خبر

 • تک بورد - نیروگاه بیت کوین در حال تبدیل یک دریاچه یخچالی 12 هزار ساله به یک وان آبگرم است

  نیروگاه بیت کوین در حال تبدیل یک دریاچه یخچالی 12 هزار ساله به یک وان آبگرم است
  20 روز و 13 ساعت قبل

  آزمایش ارز رمزنگاری شده سهام خصوصی هزینه های بیشتری را به مردم تحمیل می کند.
  نیروگاه سوخت فسیلی که یک شرکت سهامداری خصوصی برای استخراج بیت کوین احیا کرد دوباره در آن کار می کند. این آزمایش در بازاریابی رایگان که فقط به آلودگی جو در پی دستیابی به دارایی رمزنگاری ناپایدار اکتفا نمی کند ، ده ها میلیون گالن آب داغ را نیز به دریاچه Seneca یخی در حومه نیویورک می ریزد.

  ابی بودینگتون ، که در نزدیکی نیروگاه گرینج زندگی می کند ، به NBC News گفت: "این دریاچه چنان گرم است که شما احساس می کنید در یک وان آب گرم قرار دارید."

  خواندن بیشتر خصوصی- شرکت حقوق صاحبان سهام نیروگاه های سوخت فسیلی زامبی را برای استخراج بیت کوین احیا می کند در گذشته ، ساکنان مجاور لزوما با ایده یک نیروگاه تولید آلودگی که دریاچه آب سرد و عمیق خود را گرم می کند ، علاقه مند نمی شدند ، اما حداقل برق تولید شده توسط نیروگاه خانه هایشان را تأمین می کنند. امروز اگر کسری کوچک این کار را انجام دهد خوش شانس هستند. بیشتر اوقات ، توربین ها در حال سوزاندن گاز طبیعی هستند که صرفاً برای کسب سود سهام شرکت خصوصی Atlas Holdings با استخراج بیت کوین انجام می شود.

  Atlas ، شرکتی که Greenidge را خریداری کرده است ، در یک سال و نیم گذشته با افزایش هزاران دکل استخراج معدن که بیش از 1100 بیت کوین تولید کرده است ، از فوریه 2021 ، تلاش های خود را برای استخراج بیت کوین افزایش داده است. این شرکت قصد دارد هزاران مورد دیگر را نصب کند سکوها ، در نهایت از 85 مگاوات از ظرفیت کل 108 مگاوات ایستگاه استفاده می شود.

  آب دریاچه سنکا تنها چیزی نیست که نیروگاه در حال گرم شدن است. در دسامبر سال 2020 ، با تولید نیروگاه تنها 13 درصد از ظرفیت آن ، عملیات بیت کوین اطلس در آنجا 243103 تن دی اکسید کربن و گازهای گلخانه ای معادل آن تولید کرد که نسبت به ژانویه 2020 با شروع استخراج ، ده برابر افزایش داشت. آلودگی NOx ، که مسئول همه چیز ، از آسم ، سرطان ریه و مرگ زودرس است ، نیز 10 برابر افزایش یافت.

  آگهی

  این گیاه در حال حاضر اجازه انتشار 641000 تن CO2e هر ساله را دارد ، اگرچه اگر اطلس بخواهد به حداکثر برساند. بازگشت سرمایه و استفاده از تمام 106 مگاوات ظرفیت نیروگاه ، آلودگی کربن آن می تواند به 1.06 میلیون تن در سال برسد. انتظار می رود میزان انتشار NOx - و تأثیرات سلامتی - به همین ترتیب افزایش یابد. تنها مزیت ملموس این پروژه (جدا از سود سهام در جیب سرمایه گذاران) 31 شغل ادعایی این شرکت است.

  نمونه درخشان

  دریاچه Seneca 12000 ساله نمونه درخشان منطقه دریاچه های انگشت است. این هنوز از کیفیت بالای آب ، کاملا تمیز برای نوشیدن فقط با درمان محدود برخوردار است. آبهای آن جمعیت قابل توجهی از ماهیان قزل آلای دریاچه است که به اندازه کافی بزرگ هستند و می توانند دربی ملی دریاچه قزل آلا را برای مدت 57 سال حفظ کنند. ماهی گرانبها در رودخانه هایی که دریاچه را تغذیه می کنند تخم ریزی می کند و یکی از این رودخانه هاست - خروجی دریاچه Keuka ، که به دلیل صید ماهی قزل آلای رنگین کمان توسط مردم محلی شناخته می شود - گرینجید آب گرم شده خود را تخلیه می کند.

