روز گذشته ، ده ها دادستان کل کشور به دلیل ضد انحصار از گوگل شکایت کردند و ادعا کردند که">

خبر

 • تک بورد - 36 ایالت ادعا می كنند كه گوگل برای جلوگیری از رقابت در فروشگاه برنامه ،

  36 ایالت ادعا می كنند كه گوگل برای جلوگیری از رقابت در فروشگاه برنامه ، "سامسونگ را خریداری كرد"
  25 روز و 21 ساعت قبل

  "گوگل اقداماتی را برای بستن اکوسیستم از رقابت انجام داده است."
  روز گذشته ، ده ها دادستان کل کشور به دلیل ضد انحصار از گوگل شکایت کردند و ادعا کردند که این شرکت برای "لغو پیشگیری" فروشگاه های برنامه رقیب (به ویژه فروشگاه Galaxy Samsung) و انحصار خود را در توزیع برنامه Android حفظ کند.

  در این دادخواست ادعا شده است که Google درگیر طیف وسیعی از اقدامات ضد رقابتی ، از جمله ارائه توافق نامه های تقسیم سود برای توسعه دهندگان برنامه های بزرگ در ازای انحصارطلبی ، ایجاد موانع غیر ضروری برای بارگیری جانبی و تلاش برای "خرید سامسونگ برای محدود کردن رقابت از Samsung Galaxy" فروشگاه برنامه. "

  گوگل می گوید این دادخواست" فاقد لیاقت "است. ویلسون وایت ، مدیر ارشد سیاست های عمومی گوگل ، در یک پست وبلاگ نوشت: "عجیب است که گروهی از دادستان های کل کشور ترجیح دادند شکایتی را علیه حمله به سیستمی ارائه دهند که گشودگی و انتخاب بیشتری نسبت به سایرین فراهم می کند."

  بیشتر بخوانید کنترل آهن Google در Android: کنترل منبع باز به هر طریقی که لازم باشد با این وجود ادعاهای Google درباره باز بودن Android بخشی از مواردی است که توجه وکلای دادگستری را به خود جلب کرد. آنها در این شكایت نوشتند: "گوگل به طور مكرر قول داد كه اندروید مبنایی برای یك اكوسیستم" باز "خواهد بود كه در آن شركت كنندگان صنعت می توانند آزادانه رقابت كنند." "گوگل به قول خود عمل نکرده است. در عوض ، گوگل اقداماتی را برای بستن اکوسیستم از رقابت و وارد کردن خود به عنوان واسطه بین توسعه دهندگان برنامه و مصرف کنندگان انجام داده است. "

  برخی از ادعاها علیه Google برای کسی که دادخواست Epic علیه اپل را دنبال کرده است آشنا خواهد بود. در این شکایت آمده است که پورسانت 30 درصدی فروش برنامه های Google ، اجاره انحصاری است که به طور ناعادلانه ای هم به مصرف کنندگان و هم به توسعه دهندگان فشار می آورد. این شکایت همچنین ادعا می کند که مجبور کردن توسعه دهندگان برنامه برای استفاده از صورتحساب Google Play برای خریدهای درون برنامه ای "غیرقانونی محدود کننده و ضد رقابتی است".

  خرید سامسونگ

  در حالی که ادعاها در مورد نرخ های کمیسیون قسمت اصلی دادخواست است ، دادستان های کل وقت زیادی را صرف کپی برداری از تلاش های ادعایی گوگل برای جلوگیری از فروشگاه های برنامه رقیب ، به ویژه فروشگاه Galaxy سامسونگ می کنند. در این گزارش آمده است: "گوگل مایل بود مزایا و امتیازات بیشماری را برای سامسونگ به منظور جلوگیری از ساخت فروشگاه گلکسی سامسونگ ارائه دهد."

  گرچه فروشگاه گلکسی به اندازه فروشگاه Play محبوب نبود ، اما گوگل از این ترس داشت. که سامسونگ به یک رقیب قدرتمند تبدیل خواهد شد ، خصوصاً از آنجا که این شرکت اکثر تلفن های پیشرفته اندرویدی را در ایالات متحده می فروشد. گوگل به ویژه نگران این بود که سامسونگ یک بازی انحصاری برای فروشگاه به دست آورد تا کاربران بیشتری جذب کند ، کاری که سامسونگ در سال 2018 با همکاری Epic برای راه اندازی Fortnite به طور انحصاری در فروشگاه گلکسی انجام داد. این اقدام به تنهایی میلیون ها دلار درآمد برای گوگل در پی داشت.

