واتس اپ اکنون از میلیون ها نفری که تحت تاثیر قطع شدن اینترنت قرار گرفته اند، از پروکسی پشتیبانی می کند

گزارش می‌گوید ۷۱۰ میلیون نفر در سال ۲۰۲۲ تحت تأثیر قطع شدن اینترنت قرار گرفته‌اند.
واتس‌اپ برای زنگ زدن در سال جدید، ویژگی جدیدی را برای کمک به مردم برای دور زدن تعطیلی‌های اینترنت تحمیلی توسط دولت معرفی کرد که سازمان ملل متحد تابستان گذشته اعلام کرد برای تضعیف حقوق بشر تلاش می‌کند.

در بیانیه واتس‌اپ آمده است: «برای کمک، امروز ما پشتیبانی پروکسی را برای کاربران واتس‌اپ در سرتاسر جهان راه‌اندازی می‌کنیم. "این بدان معنی است که ما قدرت را در دستان مردم قرار می دهیم تا در صورت مسدود شدن یا قطع شدن اتصال آنها به WhatsApp، دسترسی آنها را حفظ کنند."

ویژگی جدید پشتیبانی از پروکسی واتس اپ به کاربران امکان می دهد "از طریق سرورهای تنظیم شده به واتس اپ متصل شوند." توسط داوطلبان و سازمان‌هایی در سرتاسر جهان که به مردم کمک می‌کنند تا آزادانه ارتباط برقرار کنند.» همچنین به کاربران اجازه می‌دهد سرورهای پراکسی خود را راه‌اندازی کنند تا به دیگران کمک کنند به برنامه متصل شوند. این ویژگی در حال حاضر برای همه کاربرانی که به‌روزرسانی‌ترین نسخه برنامه را اجرا می‌کنند در دسترس است.

واتس‌اپ فوراً به درخواست Ars برای اظهارنظر درباره مدت زمان توسعه این ویژگی پاسخ نداد. این اپلیکیشن پیام‌رسان در بیانیه خود به «اختلال‌هایی در اینترنت که ماه‌ها متوالی در ایران دیده‌ایم» اشاره کرده است که «حقوق بشری مردم را نادیده می‌گیرد و مردم را از دریافت کمک‌های فوری محروم می‌کند» به عنوان انگیزه اصلی.

تبلیغات < p> بر اساس واتس اپ، کاربران در مناطقی که تحت تاثیر خاموش شدن قرار گرفته اند، می توانند پس از اتصال توسط یک سرور پراکسی، در هنگام برقراری ارتباط از طریق برنامه، همان سطح از حریم خصوصی و امنیت را انتظار داشته باشند که کاربران از WhatsApp انتظار دارند. همه ارتباطات با رمزگذاری سرتاسر محافظت می‌شوند، «تضمین می‌شود که بین شما و شخصی که با او در ارتباط هستید باقی می‌مانند و برای هیچ‌کس در این بین قابل مشاهده نیستند، نه سرورهای پراکسی، واتس‌اپ یا متا».

ویژگی جدید واتس اپ در لحظه ای به دست می آید که قطع شدن اینترنت صدها میلیون نفر را تحت تأثیر قرار داده است. با توجه به سایت بررسی مستقل VPN Top10VPN، هزینه تعطیلی اینترنت تحمیلی توسط دولت از سال 2021 تا کنون بیش از 300 درصد افزایش یافته است. در سال 2022، هزینه کل 114 "قطع عمدی اینترنت" در 23 کشور نزدیک به 24 میلیارد دلار بلوک های رسانه های اجتماعی در این مناطق به 26865 ساعت رسید. رویترز گزارش داد که ایران پس از اینکه یک زن ایرانی به نام مهسا امینی به دلیل «لباس نامناسب» دستگیر شد و سپس در بازداشت پلیس جان باخت، ایران شبکه‌های اجتماعی واتس‌اپ را مسدود کرد.

Top10VPN گزارش داد که روسیه «بیشترین آسیب دیده است. ملت، با تعطیلی اینترنت 21.59 میلیارد دلار هزینه داشت، در حالی که تعطیلی ایران با هزینه 773 میلیون دلاری در رتبه دوم قرار داشت.

تقریباً 51 درصد از قطعی‌های اینترنت دولتی با نقض حقوق بشر اضافی، مانند محدود کردن حقوق تجمع یا آزادی افراد مرتبط بود. فشار. با توجه به اینکه 710 میلیون نفر در سال گذشته تحت تأثیر این قطع‌ها قرار گرفته‌اند، ویژگی جدید واتس‌اپ به دنبال ارائه حداقل یک راه امن در سال 2023 است تا از سانسور ناگهانی یا مداوم دولت‌ها به دلیل قطع شدن اینترنت جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *