خبر

 • تک بورد - گوگل مشاورانی را استخدام کرد تا کارمندان را متقاعد کند که «اتحادیه ها بد هستند»

  گوگل مشاورانی را استخدام کرد تا کارمندان را متقاعد کند که «اتحادیه ها بد هستند»


  16 روز و 16 ساعت قبل

  قاضی NLRB به گوگل دستور می‌دهد تا پروژه مخفی ضد اتحادیه خود را روشن کند.
  سال‌هاست، گوگل تلاش کرده است تا تلاش‌های اتحادیه‌سازی تحت رهبری کارمندان را تحت ابتکاری با نام رمز «پروژه ویویان» از بین ببرد. به قول یکی از مدیران ارشد، پروژه ویویان وجود داشت «تا کارمندان را به شکل مثبت‌تری درگیر کند و آنها را متقاعد کند که اتحادیه‌ها بد هستند».

  مطالعه بیشتر

  هزاران کارمند گوگل از واکنش مدیران به سوء رفتار جنسی انتقاد کردند. در اعتراض به پاسخ این شرکت به شکایات آزار جنسی. ماه‌ها بعد، کارمندان شروع به تلاش برای بهبود شرایط کاری برای پیمانکاران Google و پایان دادن به قراردادها با سازمان‌های دولتی ایالات متحده درگیر در اخراج و جدایی خانواده‌ها کردند. دو کارمندی که به سازماندهی انصراف در سال 2018 کمک کردند، بعداً شرکت را ترک کردند و گفتند که با تلافی‌جویی مواجه شده‌اند.

  در نهایت، پنج کارمند اخراج شدند و دو نفر تنبیه شدند. آنها شکایتی را به هیئت ملی روابط کار ارائه کردند و ادعا کردند که Google در حقوق محافظت شده آنها برای سازماندهی در محل کار دخالت کرده است. NLRB موافقت کرد و در دسامبر 2020 شکایتی علیه Google تنظیم کرد. Google از حل و فصل خودداری کرد و این موضوع به دادگاه اداری NLRB رفت.

  افشای مربوط به پروژه ویویان در حکمی منتشر شد که اواخر هفته گذشته منتشر شد. توسط قاضی حقوق اداری NLRB. در این حکم کوبنده، قاضی، پل بوگاس، به گوگل گفت که صدها سند داخلی مربوط به تلاش های ضد اتحادیه خود را تحویل دهد، که دومین حکم اوست.

  بوگاس قبلاً به گوگل دستور داده بود که اسنادی را برای این کار تحویل دهد. بررسی توسط یک استاد ویژه در دوربین، فرآیندی که به قاضی دیگر اجازه می‌دهد تا اطلاعات محرمانه یا حساس را قبل از انتشار عمومی از طریق آنها بررسی کند. بسیاری از اسناد مربوط به همکاری گوگل با مشاوران IRI است، شرکتی که غول فناوری آن را در اواخر سال 2019 استخدام کرد. گوگل تاکنون از ارائه اسناد خودداری کرده است و ادعا می کند که این اسناد توسط امتیاز وکیل-مشتری یا امتیاز محصول کاری محافظت می شوند.

  بوگاس آن را نداشت. او نوشت: «این ادعای گسترده، به بیان خیرخواهانه، بیش از حد است.

  برای اعمال چنین امتیازاتی، بوگاس گفت، باید پرونده‌ای وجود داشته باشد که در حال حاضر در حال رسیدگی است – یا حداقل انتظار می‌رود که مورد رسیدگی قرار گیرد. مورد دعوا قرار گرفت. بوگاس نوشت: «گوگل نمی‌تواند صرفاً واقعیت یک تلاش سازمان‌دهی نوپای میان کارمندان را به «دعوا» تبدیل کند - مانند کاهی که به طلا تبدیل شده است - که به او این حق را می‌دهد که تمام جنبه‌های کمپین ضد اتحادیه‌اش را پوشش دهد.

  مطالعه بیشتر

  Google به طور غیرقانونی از کارگران جاسوسی کرد و از آنها انتقام گرفت، فدرال می گوید. به نیروی کار پاسخگو و اخبار و محیط رسانه های اجتماعی.

  بسیاری از اسنادی که Google ادعا می‌کند توسط امتیاز وکیل-مشتری یا امتیاز محصول کاری محافظت می‌شوند، «در واقع، ارتباطات بین غیر وکلا بودند، و وکلا فقط به‌عنوان گیرندگان «cc'd» درج می‌شدند. و بدون هیچ گونه بیانیه ای که به دنبال مشاوره حقوقی باشد. وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران «پیام تبلیغاتی داد، نه مشاوره حقوقی».

  بوگاس خاطرنشان کرد که یادداشت‌های داخلی خود Google که از استخدام IRI حمایت می‌کند، به حفظ شرکت برای مشاوره حقوقی اشاره نمی‌کند، بلکه بیشتر برای ارتباطات و پیام‌رسانی به آن اشاره می‌کند:

  طبق سند توصیه به حفظ یک مشاور، هدف مشاور این خواهد بود: «[H]به ما کمک کند احساسات فعلی پیرامون سازماندهی کارگری/ تلاش‌های اتحادیه‌سازی در Google را درک کنیم. ذینفعان فعلی، حوزه های خطر و تلاش ها را ترسیم کنید. و با سهامداران Google برای ایجاد و فعال کردن یک استراتژی فعال برای مشارکت مثبت کارکنان، آموزش و پاسخ کار کنید. ما همچنین به دنبال راهنمایی در مورد نحوه تعامل مناسب با مدیران، رهبران، مدیران و کارمندان Google خود هستیم، آنها را با اطلاعات و حقایق درست مسلح می‌کنیم، و می‌توانیم فعالانه در این موارد مشارکت داشته باشیم.»

  سایر اسناد. ممکن است برای امتیاز وکیل-مشتری واجد شرایط باشد، اما گوگل زمانی که آنها را با IRI، شخص ثالثی که بوگاس می‌گوید خارج از رابطه ممتاز دروغ است، به اشتراک گذاشت، از این حقوق چشم پوشی کرد. Google اسناد دیگری را برای بازبینی دوربین ارسال کرد که قبلاً ویرایش شده بودند، و تعیین اینکه آیا شرایط مورد نیاز برای امتیاز وکیل-موکل برآورده شده است یا خیر، غیرممکن می‌کند.

  بوگاس به Google دستور داده است تا به او بگوید که چگونه امتیاز وکیل-موکل ممکن است در این مورد اعمال شود. اسناد مورد مناقشه با توجه به یافته های وی مبنی بر اینکه هرگونه ارتباط با جمهوری اسلامی ایران خارج از رابطه وکیل و موکل است. Google تا 21 ژانویه فرصت دارد پاسخ دهد.


  تگ ها:

  گوگل , مشاورانی , استخدام , کارمندان , متقاعد , اتحادیه , هستند


  v 6
خبرهای دیگر از سیاست فنی