11 میلیارد دلار در 9 روز – فروشندگان گاز طبیعی تگزاس در یخ زدگی عمیق پول نقد کردند

منابع گاز ایالتی در طی یخ زدگی عمیق به نصف کاهش یافت ، اما فروشندگان سود قابل قبولی کسب کردند.
در حالی که تگزاسی ها یخ زدند و نیروگاه های دارای گاز طبیعی در خلال برودت فوریه در حالت آفلاین متوقف شدند ، بازرگانان گاز طبیعی و شرکت های خط لوله تنها در 5 ثروت 11 میلیارد دلار درآمد کسب کردند. روزها. این سودهای خوشایند تا حدودی به لطف سیستمی حاصل شد که شرکتهای آب و برق و مشتریان را به بازار گاز طبی

بیشتر بخوانید دولت تگزاس از کمبود گاز طبیعی چند روز قبل از خاموشی می دانست ، به هر حال باد را مقصر دانست شبکه شبکه تگزاس در ساعات اولیه صبح 15 فوریه سقوط کرد. این حادثه بیشتر به دلیل ذغال سنگ ، گاز طبیعی و نیروگاه های هسته ای بود که به دلیل تجهیزاتی که برای دمای سرد آماده نشده بودند از کار افتادند. مشکلات تجهیزات در نیروگاه های گازی با کمبود منابع بیشتر شد. در روزهای منتهی به خاموشی ها ، رئیس کمیسیون خدمات عمومی تگزاس 32 بار با دفتر فرمانداری درباره کاهش گاز طبیعی ناشی از کمبود منابع صحبت کرد.

بر اساس گزارش جدید بلومبرگ NEF ، کمبود اولیه گاز ممکن است شدیدتر از آنچه قبلا شناخته شده بود باشد. در شش روز قبل از شروع خاموشی ، تولید روزانه گاز تگزاس تقریباً 6 میلیارد فوت مکعب کاهش یافت که تقریباً یک چهارم کل ایالت است. این امر تا حدی به دلیل تعطیلی چاه های تولیدکنندگان پیش از برودت هوا بود. تجهیزات تولیدکنندگان نیز زمستانی نشده است و شکستن قطعه نیاز به مقدار زیادی آب دارد که می تواند لوله ها و چاه ها را یخ بزند. پس از آغاز خاموشی ها ، تولید گاز طی چند روز آینده 5 میلیارد فوت مکعب دیگر کاهش یافت ، زیرا چاه هایی که همچنان کار خود را از دست می دهند. با پایان خاموشی ها ، تقریبا نیمی از تولید گاز طبیعی ایالت آفلاین بود.

تأمین کنندگان گاز قرارداد خود را با شرکت های برق و تولیدکنندگان برق لغو کردند ، که برای جبران کسری مجبور به مراجعه به بازار ناپایدار بود. . با تنگ شدن تأمین گاز ، بازرگانان و شرکتهای خط لوله می توانند "تقریباً هر قیمتی را که بخواهند" دریافت کنند. مدیران قدرت به بلومبرگ گفتند.

بازیکنان اصلی

دو بازیگر اصلی در سیستم خط لوله گاز تگزاس ، خسارات قابل توجهی را از فاجعه برداشت کردند. شرکای انتقال انرژی ، درآمد سه ماهه اول را با کسب سود 3.29 میلیارد دلار در مقایسه با ضرر 855 میلیون دلاری سه ماهه مشابه سال 2020 گزارش کردند. Kinder Morgan ، یکی دیگر از فروشندگان بزرگ گاز در تگزاس ، در سه ماهه اول امسال 1.41 میلیارد دلار درآمد کسب کرد با ضرر 306 میلیون دلاری در سه ماهه اول سال 2020. ما برای اظهارنظر با هر دو شرکت تماس گرفته ایم و در صورت شنیدن ماجرا این داستان را به روز می کنیم.

