خبر

 • تک بورد - FAA با وجود نداشتن مدرکی دال بر آسیب رساندن به هوانوردی، عرضه 5G را به تاخیر انداخت

  FAA با وجود نداشتن مدرکی دال بر آسیب رساندن به هوانوردی، عرضه 5G را به تاخیر انداخت
  8 روز و 10 ساعت قبل

  تاخیر در ایالات متحده حتی در شرایطی که 40 کشور از باند C استفاده می کنند بدون گزارشی از آسیب به ارتفاع سنج ها.
  دو هفته پیش، AT&T و Verizon با اکراه موافقت کردند که راه اندازی 5G را برای مجوزهای طیف باند C جدید به مدت یک ماه، تا ژانویه به تاخیر بیاندازند. 5، در پاسخ به ادعای اداره هوانوردی فدرال مبنی بر اینکه سرویس جدید می تواند با ارتفاع سنج های رادیویی مورد استفاده در هواپیماها تداخل ایجاد کند

  شرکت‌های مخابراتی تلفن همراه تنها نیستند که از تأخیر ناامید شده‌اند. ناظران صنعت مخابرات اشاره می کنند که کمیسیون ارتباطات فدرال استفاده از طیف C-Band از 3.7 تا 3.98 گیگاهرتز را تنها پس از تجزیه و تحلیل ادعاهای تداخل صنعت هوانوردی و یافتن هیچ مدرکی برای حمایت از ادعاها تأیید کرد. FCC همچنین به یک باند محافظ 220 مگاهرتز نیاز داشت که برای محافظت از ارتفاع سنج ها در برابر تداخل بلا استفاده باقی می ماند. FCC گفته است که این باند محافظ بیش از دو برابر بافر 100 مگاهرتز است که در ابتدا توسط بوئینگ پیشنهاد شده بود.

  علاوه بر این، گزارش شده است که این طیف در حال حاضر برای 5G در نزدیک به 40 کشور بدون شواهدی از مشکلاتی که مقامات هواپیمایی آمریکا نسبت به آن هشدار می دهند. مایک اوریلی، کمیسر سابق FCC دیروز در توییتی نوشت: "رهبری بی سیم و امنیت ملی ایالات متحده در انتظار "حل و فصل" نگرانی های بی اساس FAA هستند." h2>

  Verizon و AT&T در حراج باند C در فوریه 2021، با پیشنهادهای برنده Verizon در مجموع 45.45 میلیارد دلار و AT&T به 23.41 میلیارد دلار، تسلط داشتند. T-Mobile 9.34 میلیارد دلار برای طیف باند C هزینه کرده است، اما در درجه اول از فرکانس های 2.5 گیگاهرتز برای استقرار 5G میان باند خود استفاده می کند. FCC مجوزهای باند C را در جولای 2021 صادر کرد.

  Verizon و AT&T برنامه‌های بزرگی برای باند C دارند. آنها انتظار دارند که طیف 3.7-3.98 گیگاهرتز شبکه های 5G را با سرعت های بالاتری نسبت به طیف زیر 1 گیگاهرتز و مناطق تحت پوشش بزرگتر نسبت به طیف موج میلی متری، که با موانع یا مسافت های طولانی عملکرد خوبی ندارد، تقویت کند. /p>

  ارتفاع سنج‌های رادیویی که برای تعیین ارتفاع هواپیما استفاده می‌شوند به طیفی از 4.2 گیگاهرتز تا 4.4 گیگاهرتز وابسته هستند. باند C مجاور قبلاً به خدمات ماهواره ای اختصاص داده شده بود قبل از اینکه FCC آن را برای استفاده سلولی تغییر دهد. این باند از نظر فنی از 3.7 تا 4.2 گیگاهرتز گسترش می‌یابد، اما FCC استفاده سلولی را به 3.98 گیگاهرتز و پایین‌تر برای ایجاد باند محافظ 220 مگاهرتز محدود کرده است.

  تبلیغات

  FAA به دلیل "بلندی‌های جدید بی‌مسئولیتی" مورد انتقاد قرار گرفت

  FCC آژانس متخصص در زمینه تداخل طیف است، و برخی از ناظران صنعت می گویند که سایر آژانس های ایالات متحده سابقه ادعای مشکلات تداخل را بدون شواهد خوب دارند. هارولد فلد، وکیل قدیمی مخابرات و معاون ارشد گروه حمایت از مصرف کننده، دانش عمومی، هفته گذشته در یک پست وبلاگ طولانی درباره این اختلاف نوشت: «فرایندهای دولت فدرال برای پرداختن به سیاست طیف [به شدت] شکسته شده است». "سازمان های فدرال ناراضی که نتیجه روند FCC را دوست ندارند، با تضعیف FCC در مطبوعات و تلاش برای راه اندازی جنگ های نیابتی از طریق متحدان در کنگره پاسخ می دهند. اما اقدامات FAA در اینجا این رفتار را به ارتفاعات جدیدی از بی مسئولیتی و خطر می رساند. "

  فلد - منتقد مکرر نحوه رفتار شرکت‌های مخابراتی با کاربران - نوشت که در این مورد از صنعت بی‌سیم جانبداری می‌کند زیرا "FAA یک سال فرصت داشت تا اطلاعاتی را در مورد ارتفاع‌سنج‌های موجود در آنجا جمع‌آوری کند و شروع به جمع‌آوری داده‌ها در مورد اینکه آیا 5G باعث تداخل مضر برای هر مدلی می‌شود یا خیر، و چه اقداماتی برای کاهش تداخل ممکن است برای جلوگیری از هرگونه تداخل مضر لازم باشد... در عوض، صنعت هوانوردی (با پشتیبانی بی‌صدا FAA) اساساً به دنبال همه یا هیچ چیز بود. هر مکاتبه در پرونده FCC درخواست می کند که FCC از فعال سازی شبکه های 5G در هر قسمت از باند C جلوگیری کند تا زمانی که صنعت هوانوردی متقاعد شود که خطر بالقوه تداخل مضر وجود ندارد. e."

