خبر

 • تک بورد - هولمز ادعا کرد که ترانوس می تواند «بیش از 1000 آزمایش» را انجام دهد - 12 آزمایش انجام داد

  هولمز ادعا کرد که ترانوس می تواند «بیش از 1000 آزمایش» را انجام دهد - 12 آزمایش انجام داد
  18 روز و 9 ساعت قبل

  هیئت منصفه اولین کلمات را از الیزابت هولمز می شنود، و آنها بسیار نفرین کننده هستند.
  هیئت منصفه در محاکمه جنایی الیزابت هلمز دیروز برای اولین بار از موسس و مدیر عامل سابق ترانوس شنیدند. با این حال، آنچه او گفت، از جایگاه شاهد نبود - هولمز هنوز برای شهادت فراخوانده نشده است. در عوض، دادستان مصاحبه‌هایی را پخش کرد که توسط راجر پارلوف، روزنامه‌نگار ضبط شده بود، که در زمانی که هولمز در مجله فوربس کا

  در طول 10 ساعت مصاحبه ضبط شده، هولمز اظهارات قابل توجه و نفرین کننده ای را بیان کرد.

  در یک کلیپ، پارلوف از او پرسید که ترانوس چند آزمایش می تواند انجام دهد. هولمز گفت: «فکر می‌کنم می‌توانیم بیش از 1000 بگوییم.»

  در گزیده‌ای دیگر، هیئت منصفه شنیدند که هولمز به خبرنگار می‌گوید که «این واقعیت که ما یک دستگاه واحد داریم که می‌تواند هر آزمایشی را انجام دهد» راز تجاری.

  هیئت منصفه همچنین شنیدند که پارلوف از هولمز می‌پرسد که آیا Theranos می‌تواند اساساً جایگزین Quest Diagnostics، یکی از بزرگترین آزمایشگاه‌های پزشکی کشور شود. پارلوف به هولمز اشاره کرد که کوئست می‌توانست ۶۰۰ آزمایش انجام دهد، از جمله نمونه‌برداری از بافت.

  ادامه مطلب

  ترانوس ۲ میلیون دلار در هفته خرج کرد زیرا سرمایه‌گذاران پیش‌بینی‌های خوبی داشتند. هلمز پس از یک تردید کوتاه گفت: «ما می‌توانیم همه آن آزمایش‌ها را انجام دهیم تا بتوانیم داده‌ها را برای همه آزمایش‌های مشابه به پزشکان ارائه کنیم». وقتی از او پرسیده شد که چرا تردید کرد و نگفت «تعویض شد»، او پاسخ داد، «ما نمونه‌ها را به روش‌های مختلف پردازش می‌کنیم، بگذارید اینطور بگوییم» و به پارلوف اطمینان داد که داده‌های Theranos همچنان از «بالاترین کیفیت» برخوردار هستند.

  بسیاری از آن اظهارات دروغ‌های صریح بود یا بهتر است حول حقیقت رقصید. اریکا چونگ، یکی از همکاران آزمایشگاهی سابق، در اوایل محاکمه به هیئت منصفه گفت: در واقعیت، Theranos نمی توانست بیش از 12 آزمایش را روی دستگاه های ادیسون خود انجام دهد. چئونگ زمانی که در ماه سپتامبر در جایگاه قرار گرفت، گفت: «آنالایزر ادیسون فقط می‌توانست یک نوع آزمایش را برای یک بیمار در یک زمان معین اجرا کند.

  آگهی

  هولمز همچنین گزارش‌های پزشکی را با پارلوف به اشتراک گذاشت لوگوهای مختلف شرکت داروسازی از جمله Pfizer، Schering-Plough و GlaxoSmithKline را به نمایش گذاشت. در غرفه، پارلوف تأیید کرد که هرگز به او نگفته است که گزارش‌ها توسط Theranos تهیه شده است و توسط آن شرکت‌ها تایید نشده است.

  پارلوف همچنین به هیئت منصفه گفت که هولمز هرگز فاش نکرد که بیشتر آزمایش‌های آن‌ها انجام شده است. با استفاده از دستگاه های شخص ثالث انجام شد، علیرغم اینکه او مستقیماً این سؤال را از او پرسید.

  مقاله و تصحیح

  وقتی مقاله پارلوف در ژوئن 2014 منتشر شد، بخشی از هولمز شد. بسته ارسال شده برای جذب سرمایه گذاران فهمیدن دلیل آن آسان است. در این مقاله، پارلوف روش ضربه انگشت Theranos را توضیح داد - "برای من، بیشتر شبیه ضربه زدن بود تا سوراخ کردن" - و او تعداد زیادی آزمایش را که شرکت می توانست با هزینه کمتر نسبت به رقبا انجام دهد، بازگو کرد.

