خبر

 • تک بورد - گوگل در شبکه ضد انحصار گرفتار شده است

  گوگل در شبکه ضد انحصار گرفتار شده است
  7 روز و 11 ساعت قبل

  یک مورد در ترکیه قلب قدرت غول جستجو را کاهش می دهد.
  یک شرکت جهانی بودن مزایای خود را دارد. در خارج از کشور باید پول زیادی به دست آورد. اما بزرگترین شرکت های فناوری ایالات متحده متوجه می شوند که یک نقطه ضعف نیز وجود دارد: هر کشوری که از آن درآمد کسب می کنید ، کشوری است که می تواند برای کنترل شما تلاش کند.

  پیگیری همه اقدامات ضدتراست مرتبط با فناوری در سراسر جهان دشوار است ، تا حدی زیرا به نظر نمی رسد همیشه ارزش توجه زیادی را داشته باشد. در اروپا ، که مدت ها محل تهاجم ترین تنظیم کننده های جهان بوده است ، گوگل به تنهایی در سال 2017 با 2.7 میلیارد دلار جریمه ، در سال 2018 با 5 میلیارد دلار و در سال 2019 با 1.7 میلیارد دلار جریمه مواجه شد. این مبالغ برای اکثر شرکت ها ویران کننده خواهد بود. ، اما آنها کمی بیشتر از اشتباهات گردآوری شرکتی هستند که در سه ماهه گذشته 61.9 میلیارد دلار درآمد گزارش کرده اند.

  خواندن بیشتر

  استرالیا قانونی را تصویب کرد که فیس بوک و گوگل را مجبور به با این حال ، به طور فزاینده ای ، کشورهای خارجی فراتر از جریمه های سیلی می زنند. در عوض ، آنها شرکت های فناوری را مجبور می کنند نحوه انجام تجارت خود را تغییر دهند. در فوریه ، استرالیا قانونی را تصویب کرد که به ناشران اخبار اجازه می دهد در مورد پرداخت ها از بسترهای اینترنتی غالب - به طور موثر ، فیس بوک و گوگل مذاکره کنند. در ماه اوت ، کره جنوبی اولین کشوری بود که قانونی را تصویب کرد که اپل و گوگل را مجبور می کرد فروشگاه های برنامه های تلفن همراه خود را برای سیستم های پرداخت متناوب باز کنند ، که 30 درصد کمیسیون آنها را از توسعه دهندگان تهدید می کند. و در مورد با پیامدهای بالقوه بزرگ ، گوگل به زودی مجبور خواهد شد به درخواست مقامات رقابتی ترکیه مبنی بر عدم تمایل به املاک خود در نتایج جستجوی محلی پاسخ دهد.

  https://techbord.com گوگل در شبکه ضد انحصار گرفتار شده است پیامدهای مواردی از این قبیل می تواند بسیار فراتر از مرزهای موج دار باشد این کشور با اعمال قانون جدید ، آزمایش های طبیعی ایجاد کرده است که مقررات در سایر کشورها ممکن است از آن تقلید کنند. به عنوان مثال این واقعیت که گوگل و فیس بوک به کد چانه زنی رسانه های استرالیا تن داده اند ، ممکن است تلاش های مشابه را در سایر کشورها از جمله تایوان ، کانادا و حتی ایالات متحده تسریع کند. لوتر لو ، که به عنوان نایب رئیس ارشد سیاست عمومی Yelp بیش از یک دهه است که برای انجام اقدامات ضد انحصاری علیه گوگل لابی می کند ، از این پدیده ، به طور موجه ، به عنوان "درمان خزش" یاد می کند.

  در موارد دیگر ، شرکت هایی که مجبور به تغییر مدل کسب و کار خود در خارج از کشور هستند ممکن است تصمیم بگیرند که تغییر را در سطح جهانی قبل از مجبور شدن اتخاذ کنند. پس از انجام تحقیقات در کمیسیون تجارت عادلانه ژاپن ، اپل تصمیم گرفت که راه حل را اجرا کند - اجازه می دهد برنامه های صوتی ، تصویری و خواندن به وب سایت های خود پیوند دهند تا پرداخت را در سطح جهانی انجام دهند.

  تبلیغات

  "گاهی اوقات بازار آنو بردفورد ، استاد حقوق بین الملل و ضد انحصار در دانشگاه کلمبیا ، گفت: "شرکت ها تصمیم می گیرند که استراتژی های مختلف انطباق در بازارهای مختلف بسیار پرهزینه باشد." "یا ، گاهی اوقات ، در انتظار مقررات کپی است: آنها می دانند که آنجا وجود دارد و منتظر نمی مانند که روس ها یا ترک ها پرونده خود را انجام دهند."

