خبر

 • تک بورد - گوگل و مایکروسافت پیمان عدم تعرض را خنثی می کنند ، رقابت را دوباره افزایش می دهند

  گوگل و مایکروسافت پیمان عدم تعرض را خنثی می کنند ، رقابت را دوباره افزایش می دهند
  2 روز و 20 ساعت قبل

  غول های فناوری پنج سال با حل و فصل آرام اختلافات خود پایان می یابند.
  پس از سالها آرامش نسبی ، گوگل و مایکروسافت آتش بس خود را کنار می کشند ، اقدامی که - شاید از قضا - می تواند برای هر شرکت بررسی ضد انحصارطلبی بیشتری ایجاد کند.

  پیمان عدم تعرض ، که پنج سال پیش امضا شد ، به این دو شرکت اجازه داد دادخواستهای متعدد خود را کنار بگذارند. این همچنین فرایندی را ایجاد کرد که به موجب آن آنها می توانستند درگیریهای پشت درهای بسته را حل کنند ، مایکروسافت و گوگل را ملزم به پیگیری این روند قبل از درخواست تنظیم کنندگان از قانون می کنند. در طول این مدت ، دو شرکت با یکدیگر درگیر شده اند بر روی تعدادی از مسائل ، از جمله اینکه آیا موتورهای جستجو باید پرداخت ناشران اخبار. اما مایکروسافت وقتی احساس کرد که گوگل در فناوری تبلیغات منصفانه عمل نمی کند ، به انتهای طناب خود رسید.

  بیشتر بخوانید Antitrust 101: چرا همه در حال جستجو برای آمازون ، اپل ، فیس بوک و هر دو شرکت هستند تلاش کرد تا بن بست را از طریق یک سری مذاکرات تشدید شده در توافق حل کند. سرانجام ماجرا به دفتر گوشه ای رسید و مدیرعامل های شرکت Satya Nadella و Sundar Pichai یک سری گفتگوها را انجام دادند که به راه حلی نرسید. بر اساس گزارش جدید بلومبرگ ، این عدم تصویب نامه همان چیزی است که ظاهرا منجر به گره گشایی توافق نامه شده است.

  مشکل فناوری تبلیغات فقط سه سال پس از توافق نامه ظاهر شد ، زمانی که مایکروسافت شکایت کرد که گوگل در حال پشتیبانی از برخی از قالب های تبلیغاتی جدید بینگ در یکی از ابزارهای مدیریت تبلیغات خود ، Search Ads 360 است. با این حال ، یک دادخواست ضد انحصارى ثبت شده توسط وکلای دادگستری کل کشور ادعا می کند که Google همچنین با ارائه حراج های خودکار برای بهینه سازی پیشنهادات ، از سیستم عامل خود طرفداری می کند. ابزاری معادل برای تبلیغاتی که می خواهند در Bing رزرو کنند ، در دسترس نیست. در نتیجه این حرکات (یا عدم وجود آن) ، تبلیغ کنندگان با استفاده از بستر تبلیغات Google خرید تبلیغات در Google و نه Bing را آسان تر می کنند. موتورهای جستجوی دیگری که به Bing متکی هستند نیز تحت تأثیر قرار می گیرند ، از جمله DuckDuckGo ، Yahoo و Ecosia.

  براد اسمیت ، رئیس مایکروسافت ، قبلاً گفت: "ما نگرانی ها را با آنها مطرح کردیم و آنها فقط گوششان را بستند." سال وی گفت که عدم تمایل گوگل برای همکاری با Bing ، صدها میلیون دلار در سال برای شرکت در ازای تبلیغات هزینه دارد.

