خبر

 • تک بورد - کارمند سابق آزمایشگاه می گوید که داده های برداشت گیلاس در Theranos معمول بود

  کارمند سابق آزمایشگاه می گوید که داده های برداشت گیلاس در Theranos معمول بود
  5 روز و 15 ساعت قبل

  دستگاه ادیسون Theranos دست کم در 25 درصد مواقع خراب می شود ، دادگاه می گوید.
  در Theranos ، تکنسین های آزمایشگاهی به طور مرتب دو نقطه "خارج از داده" را از تجزیه و تحلیل حذف می کنند تا ماشین های شرکت را به تصویب کیفیت برساند. دیروز در جلسه محاکمه الیزابت هولمز بنیانگذار Theranos به اعضای هیئت منصفه گفت.

  فرآیند حذف موارد دور از تجزیه و تحلیل لزوما غیر معمول نیست. اما چونگ در آزمایشگاه خود Theranos نگفته است که چگونه باید فاصله های دور را تشخیص داد ، بنابراین چونگ برای این که دستگاه های آزمایش خون اختصاصی این شرکت را مجبور به بررسی کیفیت کند ، می تواند تصمیم بگیرد که چه نتایجی را حفظ کند.

  "در زمینه تحقیق بسیار نگران کننده بود زیرا هنگامی که به وضعیت بیمار تبدیل شد ، به شما نشان می دهد که سیستم به اندازه کافی قابل اعتماد کار نمی کند تا در اجرای نمونه های بیمار احساس اطمینان و راحتی کند ،" "او گفت.

  چونگ پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه برکلی به ترانوس پیوست و هم در آزمایشگاه تحقیق و توسعه شرکت و هم در آزمایشگاه بالینی آن کار کرد و آزمایشات کنترل کیفیت را برای اعتبار بخشیدن به عملکرد دستگاه های ادیسون انجام داد. به بیان ساده ، عملکرد خوب به نظر نمی رسد - در هر روز ، حدود 25 درصد از دستگاه های Theranos در آزمایش ها شکست خورده اند ، این میزان بسیار بیشتر از دستگاه های رقبا است.

  هک تجهیزات آزمایشگاهی < /h2>

  چونگ می دانست-این شرکت از تجهیزات شخص ثالث هم به عنوان معیار و هم برای اجرای نمونه های بیمار استفاده می کرد. اگرچه ترانوس به سرمایه گذاران گفته بود که دستگاه های ادیسون می توانند بیش از 200 آزمایش خون مختلف انجام دهند ، اما چونگ در دادگاه گفت که در بهترین حالت می تواند 12 آزمایش انجام دهد. بقیه بر روی دستگاههایی که توسط Theranos ساخته نشده بود اجرا می شدند ، از جمله برخی که برای پذیرش نمونه های خون کوچکتر از آنچه در ابتدا طراحی شده بود هک شده بودند.

  خواندن بیشتر

  او گفت که ترانوس هفته ای 2 میلیون دلار خرج می کند زیرا به سرمایه گذاران پیش بینی های خوش رنگی داده می شود.

  اکثر آزمایشات خون بر روی خون گرفته شده از ورید فرد انجام می شود. در مقایسه با تست های انگشتی که Theranos از آنها حمایت می کرد ، نمونه های رگ کمتر احتمال دارد آلوده شوند و حجم بیشتری دارند. حجم بیشتر به حداقل رساندن متغیرهایی که می تواند منجر به نتیجه آزمایش شود ، کمک می کند. انگشتان خونی خون کمتری تولید می کنند و این باعث می شود که این روش نتایجی را نشان دهد که نشان دهنده زیست شناسی فرد است.

  آگهی

  چونگ به دادگاه گفت که نگرانی های خود را به مافوق خود رسانده و سرانجام آنها را با مدیر عامل رامش "سانی" بالوانی مطرح کرده است. او گفت: "بازخوردها و استقبالی که از وی دریافت کردم در اصل این بود:" چه چیزی باعث می شود فکر کنید که واجد شرایط برای برقراری این تماس ها هستید؟ " چونگ گفت وزیر امور خارجه سابق و عضو هیئت مدیره Theranos ، جورج شولتز ، در مورد مشکلات دستگاه های ادیسون صحبت کرده است. و من سعی می کردم تا آنجا که می توانم به مردم بگویم ، اما به نظر نمی رسید که به مردم برسد. " p>

  خواندن بیشتر

  Theranos سرانجام مرده است ، شرکت در حال از بین رفتن است در نهایت ، چونگ این کار را ترک کرد و او یک شکایت رسمی به آژانس فدرال که آزمایشگاه های بالینی را تنظیم می کند ، ارسال کرد. خدمات Medicare و Medicaid. او همچنین با روزنامه نگار تحقیقی در وال استریت ژورنال (جان کاریرو ، که شروع به کشیدن نخ کرد که منجر به گشودن شرکت شد) شروع به صحبت کرد. در صورت ادامه اظهارات دروغین درباره هولمز ، شرکت از وی شکایت خواهد کرد.

  در بازجویی متقابل ، دفاع تأکید کرد که چونگ نقش سطح پایینی داشته است ، حقیقتی که او اعتراف کرد درست است. دفاع لیستی از مقامات برتر چونگ را مطالعه کرد و بر درجه های پیشرفته آنها از جمله دکترا و مدرک تحصیلی تأکید کرد. وکلای هولمز همچنین سند استانداردهای آزمایشگاهی 120 صفحه ای Theranos را به اشتراک گذاشتند ، که به مددکاران آزمایشگاهی مانند چونگ نیاز است که مدرک کارشناسی علوم داشته باشند. (همانطور که الیزابت لوپاتو در The Verge اشاره کرد ، "این بدان معناست که هولمز حتی واجد شرایط انجام این کار نبود.")

  ایمیل ها و متن های بیشتر

  در تحولات دیگر ، قاضی ادوارد داویلا به اعضای هیئت منصفه اجازه داد ایمیل های بیشتری را که چونگ برای کارمندان Theranos ارسال کرده بود ارسال کنند اما هولمز را کپی نکردند. او همچنین متون بین هولمز و بالوانی را برای عموم علنی کرد. در این موضوع ، این زوج به طور خصوصی Walgreens را که با Theranos همکاری کرده بود تا دستگاه های اختصاصی آزمایش خون ادیسون را در داروخانه های خود عرضه کند ، حذف کردند. یک سال پس از اعلام مشارکت ، بالوانی با افکار خود به هولمز پیام داد. او گفت: "ما نمی توانیم با [والگرینز] ملاقات کنیم." "آنها وحشتناک هستند."

  والگرینز در سال 2016 پس از اینکه داروخانه متوجه شد که ترانوس در حال ویرایش نتایج آزمایشات بیماران است ، از جمله آزمایش هایی که در مکان های والگرین جمع آوری شده بود ، روابط خود را با ترانوس قطع کرد. وال استریت ژورنال گزارش داده است که در نهایت والگرینز 140 میلیون دلار از ترانوس - مبلغ سرمایه گذاری اولیه اش - شکایت کرد و کمتر از 30 میلیون دلار آن را پس گرفت.

  در پاسخ به درخواست های تنظیم کننده های فدرال ، ترانوس صدها هزار نتیجه آزمایش اجرا شده در سال 2014 و 2015 را رد کرد ، از جمله بسیاری از نمونه های گرفته شده در مکان های والگرینز ، و ده ها هزار مورد دیگر را تصحیح کرد زیرا نتایج چنین نبود با استانداردهای خود شرکت مطابقت داشته باشد.

خبرهای دیگر از سیاست فناوری