خبر

 • تک بورد - گفته می شود که فیس بوک چشم به

  گفته می شود که فیس بوک چشم به "کمیسیون انتخابات" برای نظارت بر سیاست در بستر دارد
  24 روز و 10 ساعت قبل

  گفته می شود که زاکربرگ از اینکه به عنوان تصمیم گیرنده دیده می شود ، ناراضی است.
  فیس بوک ممکن است در نهایت اذعان کند که اداره انتخابات در سراسر جهان کمتر از ستاره ای بوده است. و این بار ، پاسخ آن ممکن است بیش از یک عذرخواهی دیگر از مارک زاکربرگ باشد.

  بر اساس گزارشی در نیویورک تایمز ، شرکت رسانه های اجتماعی در حال بررسی ایجاد "کمیسیون انتخاباتی" است که آن را در مسائل مربوط به انتخابات در سراسر جهان راهنمایی کند. این کمیسیون به فیس بوک در مورد همه چیز از اطلاعات غلط تا تبلیغات سیاسی توصیه می کند و در صورت پیاده سازی ، می تواند نعمتی برای روابط عمومی شرکت باشد. این کمیسیون در حالت ایده آل از مدیرعامل مارک زاکربرگ که نمی خواهد تنها "تصمیم گیرنده در زمینه محتویات سیاسی" باشد ، استفاده می کند. " داستان وقتی با Ars تماس می گیرد.

  "این تصور وجود دارد که فیس بوک ، یک شرکت رسانه های اجتماعی آمریکایی ، از طریق پلتفرم خود وارد انتخابات دیگر کشورها می شود." ناتانیل پرسیلی ، استاد حقوق در دانشگاه استنفورد دانشگاه ، به نیویورک تایمز گفت. "هر تصمیمی که فیس بوک می گیرد پیامدهای جهانی دارد." در میان بسیاری از اشتباهات خود ، این کمپین باعث ایجاد اطلاعات غلط و دستکاری عوامل روسیه شد که به دنبال شکل گیری نتیجه انتخابات ریاست جمهوری 2016 بودند. فیس بوک همچنین باعث رسوایی Cambridge Analytica شد ، جایی که یک محقق توانست اطلاعات شخصی 87 میلیون کاربر که رضایت نداده بودند را جمع آوری کرده و به شرکت مشاوره تحویل دهد ، که سپس از آن برای شکل گیری کمپین های انتخاباتی و تبلیغاتی برای سیاستمداران اطراف استفاده کرد. جهان.

  گام های اشتباه پس از عقب نشینی انتخابات 2016 همچنان ادامه یافت. در برزیل ، سرویس پیام رسانی واتس اپ فیس بوک عامل اصلی اطلاعات غلط در انتخابات 2018 بود و سایت شاخص این شرکت در پیوند با کمپین های مشابه در انتخابات 2019 در هند قرار داشت. در ایالات متحده ، دموکرات ها سالها تحمل شرکت را در برابر سخنان پرحاشیه دونالد ترامپ در این پلت فرم محکوم کرده بودند. و هنگامی که او در نهایت در ماه ژانویه پس از ایجاد شورش در کنگره آمریکا ممنوع شد ، جمهوریخواهان خشمگین شدند.

  تبلیغات

  در آستانه انتخابات 2020 ، مدیرعامل مارک زاکربرگ گفت که این شرکت اقدامات "از دموکراسی ما محافظت کنید" ، هرچند آن مراحل نسبتاً کوچک و به خوبی زیر پا گذاشته شد. آنها شامل تشویق ثبت نام رای دهندگان ، ارائه اطلاعات در مورد نحوه عملکرد انتخابات و وعده مبهم برای انجام کارهایی بودند که "احتمال خشونت و ناآرامی را کاهش می داد." این شرکت همچنین برچسب هایی به پست های حاوی اطلاعات غلط مربوط به انتخابات اضافه کرده است ، استراتژی ای که در بهترین حالت نتایج متفاوتی را به همراه داشته است. اجازه دهید این شرکت ادعا کند که در چنین مواردی نظارت خارجی کافی دارد ، هرچند اعمال هرگونه تغییر در نهایت بر عهده مدیران فیس بوک است.

  ظاهراً کمیسیون از هیئت نظارت موسوم به این شرکت نشانه هایی را که بررسی می کند ، می گیرد. انتخاب کوچکی از تصمیمات اعتدالی مورد اعتراض - کمیسیون ها و حذف ها - و نشان می دهد که شرکت می تواند برای رسیدگی به مسائل مربوطه ایجاد کند. این گروه ، گرچه از نظر اسمی مستقل است ، اما هنوز اثر انگشت فیس بوک روی آن است. اعضای هیئت مدیره آن ، که از رهبران غیر انتفاعی گرفته تا استادان ، روزنامه نگاران و مدیران اتاق فکر ، در ابتدا توسط فیس بوک انتخاب شدند ، و فیس بوک مجاز است با جایگزینی اعضا پیشنهاد جایگزین را بدهد. متولیان آن ، که بر سازمان نظارت می کنند و اعضای هیئت مدیره را تأیید می کنند ، توسط فیس بوک انتخاب می شوند.

  احکام هیئت نظارت لازم الاجرا است ، بدین معنا که اگر هیئت مدیره می گوید یک پست باید دوباره ارسال شود یا یک حساب دوباره فعال شود ، فیس بوک باید تصمیم را بپذیرد هیئت مدیره همچنین توصیه های گسترده تری در مورد نحوه بهبود شرکت ارائه می دهد ، و در حالی که این توصیه ها می تواند تغییرات اساسی تری را در سیستم عامل های خود ایجاد کند ، اما الزام آور نیست. تا کنون ، این شرکت رویکرد انتخاب و انتخاب را در پیش گرفته است ، اکثر تغییرات را "به طور کامل یا جزئی" اعمال کرده ، تعدادی دیگر را مطالعه کرده و در حداقل دو مورد از آنها اقدامی نکرده است.

  به دلیل نحوه تشکیل ، هیئت نظارت یک سازمان ارتجاعی است. درست مانند سیستم دادگاه های ایالات متحده ، نمی تواند در مورد پرونده هایی که به دادگاه ارائه نشده حکم دهد. ظاهراً کمیسیون انتخابات فعالتر خواهد بود و به فیس بوک فرصتی می دهد تا مشکلات را قبل از کنترل آنها حل کند.

خبرهای دیگر از سیاست فناوری