تبلیغات

یک برنامه کاربردی ، CPS Energy ، انرژی را مقصر می داند. انتقال برای مشکلات آن. مدیر عامل شرکت ، پائولا گلد ویلیامز ، گفته است که این شرکت خط لوله "افزایش قیمت آشکار و غیرقانونی" را انجام داده و از این ضربه محکم و ناگهانی استفاده کرده است تا "فقط در سه ماهه اول سال 2021 سود بیش از دو سال از فروش بنزین کسب کند." CPS برای جبران بخشی از 1 میلیارد دلاری که در طوفان از دست داده است ، از Energy Transfer شکایت کرده است. تام لانگ ، مدیر عامل شرکت انتقال انرژی در بیانیه ای برای بلومبرگ ، "محاسبات غلط در مورد شدت طوفان و عدم برنامه ریزی صحیح آنها" را مقصر دانست.

اگر قیمت های نقطه ای زیاد نمی شد ، تامین کنندگان گاز زمانی که تولیدکنندگان شروع به تعطیلی چاه ها کردند ، در درد مشترک بودند. اما قیمت های بالای بازار نقطه ای بیش از جبران این مسائل است. یکی از مدیران ناشناس به بلومبرگ گفت: "اگر شما نیمی از گاز طبیعی تولید می کنید اما 70 تا 100 برابر قیمت می فروشید ، این ریاضیات برای شما مفید است." "شما فقط بزرگترین هفته را در تاریخ بازار گاز داشته اید."

علاوه بر این ، صنعت گاز که کمی تنظیم شده است ، به افشای قیمت عمومی نیازی به تگزاس ندارد ، این بدان معنی است که خریداران مانند شرکت های برق و تاسیسات از این طریق استفاده نمی کنند. نمی دانید معاملات معقول آنها معقول بود یا خیر.

قبل از شروع سرما ، گاز طبیعی در تگزاس حدود 3 دلار در هر میلیون BTU معامله می شد. در جریان اوج سرما ، یک مدیر عامل مرکز اصلی فروش بنزین با 50 دلار در هر میلیون BTU ، که تقریباً 17 برابر قیمت طبیعی است را کشف کرد. زمانی که این گاز از طریق سیستم خط لوله تگزاس راه افتاد و شرکت ها محصول را مشخص کردند ، این محصول با قیمت 300 دلار در هر میلیون BTU فروخته شد ، که یک قیمت 100 برابر بیشتر از قیمت های معمول است.

خواندن بیشتر مینوسوتانی ها از اینكه مجبورند هزینه های یخ زدگی تگزاس را بپردازند خشمگین هستند پرداخت كنندگان در سراسر كشور و به ویژه در تگزاس ، برای سالها هزینه های گاز طبیعی را پرداخت خواهند كرد. قانونگذار تگزاس برای کمک های اقتصادی که هزینه های گزافی را برای گاز طبیعی و ظرفیت تولید پرداخت می کنند ، یک نجات چند میلیارد دلاری پیشنهاد داده است. در ایالت های دیگر مانند مینه سوتا ، جایی که قیمت های بازار نیز افزایش یافته است ، مشتریان صدها میلیون دلار در معرض خطر قرار دارند ، زیرا خدمات شهری می توانند هزینه های اضافی را تحمل کنند.

اگر تولیدکنندگان گاز و نیروگاه های برق تجهیزات خود را زمستانی می کردند ، می توان از بسیاری از بدبختی های ناشی از خاموشی جلوگیری کرد. دانیل کوهان ، استادیار مهندسی محیط زیست در دانشگاه رایس در هوستون ، به بلومبرگ گفت: "حداقل یک چهارم خاموشی ها می توانست جلوگیری شود." "اگر ما فقط نیروگاه های گازی را بدون زمستان سازی تأمین گاز زمستانی کنیم ، ترس من این است که در آینده از نظر سوخت به اندازه کافی ناکافی خواهیم بود."

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.