  تبلیغات

  سامسونگ ظاهراً با توسعه دهندگان برنامه "محبوب" سایر موارد انحصاری را دنبال می کند ، اگرچه نام آنها در پرونده تغییر می یابد. اگر فروشگاه Galaxy مورد توجه قرار گرفته باشد ، در این دادخواست آمده است كه فشار رقابت 30٪ كمسیون را تهدید می كند كه گوگل سایر توسعه دهندگان را متهم كرده است. فروشگاه گلکسی ، در این دادخواست ادعا شده است که گوگل محتوای بازی منحصر به فرد سامسونگ ، معاملات و رویدادها را در فروشگاه Google Play و YouTube ارائه داده است. حتی پیشنهاد شد که فروشگاه Play را به عنوان فروشگاه گلکسی "برچسب سفید" بزنند تا سامسونگ بتواند مارک تجاری خود را حفظ کند.

  در مذاکرات با سامسونگ ، گوگل ظاهراً ترجیح داده است که برای هر سهم درآمد به جای یک درصد ، مبلغی یکجا پرداخت کند ، که این اندازه فروشگاه Play را نشان می دهد. در این دادخواست آمده است: "گوگل آگاه بود که اگر سامسونگ واقعاً بازگشت گوگل از کنترل فروشگاه Google Play را مشاهده می کند ، جلوگیری از رقابت سامسونگ در بازار توزیع برنامه دشوارتر خواهد بود." / شیرین کردن معاملات

  خواندن بیشتر نشت شرایط مجوز Android OEM جدید ؛ "Open" محدودیت های زیادی دارد. سهم درآمد ظاهراً تاکتیکی است که اغلب استفاده می شود. در اوایل تاریخ اندروید ، درست پس از راه اندازی ، Google به تولیدکنندگان دستگاه و اپراتورهای شبکه مراجعه کرده است ، که فروشگاه های برنامه خود را در تلفن های اندروید طراحی کرده اند. این دادخواست می گوید ، هدف گوگل "دلسرد کردن OEM ها و MNO ها از ایجاد فروشگاه های برنامه رقیب" بوده است. برای این کار ، گوگل به تولیدکنندگان و اپراتورهای شبکه سهمی از درآمد حاصل از تبلیغات و فروشگاه برنامه را در ازای توافق با تعدادی از محدودیت ها که به اطمینان از تسلط Google بر سیستم عامل Android کمک می کند ، پیشنهاد داد. اینها شامل تعهداتی است که شرکتها را از انحصار Android و قرارداد توزیع برنامه تلفن همراه منع می کند ، که به شرکتها امکان می دهد از برنامه های اختصاصی و API های Google در دستگاه های Android استفاده کنند. چند سال پیش MADA نیز مورد توجه تحقیقات ضد انحصاری کمیسیون اروپا قرار گرفت.

  در این دادخواست جدید همچنین آمده است كه شركتهایی كه سهم درآمد را قبول می كنند باید فروشگاه Play را در صفحه اصلی قرار دهند ، اطمینان حاصل كنند كه قابل حذف نیست و قول می دهند كه فروشگاه برنامه دیگری نمی تواند به صورت برجسته تری قرار گیرد.

  گوگل همچنین ادعا می کند که Google از سلطه خود در جستجو و تبلیغات برای سودمند کردن فروشگاه Play استفاده کرده است. برنامه های فروخته شده در فروشگاههای غیر از Play Store نمی توانند تبلیغات را در صفحات نتایج جستجوی Google ، YouTube و شبکه نمایش Google خریداری کنند. در این دادخواست آمده است ، به دلیل این تلاشها و تلاشهای دیگر ، فروشگاه Google Play بیش از 90 درصد از کل برنامه های Android را توزیع می کند.

خبرهای دیگر از خط مشی فناوری