خبر

 • تک بورد - کودکان مسموم شده توسط آب سنگ چخماق اکثریت 626 میلیون دلار را دریافت خواهند کرد

  کودکان مسموم شده توسط آب سنگ چخماق اکثریت 626 میلیون دلار را دریافت خواهند کرد
  22 روز و 14 ساعت قبل

  بیش از 20000 کودک در طول بحران دو ساله در معرض سرب قرار گرفتند.
  ساکنان فلینت، میشیگان، در سال 2014 شروع به شکایت کردند که آب آنها طعم بدی دارد، بوی بدی می دهد، و از شیر آب خارج می شود. شهر برای صرفه جویی در هزینه، منابع آب را تغییر داده بود و در این فرآیند، شهر و ایالت نتوانستند مواد شیمیایی ضد خوردگی را به منابع جدید اضافه کنند. لوله های قدیمی فلینت شروع به مسموم کردن ساکنان آن کردند. مردم پس

  ساکنان، پزشکان اطفال و کشیش‌ها زنگ خطر را به صدا درآوردند، اما تا زمانی که از شهر شکایت کردند و اعلام کردند که یک قاضی فدرال دستور داد آب بطری‌شده به هر خانه آسیب‌دیده تحویل داده شود.

  ادامه مطلب

  فرماندار سابق میشیگان به دلیل "غفلت عمدی" در بحران آب سنگ چخماق متهم شد در سال‌های بعد، حدود 20000 کودک در معرض سطوح بالقوه خطرناک قرار گرفتند. از سرب در برخی محله ها درصد کودکانی که دچار مسمومیت با سرب شده بودند سه برابر شد.

  اکنون، یک قاضی توافقنامه ای را تصویب کرده است که 626 میلیون دلار را بین افراد آسیب دیده از این فاجعه قابل اجتناب توزیع می کند. سرب بیشترین خطر را برای کودکان دارد، به ویژه کودکان خردسالی که سیستم عصبی آنها به سرعت در حال رشد است. 80 درصد از تسویه خالص به ساکنانی که کمتر از 18 سال در معرض آب آلوده بودند تعلق می گیرد و اکثریت آن به کودکان شش ساله یا کمتر تعلق می گیرد. 35 میلیون دلار دیگر برای افراد زیر سن قانونی که به هر دلیلی فوراً شکایت نمی کنند، کنار گذاشته می شود و تا 19 سالگی به آنها فرصت داده می شود تا این کار را انجام دهند.

  "دستاورد قابل توجه"

  " لوی در این نظر طولانی گفت: توافقی که در اینجا حاصل شده است به دلایل زیادی یک دستاورد قابل توجه است. او گفت که قابل توجه ترین این واقعیت است که همه افراد آسیب دیده از بحران در حل و فصل تحت پوشش قرار می گیرند، صرف نظر از اینکه آیا آنها در دعوای دسته جمعی نماینده داشته اند یا شکایت خود را مطرح کرده اند. لوی گفت که موضوع حق الوکاله "در یک نظر و دستور جداگانه بررسی خواهد شد." وکلای دادگستری حدود 200 میلیون دلار دستمزد برای حدود 182000 ساعت کار درخواست کرده اند.

  آگهی

خبرهای دیگر از سیاست فنی