خبر

 • تک بورد - منتقد ترسناک آمازون ، لینا خان ، صندلی FTC را معرفی کرد و Big Tech را مورد توجه قرار داد

  منتقد ترسناک آمازون ، لینا خان ، صندلی FTC را معرفی کرد و Big Tech را مورد توجه قرار داد
  16 روز و 21 ساعت قبل

  خان به عنوان کرسی ، می تواند رویکرد جدیدی را در زمینه اجرای قانون ضد انحصارطلب ایجاد کند.
  رئیس جمهور جو بایدن ، ساعاتی پس از تأیید وی در مجلس سنا ، به عنوان یکی از پنج کمیسیونر آژانس ، لینا خان را به عنوان رئیس کمیسیون تجارت فدرال منصوب کرد. این اقدامی غیرمعمول است - کمیسرهای تازه نامزد شده به ندرت بلافاصله به کرسی ریاست می رسند - و این احتمالاً نشان دهنده این است که دولت بایدن رویکردی تهاجمی

  اگرچه خان مطمئناً نگاه سختگیرانه تری به سیستم عامل ها خواهد داشت ، بعید به نظر می رسد که FTC از فردا شروع به برچیدن Big Tech کند. شین گرینشتاین ، استاد دانشکده بازرگانی هاروارد ، به آرس گفت: "لینا خان مکالمه آکادمیک را به سمت فن آوری سوق داده است و اکنون باید دستور کار خود را در FTC دنبال کند. "بسیاری از روزها در FTC ارتباط چندانی با فناوری ندارند و بسیاری از دستور کارها فقط به عهده رئیس نیست. این موضوع از شکایات مصرف کننده ، پیشنهادات ادغام و غیره ناشی می شود. جالب است که ببینید او چگونه این کار را می کند - و با یک کنگره تقسیم شده. این فقط باید چالش برانگیز باشد. "

  ReadingWhite House گزارش شده است که دشمن آمازون را لینا خان به FTC نامگذاری می کند در حالی که ممکن است دنباله ای سنگین پیش رو داشته باشد ، رای تأیید خان 69-28 بود با استانداردهای مدرن نسبتاً ساده است. انتظار می رفت که نامزدی او در اوایل ماه مارس برگزار شود ، اما رسیدن به کرسی ریاست تعجب آور بود. "اگر به تاریخ مدرن یا پیشین FTC برگردید ، من نمی توانم نمونه ای را به یاد بیاورم که کاخ سفید فردی را به عنوان کمیساری انتخاب کرده باشد ، پس از آنکه آن شخص توسط سنا تأیید شد ، آن شخص را منصوب کرد صندلی ، "ویلیام کوواچیچ ، رئیس سابق FTC ، به Axios گفت. افزایش سریع

  چهار سال پیش به عنوان دانشجوی حقوق ، خان مقاله ای بسیار تأثیرگذار منتشر کرد که بحث درباره رفتار ضد رقابت ، به ویژه در بین شرکت های Big Tech را بازتولید می کند. خان در مقاله با عنوان "پارادوکس ضد انحصار آمازون" ، استدلال کرد که استفاده از قیمت به عنوان شاخص اصلی رفتار ضد رقابتی اندازه گیری ناکافی قدرت بازار در میان شرکت های خاص ، به ویژه شرکت های Big Tech و سیستم عامل های آنها است. وی گفت ، خطرات دو برابر است. "اول ، اقتصاد بازارهای سیستم عامل انگیزه هایی را برای یک شرکت ایجاد می کند تا رشد بیش از سود را دنبال کند ، استراتژی که سرمایه گذاران به آن پاداش داده اند. در این شرایط ، قیمت گذاری درنده بسیار منطقی می شود - حتی همانطور که دکترین موجود با آن غیر منطقی و در نتیجه غیرقابل تصور رفتار می کند. " "دوم ، از آنجا که سیستم عامل های آنلاین به عنوان یک واسطه مهم عمل می کنند ، ادغام در خطوط تجاری این سیستم عامل ها را برای کنترل زیرساخت های اساسی که رقبای آنها به آنها وابسته است قرار می دهد." این دو ویژگی سیستم عامل های امروزی همچنین به شرکت های Big Tech اجازه داده است تا داده ها را در مورد رقبا جمع آوری کنند و رقبا را در موقعیت های غیر رقابتی قرار دهند. دامنه تحقیقات او محدودیت نامحدودی نخواهد داشت - البته او مجبور است قوانین مربوط به کتابها را اجرا کند. اما این قوانین می تواند تغییر کند - و به زودی.

