خبر

 • تک بورد - کلاهبرداران کدهای QR جعلی را روی پارکومترها قرار می دهند تا پرداخت های پارکرها را متوقف کنند

  کلاهبرداران کدهای QR جعلی را روی پارکومترها قرار می دهند تا پرداخت های پارکرها را متوقف کنند


  13 روز و 23 ساعت قبل

  کدهای QR تقلبی در پارکومترها در هیوستون، آستین و سن آنتونیو یافت شد.
  کلاهبرداران در چند شهر بزرگ تگزاس کدهای QR جعلی را روی پارکومترها قرار می دهند تا مردم را فریب دهند تا به کلاهبرداران پول پرداخت کنند. افسران اجرای پارکینگ اخیرا برچسب هایی با کدهای QR تقلبی در ایستگاه های پرداخت در آستین، هیوستون و سن آنتونیو پیدا کردند.

  پلیس سن آنتونیو در 20 دسامبر به مردم در مورد این کلاهبرداری هشدار داد و گفت که "افرادی که سعی در پرداخت هزینه پارکینگ با استفاده از آن کدهای QR دارند ممکن است به یک وب سایت جعلی هدایت شده و پرداخت را به یک فروشنده متقلب ارسال کرده باشند." سپس کلاهبرداری های مشابهی در آستین و هیوستون یافت شد.

  دپارتمان حمل و نقل آستین پس از اینکه "در اواخر دسامبر از یک کلاهبرداری با کد QR توسط شهر سن آنتونیو مطلع شد - زمانی که بیش از 100 نفر پرداخت کردند - شروع به بررسی کنتورهای خود کرد. هفته گذشته Fox 7 Austin گزارش داد که ایستگاه ها با کدهای جعلی چسبانده شده بودند. طبق یک مقاله KXAN، مقامات آستین حدود 900 ایستگاه پرداخت پارکینگ شهر را بررسی کردند و کدهای QR تقلبی را در 29 مورد از آنها پیدا کردند.

  براساس یک مقاله KXAN، کدهای QR جعلی افراد را به یک وب سایت "Quick Pay Parking" به آدرس دامنه passportlab.xyz که اکنون آفلاین است. مشخص نیست چند نفر - در صورت وجود - فریب خورده اند تا به کلاهبرداران پول بپردازند.

  تبلیغات

  شهر از کدهای QR استفاده نمی کند — جعل کردن آنها خیلی آسان است

  "ما نمی کنیم. جیسون ردفرن، مدیر بخش پارکینگ آستین، به KXAN گفت: اصلاً به همین دلیل از کدهای QR استفاده نکنید، زیرا به راحتی جعل می شوند یا روی دستگاه قرار می گیرند. و ما از رهبران صنعت شنیدیم که این یک امکان است. آستین پرداخت‌ها را مستقیماً از طریق متر با سکه یا اعتبار یا با برنامه پرداخت تلفن همراه Park ATX می‌پذیرد.

  مقامات شهر آستین در یک بیانیه مطبوعاتی گفتند که "به بازرسی بیش از 900 ایستگاه پرداخت شهر ادامه می‌دهند. اطمینان حاصل کنید که هیچ کد QR اضافی در حال استفاده نیست." آستین از مردم خواست اگر دیدند شخصی بدون نشان کارمند شهری در ایستگاه پرداخت دستکاری می کند، با 911 تماس بگیرند. شهر همچنین گفت: "هر فردی که فکر می کند به دلیل پرداخت های اخیر پارکومتر قربانی نقض کارت اعتباری شده است، باید گزارش پلیس را ارسال کند و فوراً به صادر کننده کارت خود اطلاع دهد."

  مقامات هیوستون پنج متر را پیدا کردند. با کدهای QR جعلی و حذف برچسب‌ها، طبق KPRC 2. مانند آستین، هیوستون نیز از کدهای QR در پارکومترها استفاده نمی‌کند اما یک برنامه پرداخت ارائه می‌دهد.

  در حالی که به نظر می‌رسد کلاهبرداری در تگزاس متمرکز شده است. ، می تواند در هر جایی تکرار شود. اگر کد QR روی پارکومتر می بینید، آن را نادیده بگیرید و مطمئن شوید که مستقیماً به شهر پرداخت کرده اید.


  تگ ها:

  کلاهبرداران , جعلی , پارکومترها , قرار , دهند , پرداخت , پارکرها , متوقف


  v 7
خبرهای دیگر از سیاست فنی