خبر

 • تک بورد - گامبیتی متاورس فیس بوک از مشکلات عمیق آن منحرف می شود

  گامبیتی متاورس فیس بوک از مشکلات عمیق آن منحرف می شود
  18 روز و 19 ساعت قبل

  مشکلات فیس بوک برای حل مشکل نیست ، بنابراین باعث حواس پرتی شده است.
  فیس بوک با ارائه راهی آسان به مردم برای به اشتراک گذاشتن زندگی آفلاین خود با دوستان ، خانواده و غریبه های کامل در اینترنت ، در رسانه های اجتماعی تسلط پیدا کرد. پس چرا این شرکت اکنون در تلاش است یک جهان مجازی اختراع کند که در واقع پشت خود را به واقعیت برگرداند؟

  طی هفته گذشته ، این شرکت رسانه های اجتماعی رسانه ها را با اخبار مربوط به ابتکار "متاورس" خود ، طرحی برای ایجاد جهان های مجازی که در آن افراد می توانند برای بازی کردن ، جلسات و غیره تعامل کنند ، از بین برد. هفته گذشته ، مدیر عامل شرکت مارک زاکربرگ در مصاحبه ای با The Verge برنامه های متورس خود را با مردم به اشتراک گذاشت. سپس ، در اوایل این هفته ، فیس بوک اعلام کرد که یک تیم متاورس را تشکیل می دهد که با تعداد زیادی از VP های طولانی مدت کار می کند.

  مشخص است که زاکربرگ مدتی است به این ایده متاثر فکر می کند. اما حداقل زمان اعلامیه فیس بوک جالب است. فیس بوک "سابقه انجام این نوع پروژه های فنی را دارد که به نظر می رسد ممکن است انقلابی باشد در مواقعی که به دلیل عدم مسئولیت اجتماعی مورد انتقاد قرار می گیرند ،" جن گلدبک ، دانشمند کامپیوتر و استاد دانشگاه مریلند ، به وی گفت ارس.

  خواندن بیشتر لایحه جدید مصونیت بخش 230 فیس بوک و توییتر را برای انتشار نادرست بودن واکسن سلب می کند فیس بوک در ماه های اخیر با سهم دقیق خود روبرو شده است. قانون گذاران لوایح ضد انحصاری و بند 230 را تحت تأثیر قرار داده اند که به شدت به شرکت ضربه می زند. در اوایل سال جاری صفحات خود تولید برای گروه های برتری طلب سفیدپوست گرفته شد. و دیروز ، جلسات دادرسی در مجلس نمایندگان در مورد شورشی که در ژانویه به پایتختی آمریکا رسید ، آغاز شد ، که بخشی از آن با استفاده از برنامه ها و سایت های فیس بوک سازمان یافته بود.

  شاید بگوییم که اخبار متورس منتشر شده است تا به عنوان یک حواس پرتی عمدی از مشکلات فعلی شرکت باشد ، این اغراق است. اما این فکر بدون شک در شرکت از ذهن یک شخص عبور کرده است. گلدبک گفت ، "70 درصد" احتمال دارد که پروژه متورس فیس بوک "حواس پرتی از همه اتفاقات بد" باشد. "آخرین چیزی که آنها می خواهند بحث بیشتر در مورد الگوریتم های آنها و Q-Anon و گروه های افراطی است."

  تبلیغات

  به عنوان یک حواس پرتی ، متاورس تقریباً کامل است. این یک خبر پر زرق و برق است که سعی در قرار دادن فیس بوک و زاکربرگ به عنوان چشم اندازانی دارد که آینده را اختراع می کنند. این به معنای واقعی کلمه راهی برای فرار از واقعیت است. اگر زاکربرگ هرگز می خواست متاورس فرار کند ، جایی که فیس بوک بر همه چیز از فیزیک گرفته تا دین تأثیر می گذارد ، آن زمان احتمالاً اکنون است.

  به متروورس

  ابتدا اصطلاح "متاورس" در Crash Snow ، رمان علمی تخیلی 1992 توسط نیل استیفنسون ، ظاهر شد ، جایی که این یک دنیای مجازی بود که در آن مردم می توانستند از طریق آواتارهای خود با یکدیگر ارتباط برقرار کنند ، همراه با قوانین و هنجارهای اجتماعی متفاوت از دنیای واقعی. این مفهوم قبل از کتاب استیونسون به اشکال دیگر ظاهر شد ، و در طول سالها بارها مورد بازنگری و تجدید نظر قرار گرفته است.

  دید زاکربرگ در مورد متورس کاملاً شبیه به نظر می رسد. وی در مصاحبه خود با The Verge گفت: "شما می توانید در مورد متاورس به عنوان یك اینترنت مجسم فكر كنید كه در آن به جای مشاهده فقط محتوا ، در آن باشید".

خبرهای دیگر از خط مشی فناوری