  در برخی از کشورهایی که قبلاً از باند C استفاده می‌کنند، سیگنال‌های 5G در طیف مجاور تجهیزات هوانوردی کار می‌کنند. مردیث اتول بیکر، رئیس و مدیر عامل گروه صنعت بی سیم CTIA، امروز نوشت: "اگر تداخل امکان پذیر بود، مدت ها قبل از آن شاهد آن بودیم. با این وجود، ما یک لایه حفاظتی در ایالات متحده اضافه کرده‌ایم که باند محافظ نامیده می‌شود، که صدها برابر بیشتر از جدایی است که بین کاربران بی‌سیم و سایر کاربران طیف حیاتی وجود دارد."

  FAA تایید نکرد " تداخل اثبات شده

  FAA در 2 نوامبر بولتنی منتشر کرد که در آن درباره "اثرات نامطلوب احتمالی بر ارتفاع سنج های رادیویی" هشدار داد، اما آن بولتن اذعان کرد که هیچ "گزارش اثبات شده ای از تداخل مضر" وجود ندارد، حتی در کشورهایی که اجازه می دهند انتقال 5G بالاتر از حد 3.98 گیگاهرتز تعیین شده توسط FCC. "بسیاری از کشورهای جهان در حال حاضر شبکه های بی سیم را در باندهای 3300-4200 مگاهرتز مستقر می کنند. FAA نوشت: برخی از کشورها کاهش‌های فنی، نظارتی و عملیاتی موقت از جمله محدودیت‌های موقت نزدیکی و قدرت را در شبکه‌های پهن باند بی‌سیم که در باندهای بین 3700 تا 4200 مگاهرتز کار می‌کنند، اعمال کرده‌اند. «هنوز گزارش‌های اثبات شده‌ای مبنی بر تداخل مضر به دلیل وجود ندارد. به عملیات پهنای باند بی سیم در سطح بین المللی، اگرچه این موضوع همچنان در حال بررسی است." FAA اشاره کرد که ایالات متحده از سال 2007 پهنای باند بی سیم را در فرکانس 3.65-3.7 گیگاهرتز مستقر کرده است.

  تبلیغات

  در تصمیم فوریه 2020 خود برای تخصیص مجدد C FCC گفت که تحقیقات صنعت هوانوردی غیرواقعی است و از صنعت خواست تا آزمایش‌های بیشتری را انجام دهد و گفت: «تحلیل‌های بیشتر در مورد اینکه چرا ممکن است حتی احتمال تداخل وجود داشته باشد، با توجه به اینکه تجهیزات با طراحی خوب معمولاً نباید دریافت شوند، ضروری است. هرگونه تداخل قابل توجه ( چه رسد به تداخل مضر) با توجه به این شرایط." حدود 20 ماه بعد، در بولتنی که در این ماه منتشر شد، FAA توصیه کرد که "سازندگان ارتفاع سنج رادیویی، سازندگان هواپیما و اپراتورها به طور داوطلبانه اطلاعات خاص مربوط به طراحی و عملکرد ارتفاع سنج را در اختیار مقامات فدرال قرار دهند. مشخصات مربوط به استقرار و استفاده از ارتفاع سنج های رادیویی در هواپیما، و اینکه آنها تجهیزات خود را در ارتباط با مقامات فدرال آزمایش و ارزیابی می کنند."

  هشدار جدید FAA به صنعت هوانوردی همچنین اشاره کرد که FCC ابتدا به دنبال اظهار نظر در مورد استفاده از باند C برای پهنای باند تلفن همراه در سال 2017.

  "مساله باند C 5G سالهاست که معلق بوده است... چرا آنها اکنون به دنبال استانداردهای بهتری برای ارتفاع سنج هستند؟" فناوری و خط مشی طیف مشاور مایکل مارکوس، مهندس که بیش از دو دهه برای FCC کار کرده است، دیروز در توییتر نوشت. مارکوس همچنین به گزارش ژوئیه 2012 توسط شورای مشورتی کاخ سفید اشاره کرد که «روش‌هایی را برای مدیریت طیف پیشنهاد می‌کرد که هم ویژگی‌های فرستنده و هم گیرنده را برای امکان اشتراک‌گذاری انعطاف‌پذیر طیف در نظر می‌گیرد» زیرا «ویژگی‌های گیرنده به طور فزاینده‌ای استفاده مؤثر و انعطاف‌پذیر از طیف را محدود می‌کنند». به عبارت دیگر: گیرنده ها باید به اندازه کافی خوب طراحی شوند تا از تداخل انتقال در سایر باندهای طیف محافظت کنند.

  FAA در دسامبر 2020 به FCC گفت که "انتظار دارد که هزینه جایگزینی یا بهسازی ارتفاع سنج های راداری قابل توجه خواهد بود."

خبرهای دیگر از سیاست فنی