  پارلوف نوشت: «آزمایش‌های ترانوس را می‌توان تنها بر روی چند قطره خون، یا حدود 1/100 تا 1/1000 مقداری که معمولاً مورد نیاز است، انجام داد، یک امتیاز بالقوه فوق‌العاده برای بیماران بیمارستانی یا قربانیان سرطان، افراد مسن، نوزادان، کودکان، افراد چاق، کسانی که از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می‌کنند یا به سادگی هر کسی که از خون‌گیری بیزار است. . این شرکت حتی از وب سایت خود به آن لینک داد.

  با این حال، در ژوئیه 2015، در تظاهرات Theranos در شرکت حقوقی یکی از اعضای هیئت مدیره، پارلوف متوجه چیز عجیبی شد. این شرکت دو دستگاه راه اندازی کرده بود، یکی برای آزمایش پتاسیم و دیگری برای آزمایش ابولا. او به دادگاه گفت: «کمی متعجب شدم که آنها به دو دستگاه نیاز داشتند، زیرا فکر می‌کردم می‌توان همه کارها را انجام داد». از او بخواهیم نکات مطرح شده در مقاله را روشن کند. به طور خاص، او از او پرسید که Theranos تا اواخر سال 2014، تاریخی که در مقاله او ذکر شده، می تواند چند آزمایش را روی دستگاه اختصاصی خود انجام دهد. پارلوف به دادگاه گفت: "او پاسخ داد: "50، 60، شاید 70. ما می توانیم این عدد را برای شما دریافت کنیم." هولمز به او گفت.

  نتایج آزمایش ناهموار

  در اوایل روز، هیئت منصفه از دکتر مارک برنز و بیمارش مرل الزورث شنیدند. اگرچه زمان حضور الزورث در جایگاه کوتاه بود، اما شهادت برنز که دستور آزمایش خون برای او با ترانوس را داده بود، آشکار کننده بود.

  در تابستان 2015، زمان انجام آزمایش‌ها، السورث یک دندانپزشک بازنشسته بود که قرار بود یک سفر دو ساله به آسیا را آغاز کند. او برای اطمینان از آمادگی او برای سفر با پزشکش معاینه شده بود. برنز دستور غربالگری سرطان پروستات را داد که الزورث قبلاً تحت آن قرار گرفته بود، و او Theranos را توصیه کرد زیرا آزمایش‌های شرکت ارزان‌تر از رقبا بود. تعداد آنتی ژن اختصاصی پروستات السورث بالا بود، در 26.1، که نشانه بالقوه سرطان پروستات است. چهار روز بعد، السورث آزمایش دیگری انجام داد. این بار، نتایج 1.71 بود که مشابه نتایج قبلی قبل از Theranos بود و وجود سرطان را نشان نمی‌داد.

  ادامه مطلب

  نتایج غیرقابل توضیح ترانوس فرار. به اشتباه به زن باردار درباره سقط جنین هشدار داد. مدیر آزمایشگاه منطقه ای به او گفت که اولین نتیجه احتمالاً یک خطا بوده است. برنز گفت که الزورث را برای بار سوم امتحان می‌کند و از مدیر منطقه‌ای پرسید که آیا Theranos هزینه‌ها را جبران می‌کند، که انجام شد.

  آزمایش سوم یک بار دیگر به اوج بازگشت—22.9. برنز با Theranos تماس گرفت و به دادگاه گفت که در این مکالمه، "من نسبت به آزمایشات آنها ابراز بی اعتمادی کردم." او از ترانوس خواست تا برای آزمایش دیگری، این بار با قرعه کشی وریدی، هزینه کند. آنها موافقت کردند، و نتیجه طبیعی بود - 0.95.

  در داخل Theranos، مدیر اجرایی دانیل یانگ و سایر کارمندان در یک زنجیره ایمیل طولانی درباره نتایج ناموفق بحث می کردند، که هیئت منصفه مشاهده کرد که به هولمز ارسال شده بود.

  در بازجویی متقابل، وکیل هولمز از برنز پرسید که آیا با میزان خطای آزمایشگاه‌های تشخیص پزشکی آشنایی دارد یا خیر. پیش از این، برنز اشاره کرده بود که در 30 سال فعالیت پزشکی خود، بیش از 10000 آزمایش برای آنتی ژن اختصاصی پروستات را تفسیر کرده است. او به وکیل مدافع گفت که بله، آزمایشگاه ها می توانند خطا داشته باشند. اما "آنها بسیار نادر هستند."

  در مارس 2016، تقریباً یک سال پس از اینکه Theranos خون السورث را اجرا کرد، این شرکت گزارش آزمایشگاهی اصلاح شده ای را برای Burnes ارسال کرد که در آن اعداد بالا را باطل کرده بود. نتایج PSA، "نباید از روی احتیاط فراوان استفاده شود."

خبرهای دیگر از سیاست فنی