خبر

 • تک بورد - هشدار ایالات متحده به اتحادیه اروپا در مورد سیاست ضد آمریکایی در زمینه فناوری

  هشدار ایالات متحده به اتحادیه اروپا در مورد سیاست ضد آمریکایی در زمینه فناوری
  10 روز و 9 ساعت قبل

  شورای امنیت ملی قبل از اولین سفر رئیس جمهور بایدن به بروکسل نظرات جدی دارد.
  ایالات متحده به اتحادیه اروپا هشدار داده است که سیاست های "حمایت گرایانه" را که منحصراً شرکت های آمریکایی را هدف قرار می دهد ، پیش از اولین سفر جو بایدن به بروکسل ، دنبال نکند.

  شورای امنیت ملی ، بازوی کاخ سفید ، هفته گذشته نوشت که از لحن اظهار نظرهای اخیر در مورد مقررات برجسته فناوری اتحادیه اروپا شکایت کند ، زیرا بحث ها در پارلمان اروپا آغاز می شود.

  "ما به ویژه در مورد اظهار نظرهای اخیر گزارشگر پارلمان اروپا در قانون بازارهای دیجیتال ، آندرهاس شواب ، که پیشنهاد داد DMA باید بدون شک فقط پنج شرکت بزرگ آمریکایی را هدف قرار دهد ، نگران هستیم" 9.

  این گزارش افزود: "نظرات و رویکردهایی از این قبیل همکاری نظارتی بین ایالات متحده و اروپا را بسیار دشوار می کند و پیامی می فرستد که کمیسیون [اروپا] علاقه ای به تعامل با ایالات متحده ندارد. با حسن نیت برای مقابله با این چالش های مشترک به گونه ای که منافع مشترک ما را تأمین کند. "

  " اقدامات حمایت گرایانه می تواند به ضرر شهروندان اروپایی باشد و مانع نوآوری در اقتصاد کشورهای عضو شود. چنین سیاست هایی همچنین مانع از همکاری ما برای هماهنگی سیستم های نظارتی می شود. "

  به گفته چندین فرد آشنا ، این یادداشت توسط شورای امنیت ملی برای کارکنان هیئت اتحادیه اروپا در پایتخت آمریکا ارسال شده است. با آن ، به عنوان بخشی از ارتباطات معمول بین واشنگتن و بروکسل.

  این در حالی است که هر دو ایالات متحده و اتحادیه اروپا مشتاق هستند که روابطی را که در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ مخدوش بود ، از نو بسازند. روز سه شنبه بایدن در اجلاس اتحادیه اروپا و ایالات متحده در بروکسل برای بحث در مورد تجارت ، فناوری و چین شرکت خواهد کرد.

  همچنین روز سه شنبه ، ایالات متحده و اتحادیه اروپا اختلاف 17 ساله در مورد یارانه هواپیما را حل کردند و خطر میلیاردی را برطرف کردند. دلار در تعرفه های تنبیهی.

  تبلیغات

  در نشست بروکسل ، دو طرف متعهد می شوند "شورای تجارت و فناوری" را تشکیل دهند. این استانداردهای مربوط به فناوری جدید ، مانند هوش مصنوعی را هماهنگ می کند ، در مورد زنجیره های تأمین فناوری بحث می کند و مقررات فناوری و سیاست های رقابت را برطرف می کند.

  "ما فکر می کنیم فضای زیادی برای همکاری با اروپا در یک محدوده [از] وجود دارد. مسائل مربوط به تنظیم دیجیتال ، داده و فناوری ، و منتظر گفتگوی سازنده هستند. ما همچنین فکر می کنیم که مهم است که هر مقررات دیجیتالی ، داده ای یا فناوری با افراد و شرکت ها به طور عادلانه و بر اساس استانداردهای عینی رفتار کند ". سخنگوی شورای امنیت ملی به FT گفت.

  ماه گذشته شواب ، نماینده پارلمان اروپا در سمت راست میانه و منتقد قدیمی گوگل ، در مصاحبه با FT گفت كه بزرگترین پنج شركت فناوری آمریكا - گوگل ، آمازون ، اپل ، فیس بوك و مایکروسافت - "بزرگترین مشكلات" سیاست رقابت اتحادیه اروپا هستند.

  " بیایید ابتدا روی بزرگترین مشکلات ، بزرگترین گلوگاه ها تمرکز کنیم. بیایید پایین خط - یک ، دو ، سه ، چهار ، پنج - و شاید شش با علی بابا [چین] پایین برویم. " "اما بیایید با شماره هفت شروع نکنیم که یک دروازه بان اروپایی را فقط برای جلب رضایت بایدن در نظر بگیریم."

  قانون بازارهای دیجیتال بخشی از پیش نویس قانون است که هدف آن جلوگیری از قدرت بیگ تک است و اولین اصلی است تجدید نظر در مقررات فنی اتحادیه اروپا طی دو دهه.

  کاخ سفید با فشار برخی از اعضای کنگره برای موضع گیری شدیدتر در برابر برنامه های اتحادیه اروپا مواجه است. نامه ای که هفته گذشته به امضای ر chairsسای کمیسیون انتخابات دیجیتال در ایالات متحده امضا شد ، بایدن را هشدار داد که قانون اتحادیه اروپا این امکان را دارد که "به شرکت های فن آوری آمریکایی به طور نامناسبی آسیب برساند".

  یک مقام شورای امنیت ملی گفت گزیده هایی از ایمیل به دست آمده توسط FT گیلاس انتخاب شده بود و زمینه گسترده تری از این ارتباط را منعکس نمی کرد ، که به نقاط مشترک و اعتقادی مبنی بر اینکه واشنگتن و بروکسل باید روی سیاست های دیجیتال با هم کار کنند منعکس نمی کند.

  مقام شورای امنیت ملی اضافه کرد که همراه با ایمیل کارکنان ، برخی س questionsالات فنی را برای درک بهتر قانون پیشنهادی ارسال کرده است.

  یادداشت شورای امنیت ملی به دنبال توافقی در اوایل ماه جاری کشورهای G7 ، با هدایت ایالات متحده ، برای تغییر مالیات جهانی است قوانینی برای تعیین حداقل نرخ مالیات و مالیات بر بزرگترین شرکتهای کشورهایی که فروش انجام می شود.

  کمیسیون اروپا از اظهار نظر خودداری کرد.

  © 2021 Financial Times Ltd. کلیه حقوق محفوظ است به هر طریقی توزیع مجدد ، کپی یا اصلاح شود.

خبرهای دیگر از سیاست فناوری