Corpus Christi آب خود را به Exxon فروخت و در حال از دست دادن شرط بزرگ خود در نمک‌زدایی است

نگرانی‌ها در مورد تخریب محیط زیست، برنامه‌های نمک‌زدایی را برای سال‌ها به تعویق انداخته است.
CORPUS CHRISTI، تگزاس—پنج سال پیش، زمانی که اکسون موبیل تماس گرفت، مقامات شهری مشتاقانه بخش بزرگی از منابع آب خود را امضا کردند تا غول نفتی بتواند یک کارخانه 10 میلیارد دلاری بسازد. برای ساختن پلاستیک از گاز متان

یک سال بعد، آنها همین کار را برای استیل داینامیکس انجام دادند تا یک کارخانه نورد فولادی بسازند.

به این فکر نکنید که کورپوس کریستی، شهری متوسط ​​در سواحل نیمه خشک جنوب تگزاس، برنامه 50 ساله آب خود را 13 سال زودتر از موعد مقرر انجام داد. برنامه ریزان معتقد بودند که راه حلی دارند: نمک زدایی آب دریا در مقیاس بزرگ.

طبق برنامه در سال 2019، اولین کارخانه ایالتی باید تا اوایل سال 2023 راه اندازی شود تا به طور ایمن نیازهای آب صنعتی را که قرار بود به صورت آنلاین عرضه شود، برآورده کند. . اما کورپوس کریستی هرگز این کار را انجام نداد.

این امر شهر و مقامات بندری آن را از پیگیری برنامه‌های گسترده‌تر برای ساختن یک بخش صنعتی نسل بعدی در اطراف خلیج کورپوس کریستی و تبدیل این منطقه به رقیب بازدارد. هیوستون، خانه بزرگ‌ترین مجتمع پتروشیمی کشور، در 200 مایلی ساحل خلیج فارس.

از آنجایی که تلاش‌ها برای کاهش انتشار کربن به شدت از جدول‌های زمانی تعیین‌شده در چندین دهه توافق‌نامه‌های جهانی آب‌وهوایی عقب می‌ماند، کورپوس کریستی در حال برنامه‌ریزی یک برنامه عظیم است. توسعه بخش هیدروکربنی خود، با هدف رساندن نفت و گاز از میادین شیل تگزاس به بازارهای جهانی برای دهه‌های آینده.

فقط تنها آب شیرین است. اکنون تعهداتی که مسئولان شهری طی پنج سال گذشته داده اند، در حال انجام است. کارخانه پلاستیک اکسون در سال جاری شروع به کار کرد و در نهایت 25 میلیون گالن آب در روز مصرف خواهد کرد، حتی در شرایطی که در طرح آب منطقه پیش‌بینی می‌شود که تقاضا در این دهه بیش از منابع باشد.

Advertisement Sunset Over Corpus Christi Bay در تگزاس. بزرگنمایی / غروب خورشید بر فراز خلیج کورپوس کریستی در تگزاس. MYLOUPE/Getty

این تابستان، خشکسالی شدید و گرما باعث هل دادن کورپوس شد کریستی به محدودیت های استفاده از آب. با این حال، طرح‌های نمک‌زدایی سال‌ها تا تکمیل فاصله داشتند و به سؤالات تنظیم‌کننده‌های محیط‌زیست ایالتی و فدرال - کمیسیون کیفیت محیط‌زیست تگزاس و آژانس حفاظت از محیط‌زیست ایالات‌متحده - در مورد پیامدهای زیست‌محیطی تخلیه صدها میلیون گالن نمک نمک در روز بسته شدند. به خلیج کورپوس کریستی.

«من دوست ندارم دقیقاً جلوی چهره‌های آنها – ایالت، TCEQ، EPA، همه آن آژانس‌ها – قرار بگیرم و بگویم: «هی مردم! آیا می دانید که ما اکنون به این مجوز نیاز داریم؟ ما برای 500000 نفر آب تامین می کنیم. "این یک فوریت است. ما باید این مجوز را داشته باشیم."

امروزه تعقیب نمک زدایی به رقابتی فزاینده ناامید کننده برای پاسخگویی به تقاضاهای دریافتی تبدیل شده است. تعداد کارخانه‌های پیشنهادی برای خلیج کورپوس کریستی به پنج افزایش یافته است - دو کارخانه برای شهر کورپوس کریستی، دو کارخانه برای بندر کورپوس کریستی و یک کارخانه برای یک تولیدکننده پلیمر خصوصی.

ماه گذشته، TCEQ صادر شد. اولین مجوز تخلیه فاضلاب آن به یک کارخانه پیشنهاد شده توسط بندر، علیرغم چالشی که توسط EPA نشان می دهد که چه چیزی می تواند یک مبارزه قانونی طولانی در پیش باشد.

قانونگذاران و دانشمندان نگران هستند که تخلیه هر کارخانه ده ها میلیون گالن باشد. پساب های بسیار شور در روز می تواند چرخه های اصلی تولید مثل را برای بسیاری از گونه های آبزی مختل کند که برای بالغ شدن لاروها به آب های نیمه شور خلیج های ساحلی متکی هستند.

به گفته کارشناسان محیط زیست، همه با هم، تخلیه پنج گیاه، همراه با آلودگی آب و تردد کشتی‌های باری اقیانوسی ناشی از رونق صنعتی که ایجاد می‌کنند، ممکن است ضربه‌ای تقریبا مهلک برای زندگی در خلیج باشد، که اکوسیستم‌های روزگاری آن از مدت‌ها قبل از کورپوس، جوامعی را در کرانه‌های آن پرورش داده است. کریستی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *