“Broadcom یک انحصارگر است”: FTC به تراشه ساز دستور می دهد تا از تاکتیک های غیرقانونی جلوگیری کند

شرکت "غیرقانونی" بر روی جعبه های مجهز به جعبه تنظیم بالا و مودم ، باید معاملات انحصاری را متوقف کند.
کمیسیون تجارت فدرال روز جمعه اعلام کرد که با جلوگیری از جلوگیری از مشتریان از خرید از فروشندگان دیگر. FTC به طور همزمان اعلام کرد که با Broadcom به توافق رسیده است که شرکت را ملزم می کند "الزام مشتریان خود را برای تهیه قطعات از Broadcom به طور انحصاری یا تقریبا انحصاری متوقف کند.

FTC گفت كه "Broadcom در فروش سه نوع اجزای نیمه هادی یا تراشه های مورد استفاده در دستگاههایی كه تلویزیون و خدمات اینترنت باند پهن را استفاده می كنند ، انحصارطلب است" و "Broadcom به طور غیرقانونی قدرت خود را در سه بازار انحصاری توسط توافق نامه های طولانی مدت با OEM و ارائه دهندگان خدمات که مانع از خرید تراشه از رقبای Broadcom برای این مشتریان می شود. " این قراردادها مشتریان را ملزم به خرید و استفاده از "تراشه های Broadcom به صورت انحصاری یا تقریباً انحصاری" می کند. "Broadcom با حداقل 10 نصب شده از جمله قراردادهایی که دارای گسترده ترین توانایی های مهندسی و طراحی و قوی ترین ارتباط با ارائه دهندگان خدمات هستند ، با این توافق نامه های انحصاری و وفاداری وارد شد."

Broadcom شرایط مشابه قرارداد را برای تلویزیون و ارائه دهندگان باند پهن تحمیل کرد. ، FTC گفت. FTC گفت: "با وارد كردن توافقنامه انحصارى و وفادارى با مشتريان كليدى در دو سطح از زنجيره تامين [سازندگان دستگاه و ارائه دهندگان خدمات] ، برودكام موانعي غيرقابل عبور براي شركت هايي كه سعي در رقابت با برادكام دارند ، ايجاد كرد." FTC گفت: ارائه دهندگان خدماتی که از دستگاه های دارای تراشه های Broadcom استفاده می کنند شامل AT&T ، Charter ، Comcast ، Dish و Verizon هستند.

Broadcom با صدور بیانیه ای گفت: "در حالی که ما مخالف این هستیم که اقدامات ما قانون را نقض کرده و مخالف هستیم. با توجه به خصوصیات FTC در مورد تجارت ما ، ما مشتاقانه منتظر هستیم که این موضوع را پشت سر بگذاریم. " FTC گفت: Broadcom سعی کرد رقبای ارزان قیمت را از بین ببرد

مشتریان مستقیم Broadcom در بازارهای انحصاری شامل OEM هایی هستند که تجهیزات تلویزیون و مودم های اینترنتی یا دروازه هایی را تشکیل می دهند که عملکرد مودم و روتر را در یک دستگاه ترکیب می کنند. OEM های تولید کننده محصولات با استفاده از تراشه های Broadcom آن دستگاه ها را به ارائه دهندگان تلویزیون و باند پهن می فروشند که سپس آنها را به مشتریان مسکونی می فروشند یا اجاره می دهند.

برخی از محصولات Broadcom که در شکایت FTC هدف قرار گرفته اند در مجموعه فیلم نصب می شوند جعبه ها ، شامل هر دو نوع سنتی که با ارائه دهندگان تلویزیون کابلی یا ماهواره ای استفاده می شود و جعبه های تنظیم بالا برای پخش آنلاین. FTC اعلام کرد که همچنین به روشهای Broadcom در فروش تراشه های Wi-Fi و تراشه های "front-end" هم برای جعبه تنظیم و هم برای دستگاه های باند پهن اعتراض دارد ... [که] سیگنال های آنالوگ ورودی را به سیگنال های دیجیتال تبدیل می کند. "

در شکایت FTC آمده است که ، تا سال 2016 ، "برادکام تشخیص داد که با تهدیدهای رقابتی برای قدرت انحصاری خود در مورد محصولات انحصاری از رقبای ارزان قیمت و نوپا مواجه است." برادکام "به دنبال حفظ موقعیت های انحصاری خود با اجرای برنامه انحصاری گسترده ای که محصولات انحصاری را تحت پوشش قرار می دهد ،" ، FTC گفت.

شکایت ادامه داد:

Broadcom همچنین دسترسی مشتریان به انحصار محصولات در مورد تعهدات خرید ، استفاده یا پیشنهاد محصولات مرتبط از Broadcom به صورت انحصاری یا تقریباً انحصاری. از طریق مجموعه ای از قراردادهای بلند مدت که با OEM و ارائه دهندگان خدمات منعقد شده است ، و از طریق یک کمپین همراه با تهدید و تلافی جویی ، Broadcom مشتریان را به خرید یا استفاده از محصولات مرتبط Broadcom به صورت انحصاری یا تقریباً انحصاری ترغیب می کند. در نتیجه ، فرصت های فروش برای رقبای Broadcom به شدت محدود شد.

