک ارزیابی زیست‌محیطی کافی باشد - حداقل در جایی که، مانند اینجا، آژانس قبلاً یک استثنا قاطعانه را اعلام کرده است. این فعالیت را پوشش می دهد."

  FCC دریافته بود که تغییر مجوز SpaceX برای "اقداماتی که معمولاً تأثیر قابل توجهی بر محیط زیست انسانی ندارند" مستثنی شده است، به این معنی که بازبینی لازم نیست به جز در "شرایط فوق العاده."

خبرهای دیگر از سیاست فنی