  در حالی که هنوز به نتیجه نرسیده است. مورد توجه رسانه ها مانند استرالیا و کره جنوبی ، پرونده در ترکیه می تواند بزرگترین معامله باشد. دلیل این امر این است که چگونه گوگل از قدرت خود به عنوان دروازه بان در بیشتر ترافیک اینترنت استفاده می کند.

  این مورد در مورد آنچه که جستجوی محلی نامیده می شود ، مانند زمانی که شما به دنبال "رستوران های نزدیک من" یا "سخت افزار" هستید ، اهمیت دارد. فروشگاه." این یک دسته عظیم از ترافیک جستجو است - به گفته برخی تحلیلگران ، تقریبا نیمی از کل جستجوهای Google. منتقدان و رقبای گوگل مدتهاست شکایت دارند که گوگل به طور ناعادلانه از تسلط خود برای هدایت نتایج جستجوی محلی به ارائه های خود استفاده می کند ، حتی زمانی که این نتایج مفیدترین نباشد. به این فکر کنید که اگر در Google عبارت "رستوران چینی" را جستجو کنید ، احتمالاً بالای صفحه نتایج دارای یک ویجت است که گوگل آن را OneBox می نامد. شامل بخشی از Google Maps و چند بررسی Google در مورد رستوران های چینی در نزدیکی شما خواهد بود. برای یافتن بهترین نتایج ارگانیک ، که ممکن است از Yelp یا TripAdvisor باشد ، باید پایین بروید.

  این پویایی سالها منتقدان و رقبای Google را عصبانی کرده است. یکی از آن رقبای آسیب دیده ، یلپ ، با شکایت به مقام رقابت این کشور ، پرونده را در ترکیه آغاز کرد. گوگل استدلال می کند که نتایج جستجوی محلی آن به گونه ای طراحی شده است که حداکثر استفاده را برای کاربران داشته باشد ، نه اینکه نتیجه نهایی خود را نشان دهد. اما رگولاتورهای ترکیه با این نظر مخالف بودند و به این نتیجه رسیدند که Google "با سوء استفاده از موقعیت غالب خود در بازار خدمات جستجوی عمومی ، ماده 6 قانون رقابت ترکیه را نقض کرده است تا خدمات جستجوی محلی و مقایسه قیمت مسکن خود را به منظور حذف رقبای خود تبلیغ کند." (من ترجمه ای را که توسط یک وکیل ترک ارائه شده است نقل می کنم.) در آوریل آنها حدود 36 میلیون دلار جریمه کردند. این میزان به طور متوسط ​​کمتر از Google در هر دو ساعت در سال 2020 است. اما در حالی که جریمه پیش پا افتاده بود ، بقیه تصمیم چنین نبود. مقامات با صدور حکمی مقدماتی به گوگل دستور دادند تا راهی برای نمایش نتایج جستجوی محلی ارائه دهد که خود را نسبت به رقبا مطلوب نمی داند.

  در حال حاضر ، پرونده در هاله ای از ابهام است. مقام رقابت هنوز باید "نظر مستدل" صادر کند و نتیجه گیری خود را با جزئیات بیان کند. سپس ، Google این شانس را خواهد داشت تا پیشنهاد خود را برای رعایت این حکم ارائه دهد. تصمیم گیری در مورد اینکه آیا این پیشنهاد به اندازه کافی خوب است یا خیر به عهده سازمان رقابت است.

  تبلیغات

  این اولین بازی سواری گوگل در آنکارا نیست. در سال 2018 ، مقامات رقابتی حکم مشابهی را در مورد Google Shopping صادر کردند و دریافتند که Google نسبت به سایر سایت های خرید و مقایسه مقایسه شده است. این مورد در پی نمونه مشابه اتحادیه اروپا رخ داد ، اما با یک تفاوت مهم: در این مورد ، اتحادیه اروپا راه حل گوگل را پذیرفت ، حتی اگر رقبای آن استدلال می کردند که این روش ناکافی است. مقامات ترکیه این کار را نکردند. این امر به گوگل این امکان را می دهد: با راه حلی که قانون گذاران می پذیرند ، بازگردد یا Google Shopping در ترکیه را متوقف کند. این شرکت گزینه دوم را انتخاب کرد و به سادگی ماژول خرید مقایسه ای خود را در کشور تعطیل کرد.