  قانون پیشنهادی

  ادامه مطالعه پنج لایحه جدید با هدف از بین بردن سیستم عامل های Big Tech ، مجبور کردن آنها به بازی زیبا هفته گذشته ، اعضای هر دو حزب در مجلس نمایندگان پنج لایحه را معرفی کرد که در صورت تصویب ، نمایانگر اساسی ترین قانون اصلاح قانون ضد انحصاری در ایالات متحده از زمان اعتماد به نفس در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 است. و در اوایل سال جاری ، سناتور ایمی کلوبوچار (D-Minn.) و سناتور Josh Hawley (R-Mo.) هرکدام قوانین بسیار متفاوتی را پیشنهاد کردند که به اصلاحات ضد انحصاری می پردازد. لایحه Klobuchar منابع لازم برای اجرای ضد انحصار را افزایش می دهد ، دامنه رفتارهای غیرقانونی را گسترش می دهد و بار اثبات پرونده های ادغام را به دوش شرکت ها می گذارد. صورتحساب هاولی با ظرافت کمتری روبرو شد ، و بیشتر روی محدودیت بازار به عنوان وکالت برای تسلط بر بازار تمرکز داشت.

  از لایحه های اخیر ، آنهایی که می توانند فوری ترین تأثیر را داشته باشند باعث افزایش شدید هزینه های تشکیل پرونده ادغام می شوند که برای تأمین بودجه اجرای قانون ضد انحصاری FTC و وزارت دادگستری انجام می شود.

  باقی مانده لایحه های مجلس در سیستم عامل ها و پتانسیل آنها برای رفتار ضد رقابتی. شما می توانید تأثیر خان را در این صورتحساب ها ببینید. قانون پایان دادن به انحصارات بستر های نرم افزاری از داشتن یا فعالیت خطوط مشاغل بزرگ مانند فروشگاه های برنامه یا مبادلات تبلیغاتی منع شده است که این سیستم عامل ها را ترجیح می دهد خدمات خود را نسبت به رقبا ترجیح دهند. قانون دیگر ، قانون انتخاب و نوآوری آمریکایی ، به همین ترتیب از طرفداری سیستم عامل ها از محصولات و خدمات خود جلوگیری می کند ، اما همچنین استفاده از داده های خصوصی برای آسیب رساندن به رقبا غیرقانونی است.

  حتی اگر این قبض ها باشد تصویب نکنید ، آنها ممکن است همچنان اجرای قانون ضد انحصاری را به سمتی که قانون گذاران در حال حرکت هستند فشار دهند. گرینشتاین گفت: "از نظر تاریخی ، همیشه این رقص بین کنگره ، قوه مقننه و آژانس های قوه مجریه وجود داشته است که برخی از قانونگذاران تهدید به تغییر قانون هستند و برخی از آنها این است که در واقع قانونگذاری را انجام می دهند." . "و برخی از آنچه آنها انجام می دهند این است كه جلسات دادرسی را ترغیب می كنند تا آژانس ها را ترغیب كنند تا به سمتی كه قانون تصویب می كرد ، پیش روند - و بنابراین از ابتدا نیازی به انجام آن نیستند.

  " وی افزود: در ضد انحصار ، آن رقص بیش از 100 سال قدمت دارد.

خبرهای دیگر از خط مشی فناوری