  افزایش نظارت دقیق در 18 دادخواست که از شبکه های تلفن همراه گرفته تا فشرده سازی ویدئو ، پیام کوتاه و موارد دیگر شامل می شود. خرید موتورولا تحرک در سال 2011 توسط گوگل ، که در آن غول جستجو مجموعه گسترده ای از اختراع ثبت شده را به دست آورد ، تعدادی از کت و شلوارها را لمس کرد و گوگل را علیه مایکروسافت که برای تهیه یک سیستم عامل موبایل رقابتی تلاش می کرد ، مورد حمله قرار داد. مایکروسافت نیز به نوبه خود از گوگل به دلیل نقض حق اختراع مربوط به جمع آوری مجدد پیام کوتاه بیش از 160 حرف و حق ثبت اختراع مربوط به فشرده سازی ویدیویی که در ابتدا برای Xbox ایجاد کرده بود ، شکایت کرد.

  تبلیغات

  با عدم همکاری ، این دو شرکت خود را برای بررسی بیشتر ضد انحصاری باز می کنند. از آنجا که پیمان عدم تعرض قبل از رسیدن به مقررات قانونی تلاش داشت تا درگیری ها را خاتمه دهد ، مقامات ضد انحصارى شکایات رسمى کمتری را در هنگام آغاز تحقیقات یا تشکیل پرونده های قضایی داشتند. اما بدون پیمان بسته شده ، مایکروسافت و گوگل می توانند از هرکدام از مقامات نظارتی یا سیاستمداران گوش فرا دهند ، از یکدیگر شکایت کنند. و امروز ، به نظر می رسد تعداد کمی وجود دارد.

  خواندن بیشتر تسویه حساب انحصاری Google را مجبور می کند تا پلتفرم تبلیغاتی را اصلاح کند مایکروسافت سال گذشته در مورد مشکلات خود در عدم توانایی جستجو در تبلیغات 360 برای پیگیری با قالب های آگهی Bing ، به تنظیم کننده های انگلیس مراجعه کرد. همچنین شکایت داشت که گوگل جزئیات پیشنهاد را سریعتر برای تبلیغات در موتور جستجوی خود ارائه می دهد. این شکایت همان شکایتی است که توسط سازمان رقابت فرانسه ارائه شده است ، که پس از یک تحقیق دو ساله دریافت که گوگل از سایر قسمت های بستر تبلیغاتی خود - DoubleClick for Publishers و DoubleClick Ad Exchange - استفاده کرده است تا خدمات خود را با اجازه دادن به دو نیمه ارائه دهد. برای کار بهتر با یکدیگر نسبت به رقبا. تسویه حساب در آن حالت منجر به تغییر نحوه کارکرد ابزار تبلیغات گوگل با رقبا خواهد شد ، اگرچه همه تغییرات در همه بازارها ظاهر نمی شوند.

  مایکروسافت دلیل دیگری برای کنار گذاشتن آتش بس دارد - اخیراً تحت همان سطح دقیق Google قرار نگرفته است. در حالی که احساس اعتماد به نفس در کنگره افزایش یافته و هدف اصلی Big Tech بوده است ، اما مایکروسافت تاکنون نسبتاً آسیب ندیده است. این احتمالاً به این دلیل است که موفقیت اخیر این شرکت در بازارهایی بوده است که توجه تنظیم کننده ها ، از جمله رایانش ابری و بازیها را به خود جلب نکرده است ، زمینه هایی که شرکت در آن یک رقیب قدرتمند است ، هرچند به وضوح مسلط نیست. اما اخیراً ، مایکروسافت با توجه به شکایتی که Slack از کمیسیون اروپا ارائه داده ، برخی از رنگهای قدیمی خود را با دادن جایگزینی به تیمها نشان داده است.

  چگونه پایان ماده ضدعفونی کننده بر فضاهایی که Google و مایکروسافت به طور آشکار همکاری کرده است و باید دید. اندکی پس از امضای قرارداد ، مایکروسافت برنامه های آفیس را برای اندروید منتشر کرد و اینترنت اکسپلورر را برای Edge که با موتور رندر Google Chromium کار می کند ، خالی کرد. بعید به نظر می رسد که Office از Google Play کشیده شود یا Edge ناگهان Chromium را رها کند ، اما ممکن است تغییراتی جزئی مشاهده کنیم که میزان استقبال مایکروسافت از سیستم عامل ها و فناوری های Google را تغییر دهد.

خبرهای دیگر از خط مشی فناوری