خبر

 • تک بورد - کارگر سابق تسلا که مورد آزار نژادپرستانه قرار گرفته بود، جایزه 15 میلیون دلاری را رد کرد و به دنبال محاکمه جدید شد.

  کارگر سابق تسلا که مورد آزار نژادپرستانه قرار گرفته بود، جایزه 15 میلیون دلاری را رد کرد و به دنبال محاکمه جدید شد.


  8 روز و 7 ساعت قبل

  اوون دیاز خسارات کمتری را رد می‌کند، می‌گوید این برای تنبیه و بازدارندگی تسلا کافی نیست.
  یک کارگر سابق تسلا که برنده یک پرونده تبعیض نژادی علیه این شرکت شده بود، پرداخت ۱۵ میلیون دلاری را رد کرده و به دنبال محاکمه خسارت جدید خواهد بود.

  هیئت منصفه در اکتبر 2021 به اوون دیاز 137 میلیون دلار جایزه داده بود، اما در آوریل، یک قاضی فدرال این پرداخت را به 15 میلیون دلار کاهش داد. در آن حکم، قاضی ناحیه ایالات متحده، ویلیام اوریک، ادعای تسلا مبنی بر اینکه تسلا در قبال آزار نژادپرستانه «ناراحت کننده» که دیاز سیاه پوست متحمل شده است را رد کرد، اما دریافت که هیئت منصفه در محاسبه خسارت خود بیش از حد عمل کرده است.

  دیاز این گزینه را داشت که پرداخت کمتر را بپذیرد یا رد کند، و او آن را در پرونده دادگاه روز سه شنبه رد کرد. این پرونده در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه شمالی کالیفرنیا است.

  "در رد کاهش بیش از حد دادگاه با درخواست برای محاکمه جدید، آقای دیاز دوباره از هیئت منصفه ای از همتایان خود می خواهد که آنچه تسلا را ارزیابی کنند. لری ارگان، وکیل دیاز، در بیانیه ای به بلومبرگ گفت. "آقای دیاز به دنبال بازگرداندن یک جایزه خسارات تنبیهی منصفانه و منصفانه است که تسلا را به دلیل رفتار نژادپرستانه ای که آقای دیاز در معرض آن قرار گرفته مجازات و منع کند و از آزار و اذیت آینده جلوگیری کند."

  قاضی: 137 دلار. جایزه M توسط شواهد تأیید نشد

  هیئت منصفه به دیاز 6.9 میلیون دلار خسارت جبرانی و 130 میلیون دلار خسارت تنبیهی اعطا کرد و اوریک آن را به 1.5 میلیون دلار خسارت جبرانی و 13.5 میلیون دلار به عنوان خسارت تنبیهی کاهش داد. قاضی نوشت که 1.5 میلیون دلار خسارت جبرانی "بالاترین جایزه تایید شده توسط شواهد" است و خسارت تنبیهی بر اساس قوانین ایالات متحده می تواند 9 برابر این مبلغ باشد.

  در رد ادعای تسلا مبنی بر اینکه دیاز فقط متحمل ضرر شده است. اوریک نوشت که شواهد آزار عاطفی "تنوع باغ" که "خوشبختانه خفیف و کوتاه مدت بود"، "ناراحت کننده بود."

  "هیئت منصفه شنیدند که کارخانه تسلا از نژادپرستی اشباع شده است. اوریک نوشت. "کارمندان دیگر او را مورد آزار و اذیت قرار دادند. سرپرستان او و ساختار مدیریتی تسلا کم یا هیچ کاری برای پاسخگویی انجام ندادند. و سرپرستان حتی در مورد سوء استفاده شرکت کردند، یکی تا آنجا پیش رفت که دیاز را تهدید کرد و کاریکاتوری نژادپرستانه را در نزدیکی ایستگاه کاری او ترسیم کرد." دیاز یک آسانسور باربری داشت و از ژوئن 2015 به مدت 9 ماه در کارخانه فرمونت تسلا کار کرد.

  اوریک تصمیم خود را مبنی بر کاهش جایزه در دستوری در 7 ژوئن حفظ کرد. دیاز درخواستی را ارائه کرده بود. تأیید حکم پس از محاکمه برای تجدیدنظر موقت، اما اوریک نوشت که دیاز "یک سوال قانونی کنترل کننده مناسب برای بررسی فوری تجدید نظر شناسایی نکرده است."

  "تحلیل من از خسارت های جبرانی به صفر رسید قاضی نوشت. "تحلیل خسارات آتی، در واقع، کاملاً بر (فقدان) شواهد در دادگاه متمرکز بود." جایزه 6.9 میلیون دلاری هیئت منصفه به عنوان خسارت جبرانی شامل 4.5 میلیون دلار خسارت جبرانی گذشته و 2.4 میلیون دلار برای خسارت جبرانی آتی بود.

  محاکمه جدید برای دیاز خطرناک است

  دستور اوریک همچنین هشدار داد که فرجام خواهی حل و فصل پرونده را بدون شانس زیادی برای تغییر نتیجه به تأخیر می اندازد:

  من کاملاً متقاعد هستم که جایزه خسارت (غرامتی و تنبیهی) بیش از حد بوده است. اگر دلایل قابل توجهی برای اختلاف نظر می دیدم، حواله [که خسارت را کاهش می دهد] صادر نمی کردم. و من شک ندارم که تایید این موضوع حل و فصل پرونده ای را که پنج سال از آن می گذرد بیشتر به تاخیر می اندازد. هیچ عاملی نشان نمی‌دهد که درخواست تجدیدنظر میان‌داخلی مناسب است.

  پیشنهاد دیاز به‌دنبال صدور گواهی برای درخواست تجدیدنظر موقت نیز به این نکته اشاره کرد که گزینه‌های دیگر او پرخطر و زمان‌بر هستند. «[من] در غیاب گواهی این دادگاه و حوزه نهم، تنها راهی که دیاز می‌تواند نسبت به استرداد خسارت جبرانی دادگاه (غیر از حکم مانداموس) استیناف کند، این است که تقاضای محاکمه جدید در مورد خسارت، انجام چنین محاکمه‌ای، در درخواست دیاز آمده است که دور دوم درخواست‌های پس از محاکمه را طرح دعوا کنید، و پس از صدور حکم نهایی (بعد از خطر پرداخت مجدد) تجدید نظر کنید.

  تسلا به طور جداگانه با هفت شکایت از سوی زنان مواجه است. ادعا می کند که این شرکت نتوانسته آزار و اذیت جنسی شایع در تأسیسات کارخانه در فرمونت، کالیفرنیا، و مراکز خدماتی در منطقه لس آنجلس را متوقف کند. در اولین مورد از این موارد، یک قاضی دادگاه عالی شهرستان آلامدا در ماه مه حکم داد که تسلا نمی تواند جسیکا بارازا شاکی را به داوری وادار کند.

  در شکایت دیگری که یکشنبه ارائه شد، کارگران اخراج شده تسلا شرکت را متهم کردند نقض قوانین ایالات متحده با عدم ارائه اخطار قبل از اخراج دسته جمعی. کارمندان سابق می گویند طبق الزامات قانون تعدیل و بازآموزی کارگران (WARN) مستحق 60 روز حقوق و مزایا هستند.


  تگ ها:

  کارگر , سابق , تسلا , مورد , آزار , نژادپرستانه , قرار , گرفته , جایزه , میلیون , دلاری , دنبال , محاکمه , جدید


  v 5
خبرهای دیگر از سیاست فنی