  ماهی قزل آلای رنگین کمان نسبت به نوسانات دمای آب بسیار حساس است و ماهی در اواسط دهه 50 بیشترین شادی را دارد. از آنجا که آب سرد اکسیژن بیشتری را در خود نگه می دارد ، با افزایش دما ، ماهی ها دچار استرس می شوند. بالای 70 درجه فارنهایت ، ماهی قزل آلای رنگین کمان رشد نمی کند و افراد تحت فشار شروع به مرگ می کنند. ماهیگیران باتجربه وقتی آب به آن نقطه می رسند ماهیگیری را خسته نمی کنند.

  گرینجج اجازه دارد آب را به گرمترین دما 108 درجه فارنهایت در تابستان و 86 درجه فارنهایت در زمستان بریزد. . اداره حفاظت از محیط زیست نیویورک گزارش داده است که طی چهار سال گذشته ، حداکثر دمای تخلیه روزانه گیاه به طور متوسط ​​98 درجه در تابستان و 70 درجه در زمستان بوده است. این آب سرانجام به دریاچه Seneca راه پیدا می کند ، جایی که می تواند منجر به گرم شدن سطح گرمسیری و شکوفایی مضر جلبک شود.

  تبلیغات برای سود

  اطلس ، شرکت سهامی خاص ، نیروگاه برق گرینیدج را در سال 2014 خریداری کرد و آن را از زغال سنگ به گاز طبیعی تبدیل کرد. این شرکت در ابتدا قصد داشت که این یک کارخانه تولید پیکر باشد که در صورت افزایش تقاضا ، برق را به شبکه بفروشد.

  اما در سه سالی که اطلس برای بازسازی گیاه صرف کرد ، جهان تغییر کرد. گاز طبیعی که روزگاری به عنوان سوخت پل در نظر گرفته می شد ، به طور فزاینده ای به عنوان بن بست شناخته می شود. منابع تجدیدپذیر مانند باد و خورشید همچنان در قیمت فرو می روند ، به طوری که تا سال 2019 ، اقتصاد نیروگاه هایی مانند گرینیدج به این معنی بود که 60٪ آنها بیش از شش ساعت متوالی کار نمی کنند. امروزه منابع تجدیدپذیر با پشتیبانی باتری ارزان تر از کارخانه های تولید گازهای گلخانه ای هستند و حتی باتری ها به تنهایی موجودات فسیلی را تهدید می کنند.

  بیشتر بخوانید می خواهید اثر کربن خود را جبران کنید؟ این چیزی است که شما باید بدانید اگرچه اطلس 60 میلیون دلار برای مقاوم سازی نیروگاه قدیمی زغال سنگ هزینه کرد اما برای فناوری پیشرفته تر چرخه ترکیبی به کار نرسید ، که به آن کمک می کرد تا به عنوان یک شرکت اقتصادی سودآور عمل کند. مدیرعامل Greenidge به NBC گفت ، در جستجوی بازده بالاتر ، این شرکت به استخراج بیت کوین دست یافت. پس از یک آزمایش کوچک مبنی بر سودآوری استخراج ، شرکت مبالغ قابل توجهی را در پروژه شخم زد. در پایان سال ، Greenidge و Atlas قصد دارند 18000 دکل استخراج در محل با 10،500 دیگر در افق داشته باشند. وقتی برنامه های اطلس برای Greenidge کامل شد ، دکل های استخراج 79٪ از ظرفیت نامی نیروگاه را مصرف می کنند.

  البته اطلس در اینجا متوقف نخواهد شد. این شرکت از طریق هولدینگ های Greenidge Generation ، ساختمانی را از یک چاپگر ورشکسته کتاب و مجله اجاره کرده و آن را به یک مرکز داده برای استخراج ارز رمزپایه تبدیل می کند. بر خلاف گرینيج اصلی ، این پروژه توان داخلی ندارد و اطلس ادعا می کند از دو سوم "کربن صفر" انرژی از منابعی مانند هسته ای استفاده خواهد کرد. بقیه؟ فسیل ، به احتمال زیاد ، و اطلس می گوید که این انتشارات را از هر دو عملیات اسپارتانبورگ و نیویورک جبران می کند. اما این شرکت نگفته است که چگونه و بسیاری از برنامه های جبران کننده میزان انتشار را کاهش نمی دهند. هیچ جبرانی برای آن وجود ندارد.

خبرهای دیگر از خط مشی فناوری