خبر

 • تک بورد - هیئت منصفه هولمز می شنود که ترانوس سرمایه گذار باهوش را فریب داد، تماس با شرکا را مسدود کرد

  هیئت منصفه هولمز می شنود که ترانوس سرمایه گذار باهوش را فریب داد، تماس با شرکا را مسدود کرد
  20 روز و 10 ساعت قبل

  صندوق تامینی تخصصی سه تحلیلگر داشت که ترانوس را بررسی می‌کردند.
  ما متوجه موضوع تکراری در محاکمه جنایی الیزابت هولمز شده‌ایم: بیشتر سرمایه‌گذاران ترانوس قبل از نوشتن چک تکالیف خود را انجام ندادند. اما دیروز، هیئت منصفه یکی را شنید که قطعاً این کار را کرده است.

  برایان گروسمن مدیر ارشد سرمایه گذاری و شریک مدیریت PFM Health Sciences است، یک صندوق تامینی مستقر در سانفرانسیسکو که، همانطور که از نامش پیداست، در سرمایه گذاری های مراقبت های بهداشتی تخصص دارد. در نهایت، شرکت او 96 میلیون دلار در ترانوس سرمایه‌گذاری کرد و این سرمایه‌گذاری یکی از موارد کلاهبرداری را که هولمز به آن متهم شده است، تشکیل می‌دهد.

  ادامه مطلب

  الیزابت هلمز اظهارات سرمایه‌گذاران را شخصاً تأیید کرد، دادگاه استماع گروسمن روز خود را در جایگاه شاهد با بازگویی جلسه‌ای در دسامبر 2013 با هولمز و رامش «سانی» بالوانی، مدیر اجرایی ترانوس در آزمایشگاه شرکت در پالو آلتو آغاز کرد. هولمز و بالوانی ارائه ای ارائه کردند که در آن آنها ادعا کردند که Theranos یک دهه را در آزمایشات بالینی گذرانده است و فناوری آنها می تواند "هزار" آزمایش خون مختلف را انجام دهد.

  «خانم هولمز در واقع کاملاً واضح بود که آنها می توانند با هر آزمایشی در منوی تست های Labcorp و Quest مطابقت داشته باشند.» گروسمن با اشاره به دو تا از بزرگترین شرکت های تشخیص پزشکی کشور گفت. ترانوس از زمانی که شرکتش در حال توسعه آزمایشات بود، «بیش از 200 میلیون دلار درآمد از وزارت دفاع» داشت، رقمی که هیئت منصفه قبلاً شنیده بود از راه دور دقیق نبود. هولمز همچنین ادعا کرد که فناوری Theranos توسط شرکت‌های داروسازی "به طور کامل تایید شده است"، ادعای جعلی دیگر. بله، چند شرکت داروسازی، از جمله Pfizer و Schering-Plough، قراردادهایی برای بررسی دستگاه‌های این استارت‌آپ بسته بودند، اما همه آن شرکت‌ها تحت تأثیر قرار نگرفتند. با این حال، این موضوع باعث نشد که هولمز گزارش‌هایی را برای سرمایه‌گذاران ارسال کند که توسط Theranos نوشته شده بود و با آرم آن شرکت‌ها مُهر شده بود.

  «یک مکالمه عجیب»

  بر اساس آنچه که شنید. در جلسه، گروسمن تحت تأثیر آنچه ترانوس انجام داده بود، آمد. او به دادگاه گفت: «واقعاً هیچ محدودیتی برای فناوری وجود نداشت.

  بالوانی همچنین به گروسمن در مورد مشارکت Theranos با Walgreens و اینکه چگونه شرکت او شروع به عرضه دستگاه‌های تشخیصی خود در 8100 داروخانه کرد، گفت. گروسمن از بالوانی پرسید که آیا می تواند با والگرینز صحبت کند. در آن زمان بود که همه چیز عجیب شد.

  تبلیغات

  بالوانی به گروسمن گفت که با این ایده "بسیار ناراحت است"، که "مکالمه عجیبی خواهد بود" و گروسمن "به نظر نمی رسد خوب باشد". به یاد آورد. او یک سری پاسخ در این راستا داشت.»

  سرمایه گذار همچنین به بالوانی گفت که می خواهد با United Healthcare صحبت کند که ظاهراً با Theranos نیز قرارداد داشته است. بالوانی باز هم ناامید شد. گروسمن گفت: "اگر سرمایه گذاران بخواهند با شخصی در شرکت صحبت کنند، برای ما بد خواهد بود." گروسمن به هیئت منصفه گفت که "ما را وادار کرد که به بازنمایی هایی که آنها برایمان کردند تکیه کنیم." او با چانینگ رابرتسون، که یکی از اعضای هیئت مدیره ترانوس و استاد مهندسی شیمی در استنفورد بود، صحبت کرد. در طی دو مکالمه، رابرتسون به گروسمن گفت که فناوری شرکت سالم است.

  گروسمن حتی بدون اعلام قبلی به پالو آلتو والگرینز رفت تا آزمایش خونش را انجام دهد. به جای ضربه انگشت، خون او از رگ گرفته شد و بیش از چهار ساعت طول کشید تا نتایج را دریافت کند. وقتی گروسمن با بالوانی در این مورد پیگیری کرد، به او گفته شد که به این دلیل است که پزشکش آزمایشی نادر را سفارش داده است.

  آنچه بالوانی به گروسمن نگفت این بود که سرمایه گذار در لیست VIP Theranos قرار دارد. آزمایشگاه تلاش ویژه ای برای اجرای سریع آزمایش او انجام داد. بالوانی همچنین این واقعیت را فاش نکرد که آزمایش گروسمن بر روی یک دستگاه شخص ثالث اجرا شده است.

  تحقیقات بیشتر

  در ژانویه 2014، گروسمن یک ایمیل با یک ایمیل طولانی به هولمز و بالوانی ارسال کرد. لیست سوالات به هفت دسته تقسیم شده است. گروسمن در دادگاه گفت: «ما به عنوان یک گروه با سؤالاتی مواجه شدیم که می‌خواستیم تجارت را بهتر درک کنیم. او گفت که سه تحلیلگر دارد که روی بررسی دقیق قرارداد Theranos کار می کنند. "ما می‌خواستیم سوالات یکسانی را تا جایی که می‌توانیم بپرسیم تا هیچ ابهامی و سردرگمی در مورد آنچه فناوری انجام می‌دهد وجود نداشته باشد."

  ادامه مطلب

  h3> الیزابت هولمز از کارمندان خواست که تجهیزات آزمایشگاهی ترانوس را از بازرسان مخفی کنند در همان ماه، گروسمن یک جلسه بعدی با هولمز و بالوانی داشت که طی آن آنها از آزمایشگاه و تأسیسات تولیدی ترانوس بازدید کردند. در طول تور، او فقط دستگاه های Theranos را دید، نه دستگاه های شخص ثالث. گروسمن گفت، اگر او می‌دانست که شرکت از تجهیزات تشخیصی شخص ثالث استفاده می‌کند، «یک سری سؤالات در مورد توانایی این فناوری ایجاد می‌کرد».

  یک ماه بعد، شرکت گروسمن 96 میلیون دلار در ترانوس سرمایه گذاری کرد.

  ماه عسل زیاد طول نکشید. در سال 2015، گزارش وال استریت ژورنال مشکلات بی‌شماری را با Theranos فاش کرد و سال بعد، PFM Health Sciences از این استارت‌آپ شکایت کرد. طرفین به توافقی 43 میلیون دلاری بدون اعتراف به تخلف از طرف ترانوس دست یافتند.

خبرهای دیگر از سیاست فنی