FTC همچنین به معاملات Broadcom با ارائه دهندگان خدمات تلویزیون و باند پهن ، که به Broadcom "برای خدمات ESS [پشتیبانی مهندسی و نرم افزاری] ادامه دارد اعتماد کرد. "از جمله پشتیبانی و نگهداری نرم افزار ، عیب یابی ، رفع اشکال ، به روزرسانی و به روزرسانی نرم افزار و آزمایش ،" در این شکایت آمده است.

Broadcom در سال 2016 "شروع به جستجوی انحصار و تعهدات زیاد سهام از ارائه دهندگان خدمات عمده" و " تهدید کرد که اگر یک سرویس دهنده خریدهای خود را از رقبای Broadcom محدود نکند ، Broadcom افزایش زیادی را در هزینه های خدمات ESS در دستگاه های حاوی محصولات انحصاری Broadcom ، از جمله Broadcast STB SOCs ، که قبلاً در شبکه های ارائه دهندگان خدمات مستقر شده اند ، اعمال می کند ، "شکایت FTC گفته شد.

هنوز هم مشتری های مسکونی دچار مشکل می شوند

تلویزیون و ارائه دهندگان باند پهن معمولاً هزینه اجاره ماهانه این دستگاه ها را می گیرند. این امر منجر به این می شود که مشتریان مسکونی هزینه های بسیار بیشتری از آنچه در واقع جعبه تنظیم یا دروازه آن هزینه می کند بپردازند مگر اینکه دستگاهی را به طور کامل خریداری کنند. توافق FTC / Broadcom هیچ کاری برای تغییر روش ارائه دهندگان باند پهن انجام نمی دهد که به دلیل کمبود رقابت فشار کمی برای کاهش قیمت دارند ، اما FTC می گوید که قصد دارد با انحصار در بازارهای دیگر نیز مقابله کند.

"هالی ودووا" مدیرعامل دفتر رقابت FTC گفت: "آمریکا یک مشکل انحصار دارد. اقدام امروز گامی در جهت رفع این مشکل است که با عقب راندن در برابر تاکتیکهای بازوی قوی توسط انحصارگر در بازارهای مهم برای اجزای اصلی باند پهن". p>

رای گیری FTC در مورد شکایت و تسویه حساب Broadcom 4-0 بود. رئیس FTC ، لینا خان در رای گیری شرکت نکرد ، که حدود دو هفته پس از پیوستن وی به کمیسیون برگزار شد. اما خان علامت گذاری کرد که اقدامات ضد انحصاری تهاجمی تری تحت رهبری وی در روز پنجشنبه انجام می شود ، زیرا وی رای به لغو سیاست 2015 که توانایی اجرای FTC را محدود می کند ، روشهای قانونگذاری کمیسیون را به روز می کند تا زمینه "بازدارندگی شدیدتر از سو corporate رفتار شرکت ها را فراهم کند ، "اجازه تحقیقات در مورد شرکت های فن آوری ، و تقویت" اجرای قانون در برابر ادغام های غیرقانونی. " تبلیغات

تسویه حساب توافق های انحصاری را ممنوع می کند

دستور FTC Broadcom را از "بستن به انواع خاصی از توافق نامه های انحصار یا وفاداری با مشتریان خود برای تهیه تراشه های اصلی برای جعبه تنظیمات پخش سنتی و دستگاه های اینترنت باند پهن DSL و فیبر منع می کند. ، "FTC گفت. "Broadcom همچنین باید دسترسی مشروط به شرایط لازم برای تأمین این تراشه ها را برای مشتریانی كه به انحصار یا وفاداری برای تهیه تراشه های مربوطه متعهد هستند متوقف كند. و دستور پیشنهادی Broadcom را از قصاص در برابر مشتریان برای انجام تجارت با رقبای Broadcom منع می كند."

FTC از Broadcom درخواست می کند تا گزارشات انطباق را ظرف 60 روز پس از نهایی شدن سفارش و هر ساله برای 10 سال آینده گزارش کند. FTC پرونده Broadcom را از نظر اداری حل و فصل می کند ، این بدان معناست که شکایت در دادگاه ثبت نشده است. FTC اعلام کرد که به زودی دستور رضایت نامه و مواد مربوطه را در ثبت نام فدرال قرار می دهد و سپس به مدت 30 روز از مردم نظر می گیرد. پس از آن ، برای نهایی شدن این توافق نامه به یک رأی کمیسیون دیگر نیاز است.

برادکام موافقت نامه مشابهی را با کمیسیون اروپا در اکتبر 2020 موافقت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.