  Google می تواند همین کار را در مورد فعلی انجام دهد. اما شرط ها بسیار بیشتر خواهد بود. جستجوی محلی سهم بسیار بیشتری از کل جستجوی کلی است و ترکیه با 85 میلیون نفر جمعیت ، مکان بزرگی است. کنار گذاشتن جستجوی محلی می تواند ویژگی متداول در بازار بزرگ را از بین ببرد. این بدان معناست که شرکت انگیزه بیشتری برای ارائه راه حلی دارد که توسط مقام رقابت رد نمی شود. اما این به نوبه خود یک خطرات اضافی را افزایش می دهد: هرگونه راه حلی که در ترکیه اتخاذ شود می تواند در جاهای دیگر مورد تقاضا قرار گیرد.

  "اگر شما یکی از این شرکت های غالب در سطح جهانی هستید ، نقطه ضعف آن این است که اگر یکی از این حوزه های قضایی زنده شود به عنوان مثال در طبیعت یک داروی ضد تراست ، یک خطر بزرگ دومینو وجود دارد. " "زیرا ناگهان ، امی کلوبوچار می تواند تلفن هوشمند خود را در جلسه سنا که سوندار پیچای در آن شهادت می دهد ، نگه دارد و بگوید:" آقای. پیچای ، من در حال حاضر VPN ترکی خود را فعال کرده ام و به نظر می رسد که مصرف کنندگان ترک معامله بهتری نسبت به مصرف کنندگان مینه سوتا دارند. ”

  به نظر می رسد که چگونه باشد؟ Google هیچ گونه راه حل پیشنهادی را منتشر نکرده است ؛ امیلی کلارک ، سخنگو ، گفت که این شرکت منتظر اعلام نظر کامل است تا بتواند بفهمد تعهدات قانونی آن چیست. Yelp استدلال می کند که هرکسی که نتایج جستجوی ارگانیک را برنده شود ، همچنین باید حق داشته باشد که API آن دارای نتایج OneBox باشد ، بر اساس این نظریه که الگوریتم خود گوگل قبلاً آنها را مهمترین نتیجه دانسته است. به عبارت دیگر ، اگر یک جستجو در حال حاضر منجر به نتیجه Google Maps در OneBox شود ، اما اولین پیوند زیر از Yelp است ، Yelp باید در عوض OneBox را پر کند - به این معنی که شما ابتدا نظرات Yelp را مشاهده می کنید ، نه مرورهای Google ، هنگام تلاش برای یافتن محل غذا خوردن.

  چنین تغییری ، اگر به طور گسترده پذیرفته شود ، می تواند جریان ترافیک زیادی از اینترنت را به طرز چشمگیری تغییر دهد. همانطور که تحلیلگر رند فیشکین در سال 2019 اشاره کرد ، بیش از 50 درصد جستجوهای Google بدون کلیک کاربر به سایت دیگری پایان می یابد. این تا حدی به این دلیل است که همانطور که Markup در سال گذشته نشان داد ، ویژگی های Google یا "پاسخ های مستقیم" بیش از نیمی از اولین صفحه ای را که کاربر هنگام جستجو در تلفن همراه مشاهده می کند ، تشکیل می دهد.

  "اگر این حوزه قضایی آنها را مجبور کند لو گفت: "به گونه ای رفتار کنید که بدون تبعیض عمل کند ، این اساساً مکانیسم اصلی Google را به عنوان یک چرخ دستی تبدیل می کند." "شما فقط یک سیل عظیم ترافیک به خدمات شخص ثالث را دریافت می کنید."

  به راحتی می توان فهمید که چرا شرکتی مانند Yelp می خواهد در صورتحساب بالا دچار مشکل شود. س isال این است که آیا تنظیم کننده های ترکیه گوگل را مجبور می کنند تا آن را به آنها بدهد - و اگر چنین است ، آیا Google با آنها پیوند می زند یا کاربران ترک را به 10 پیوند آبی اولیه باز می گرداند؟ در هر صورت ، پیامدها احتمالاً محدود به مرزهای ترکیه نخواهد بود. شرکت های فناوری آمریکایی جهان را فتح کردند. اکنون جهان می خواهد دوباره فتح کند.

  این داستان در اصل در wired.com ظاهر شد.

خبرهای دیگر از سیاست فناوری