خبر

 • تک بورد - ویدیوی NFT 5.4 میلیون دلاری Berners-Lee اشاره می کند که دیگری وجود دارد - با خطا

  ویدیوی NFT 5.4 میلیون دلاری Berners-Lee اشاره می کند که دیگری وجود دارد - با خطا
  1 روز و 20 ساعت قبل

  انیمیشن ثابت است ، اما آیا شواهدی از اشتباه تایپی همچنان در بلاکچین وجود دارد؟
  دو هفته پیش ، تیم برنرز لی ، خالق وب جهانی ، NFT کد منبع اصلی وب را با پیشنهاد اولیه فقط 1000 دلار به بلوک حراج ارسال کرد. . روز گذشته ، Sotheby’s اعلام کرد که دارایی رمزنگاری شده به قیمت 5.4 میلیون دلار فروخته شده است. این مجموع باعث می شود کار برنرز لی یکی از گرانترین NFT ها در تمام دوران ها باشد.

  بسته دیجیتال نه تنها شامل کد منبع اصلی بلکه نامه ای از Berners-Lee است که در مورد ایجاد وب ، برخی از اسناد اصلی HTML ، "پوستر" SVG از هزاران خط کد و 30-30 شامل می شود. تجسم دقیقه ای کد در صفحه تایپ می شود.

  اما یک پیچ و تاب وجود دارد. یک محقق چشم عقاب در توییتر خود اشاره کرد که این انیمیشن که در ابتدا در سایت Sotheby ارسال شده دارای اشتباهاتی در کد است ، احتمالاً وقتی شخصی که ویدیو را از طریق یک برنامه یا وب سرویس با کد Objective-C تغذیه می کند معرفی شده است تا اثر تایپ را در آن ایجاد کند. انیمیشن. به جای براکت های زاویه ای که در کد وجود دارد () ، کدهای HTML برای نمادها (& lt؛ و & gt؛) به جای آن ظاهر می شوند. در پوستر ، که توسط اسکریپت پایتون ساخته شده توسط برنرز لی ساخته شده است - و احتمالاً در خود کد نیز وجود دارد - براکت ها صحیح به نظر می رسند.

  آیا منبع www را که Sotheby حراج می کند نگه دارید؟ براکت های زاویه اشتباه است! آنها بله - HTML از "" به "" کدگذاری شده اند. لول https://t.co/vb7clOETfU pic.twitter.com/kb1ugoPyok

  -mikko (mikko) 30 ژوئن 2021

  کد در انیمیشن های بعدی اصلاح شد ، افزایش س questionsالات در مورد این NFT خاص و NFT به طور کلی. مشخص نیست که آیا فیلم ارسال شده در صفحه لیست حراج مستقیماً از انیمیشن موجود در NFT بیرون کشیده شده است یا خیر ، ما برای توضیح به سوتبی مراجعه کرده ایم. اما اگر اینگونه بود و اگر انیمیشن تصحیح شده بعدی منعکس کننده آنچه واقعاً فروخته شده بود باشد ، می تواند به معنای از بین رفتن NFT اصلی و ایجاد یک مورد جدید باشد.

  تبلیغات

  از آنجا که NFT ها کمی بیشتر از پرونده های دیجیتال هستند ضمیمه گواهی رمزگذاری صحت ، NFT با خطا به همان اندازه معتبر باقی مانده است که فروخته شده است. گواهینامه اصلی هنوز باید در زنجیره بلوک Ethereum وجود داشته باشد و کلیدهای خصوصی و عمومی بتوانند آن را رمزگشایی کنند.

  اگر بتوان یک NFT را حذف و نسخه جدیدی ایجاد کرد ، آیا نسخه جدید ارزش بیشتری دارد زیرا در واقع درست است؟ یا آیا نسخه تایپی NFT Berners-Lee به دلیل سابقه منحصر به فرد آن ارزش بیشتری دارد؟ این اولین بار نیست که یک کالکشن به دلیل یک خطا ارزش کسب می کند. چندین هزار پنی که در سال 1955 ضرب شده است تا 16000 دلار ارزش دارد ، همه به این دلیل است که یک کشته نامناسب با دو نسخه از "به خدا اعتماد داریم" ، "آزادی" و "1955" به یک طرف برخورد کرد.

  به عبارت دیگر ، Sotheby’s ممکن است در یک NFT نشسته باشد که حتی نادرتر از آن است که بیش از 5 میلیون دلار فروش داشته باشد.

خبرهای دیگر از خط مشی فناوری