خبر

 • تک بورد - وکلای بنیانگذار Theranos به هیئت منصفه می گویند:

  وکلای بنیانگذار Theranos به هیئت منصفه می گویند: "شکست جرم نیست."
  11 روز و 8 ساعت قبل

  دادستان و دفاع در حین بحث و جدل در پرونده جنایی الیزابت هولمز درگیر شدند.
  وکلای وی روز چهارشنبه در آغاز جلسه به هیئت منصفه فدرال گفتند که شکست الیزابت هلمز در راه اندازی شرکت راه اندازی فناوری آزمایش خون خود Theranos جرم نبوده است. محاکمه ای که از نزدیک تماشا می شود و وضعیت روانی و فرهنگ تبلیغاتی دره سیلیکون را مورد بررسی دقیق قرار می دهد.

  لنس وید ، وکیل هلمز ، لنس وید ، در جریان بحث های اولیه به هیئت منصفه گفت: "الیزابت هولمز هر روز به قصد کار به سر نمی برد. هولمز ، 37 ساله ، "به مدت 15 سال تلاش کرد آزمایش های آزمایشگاهی را ارزان تر و در دسترس تر کند." وید افزود: او قلب و روح خود را در این تلاش ریخت.

  "در نهایت ترانوس شکست خورد. و خانم هولمز بدون هیچ چیز رفت. اما شکست جرم نیست. تلاش سخت ترین و کوتاه آمدن جرم نیست. ”

  محاکمه در دادگاه فدرال ایالات متحده در سن خوزه وعده می دهد یکی از برجسته ترین آزمون های ادعای تخلف در دره سیلیکون باشد ، تجربه رونق تاریخی در تأمین بودجه اولیه.

  پیش از این ، یک دادستان آمریکایی گفته بود که هولمز عمداً سرمایه گذاران و مشتریان این شرکت نوپا را برای ثروتمند کردن فریب داده است. روبرت لیچ ، وکیل دادگستری ایالات متحده گفت: "این مورد مربوط به کلاهبرداری ، دروغ و تقلب برای به دست آوردن پول است." لیچ گفت: "الیزابت هلمز در زمان و بی پولی تصمیم گرفت دروغ بگوید."

  تبلیغات

  هولمز با 10 مورد از تقلب در سیم و دو مورد توطئه برای ارتکاب تقلب در سیم. او بی گناه اعلام کرده است. در صورت محکومیت ، حداکثر 20 سال حبس در انتظار اوست. علامت تجاری sartorial در اوج شهرتش.

  Theranos ، که توسط هولمز در سال 2003 تاسیس شد و مقر آن در پالو آلتو بود ، به نظر می رسید یک استارت آپ موفق است که روش های جدیدی را برای انجام ده ها آزمایش پزشکی کشف کرده است. استفاده از مقدار کمی خون در سال 2014 ، سرمایه گذاران این شرکت را 9 میلیارد دلار ارزش گذاری کردند.

  اما دادستان های وزارت دادگستری ایالات متحده هولمز و رامش بالوانی ، رئیس سابق Theranos را در سال 2018 متهم کردند و ادعا کردند که با وجود آگاهی از فناوری این شرکت به اشتباه تبلیغ کرده اند. شریل بادر ، استادیار حقوق در دانشگاه فوردهام و دادستان سابق فدرال.

  دادستان ها همچنین ادعا می کنند که هولمز و بالوانی وضعیت مالی ترانوس را برای سرمایه گذاران اشتباه اعلام کرده اند و ادعا می کنند که این شرکت در سال 2015 هنگامی که فروش کمی داشته ، 1 میلیارد دلار درآمد کسب می کند.

  وکلای هولمز قبلاً با استدلال این که کیفرخواست بیش از حد مبهم است ، به دنبال رد این پرونده بوده اند. قاضی ادوارد داویلا در اکتبر سال گذشته درخواست های آنها را رد کرد.

  در مارس 2020 ، داویلا دستور داد که محاکمات دو متهم جداگانه انجام شود. وکلای هولمز استدلال کرده اند که بالوانی ، که دوست پسر قبلی او نیز است ، از بنیانگذار Theranos سوء استفاده کرده و بر قضاوت او تأثیر می گذارد. بلووانی این ادعاها را رد کرده است.

  دادستانها فهرستی از شاهدان احتمالی ارائه داده اند که شامل هنری کیسینجر ، عضو سابق هیئت مدیره است. وکیل دیوید بویس ، مشاور قبلی شرکت ، و روپرت مورداک ، غول رسانه ای ، که سرمایه گذار در ترانوس بود.

  وکلای هولمز گفته اند که می توانند از جان کریرو ، خبرنگار سابق وال استریت ژورنال که تحقیقات وی در مورد ترانوس به تسریع سقوط این شرکت کمک کرده است ، درخواست شهادت کنند. مشخص نیست که آیا هولمز خودش در محاکمه ای که انتظار می رود چند ماه طول بکشد ، شهادت خواهد داد یا خیر.

  © 2021 Financial Times Ltd. .

خبرهای دیگر از سیاست فناوری