خبر

 • تک بورد - ممکن است فیس بوک یک سال پس از خرید Giphy مجبور به فروش آن شود

  ممکن است فیس بوک یک سال پس از خرید Giphy مجبور به فروش آن شود
  11 روز و 3 ساعت قبل

  سازمان دیده بان رقابت بریتانیا پس از تحقیقات عمیق در مورد نگرانی های مربوط به رقابت به طور موقت ، نگرانی های مربوط به رقابت را پس از تحقیق در مورد خرید می یابد.

  این حرکت نمونه ای نادر از یک ناظر خارجی است که سعی می کند یک معامله بزرگ فناوری را لغو کند ، زیرا نظارت ضد تراست در خریدهای سیلیکون ولی در سراسر جهان شدت گرفته است.

  سازمان رقابت و بازار روز پنجشنبه اعلام کرد اعتقاد داشت که ارتباط فیس بوک با Giphy به رقابت بین شبکه های اجتماعی آسیب می رساند و یک رقیب احتمالی را در بازار تبلیغات نمایش داده حذف می کند.

  یافته های CMA موقت است ، اما اگر به این نتیجه برسد که نگرانی های آن معتبر است ، فیس بوک مجبور به لغو معامله شوید. یک خریدار مناسب. "

  سازمان دیده بان در ژوئن 2020 تحقیق در مورد این معامله را آغاز کرد ، که بزرگترین ارائه دهنده رسانه های اجتماعی و تبلیغات نمایش دیجیتال در بریتانیا را با بزرگترین ارائه دهنده تصاویر متحرک معروف به GIF همراه کرد. به قرار است گزارش نهایی خود را در اکتبر منتشر کند.

  CMA روز پنجشنبه گفت که فیس بوک به دلیل پیوند می تواند دسترسی سایر سیستم عامل ها به GIF ها را ممنوع کند. به گفته CMA ، غول رسانه های اجتماعی می تواند شرایط دسترسی خود را تغییر دهد تا پلتفرم هایی مانند TikTok ، Twitter و Snapchat مجبور شوند اطلاعات بیشتری از کاربران را برای دسترسی به GIF ها تحویل دهند ، که به گفته CMA قدرت فیس بوک را تقویت می کند.

  بر اساس تجزیه و تحلیل CMA ، این نظارت می تواند یک رقیب مهم فیس بوک را در بازار تبلیغات صفحه نمایش انگلستان حذف کند ، جایی که حدود 50 درصد سهم را در اختیار داشت. GIPhy قبلاً تبلیغات پولی در ایالات متحده ارائه می داد و به شرکت هایی مانند PepsiCo اجازه می داد تا مارک های خود را از طریق پلت فرم خود تبلیغ کنند و در نظر داشت که این سرویس را قبل از معامله به سایر کشورها از جمله انگلستان گسترش دهد.

  تبلیغات

  فیس بوک گفت: "ما با یافته های اولیه CMA موافق نیستیم ، اما معتقدیم که شواهد آن را تایید نمی کند." و مشاغل در انگلستان - و در سراسر جهان - که از Giphy و خدمات ما استفاده می کنند. ما به همکاری با CMA برای رفع این تصور غلط مبنی بر اینکه معامله به رقابت لطمه می زند ادامه می دهیم. "

  استوارت مک اینتوش ، رئیس گروه تحقیق مستقل که تحقیقات را انجام می دهد ، می گوید:" میلیون ها نفر هر روز GIF ها را به اشتراک می گذارند با دوستان ، خانواده و همکاران ، و این تعداد همچنان در حال افزایش است. با تصاحب Giphy ممکن است فیس بوک GIF ها را از پلتفرم های رقیب خارج کند یا به داده های کاربر بیشتری برای دسترسی به آنها نیاز داشته باشد. همچنین یک رقیب احتمالی برای فیس بوک را در بازار تبلیغات صفحه نمایش 5.5 میلیارد پوندی حذف می کند. هیچ کدام از اینها خبر خوبی برای مشتریان نخواهد بود. "

  فیس بوک تاکید کرده است که Giphy که هیچ درآمد یا کارمندی در انگلستان ندارد ، با خدمات موجود خود رقابت نمی کند. می گوید زیرمجموعه اینستاگرام خود متعهد شده است که به برنامه های عکس و پیام رقیب اجازه دسترسی به کتابخانه Giphy را بدهد. یک »و هیچ شبکه اجتماعی یا« مخاطب معنی دار »از خود نداشت. این شرکت Giphy را به عنوان شرکتی که برای بقا به عنوان یک تجارت مستقل تلاش می کرد قرار داد ، در حالی که فیس بوک قصد داشت در این سرویس سرمایه گذاری و توسعه دهد.

  تام اسمیت ، وکیل مسابقه در Geradin Partners و مدیر سابق قانونی CMA ، وی گفت: "این اولین بار است که CMA برای لغو خرید بزرگ فناوری اقدام می کند ... تصمیم موقت امروز یکبار دیگر نشان می دهد که CMA پس از برگزیت ، به ویژه در بخش فناوری ، عضلات خود را خم می کند و از چالش نمی ترسد. معاملات جهانی بین شرکت های خارج از کشور. "

  © 2021 The Financial Times Ltd. کلیه حقوق محفوظ است به هیچ وجه توزیع ، کپی یا اصلاح نشود.

خبرهای دیگر از سیاست فناوری