خبر

 • تک بورد - مدیر eBay به دلیل آزار و اذیت روزنامه نگاران زندانی شد که مدیر عامل شرکت می خواست

  مدیر eBay به دلیل آزار و اذیت روزنامه نگاران زندانی شد که مدیر عامل شرکت می خواست "سرنگون" کند
  29 روز و 11 ساعت قبل

  یک سابق eBayer 18 ماه می گیرد ، چهار نفر دیگر منتظر صدور حکم هستند و دو نفر دیگر محاکمه می شوند.
  روز گذشته یک مدیر امنیتی سابق eBay که به دلیل نقش خود در یک توطئه صحبت در فضای مجازی به جرم خود اعتراف کرد ، به 18 ماه زندان محکوم شد.

  فیلیپ کوک ، مدیر ارشد سابق عملیات امنیتی تیم امنیت جهانی eBay ، در اکتبر سال 2020 به اتهام یک فقره توطئه برای ارتکاب به گفتگو در فضای مجازی و یک بار به جرم توطئه برای دستکاری در شهادت ، گناه خود را پذیرفت. طبق حکمی که در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه ماساچوست صادر شد ، وی به ازای هر اتهام با دو مجازات تحمل همزمان به 18 ماه زندان فدرال محکوم شد. وی همچنین به پرداخت 15000 دلار جریمه نقدی محکوم شد و به مدت 3 سال پس از خارج شدن از زندان به آزادی نظارت ناظر محکوم شد.

  وزارت دادگستری ادعا کرد که ، در سال 2019 ، کوک به برنامه ریزی و تلاش برای سرپوش گذاشتن بر روی ساقه اینا و دیوید اشتاینر از ناتیک ، ماساچوست ، که وب سایت خبری EcommerceBytes را اداره می کند. کوک یکی از هفت کارمند eBay بود که به آزار و اذیت شامل ارسال پیام های تهدیدآمیز و تحویل سوسک های زنده ، تاج گل مراسم خاکسپاری و ماسک خوک خونین به خانه این زوج متهم شد. گفته می شود چندین توطئه گر از کالیفرنیا به ماساچوست برای نظارت بر این زوج سفر کرده اند ، اما کوک در میان آنها نبود. کوک در اتهامات اولیه ثبت شده در ژوئن 2020 قرار نگرفت اما چند هفته بعد از آن اتهام وارد شد.

  مدیران eBay با اخبار EcommerceBytes در مورد eBay خشمگین شدند. پیام های متنی نشان می دهد که مدیر ارشد ارتباطات وقت استیون ویمر با اشاره به ویراستار اینا اشتاینر نوشت: "ما قصد داریم این خانم را خرد کنیم." در متن دیگری ادعا شده است كه مدیر عامل وقت دوین ونیگ به ویمر نوشت ، "او را بردار". ونیگ و ویمر اتهامی به آنها وارد نشد. در اسناد دادگاه از آنها به عنوان "اجرایی 1" و "اجرایی 2" یاد می شد اما متعاقباً در گزارش های خبری مشخص شد. ونیگ استعفا داد ، ویمر اخراج شد. آگهی

  چهار نفر دیگر به جرم خود اعتراف کردند ، منتظر صدور حکم هستند

  چهار کارمند امنیتی سابق eBay قرار است در اواخر ماه سپتامبر پس از اعتراف به گناه خود در اکتبر 2020 به همین اتهام توطئه برای ارتکاب جلسات دادرسی ، گفتگوی سایبری و توطئه برای دستکاری شاهدان. آنها منتظرند تا حکم شان صادر شود. کارمندان برایان گیلبرت ، مدیر ارشد سابق عملیات ویژه تیم امنیت جهانی eBay هستند. استفانی استاکول ، مدیر سابق مرکز اطلاعات جهانی eBay ؛ استفانی پاپ ، مدیر ارشد سابق eBay در اطلاعات جهانی؛ و ورونیکا زا ، پیمانکار سابق eBay که تحلیلگر اطلاعات در eBay Global Intelligence بود.

  مدیر ارشد سابق ایمنی و امنیت eBay جیمز باو و مدیر سابق انعطاف پذیری جهانی ، دیوید هارویل ، بی گناه بودن را اعلام کردند و هنوز هم با آنها روبرو هستند اتهامات علاوه بر این ، اشتاینرز یک شکایت مدنی علیه eBay ، Wenig ، Wymer ، Baugh ، Harville و کارمندان سابق eBay که به جرم خود اعتراف کردند ، تشکیل داد. در دادخواست اشتاینرز گفته شد که آنها اکنون از "آسیب روانی و آسیب روانی" دائمی رنج می برند به دلیل مسیریابی اینترنتی ، توانایی آنها در فعالیت تجاری خود را مختل می کند. اشتاینرز ادعا می کند که ونیگ و ویمر "به سایر متهمان اختیارات کارت خالصی را داده اند تا گزارشات اشتاینرها را به هر طریقی که لازم باشد خاتمه دهند."

  کوک به جای زمان زندان برای حبس در خانه درخواست کرده بود ، ادعا می کند که وی به همکاران خود در مورد بدترین قسمت های برنامه مانند ارسال زایمان تهدیدآمیز ، انتشار آدرس خانه آنها ، انجام نظارت شخصی و نصب دستگاه ردیابی GPS بر روی خودروی اشتاینرز هشدار داده است. در یادداشت مجازات کوک همچنین گفته شده است که وی دارای مشروبات الکلی است که با "فرهنگ نوشیدن" در eBay این مشکل را تشدید کرد. کوک پس از بازنشستگی در اداره پلیس سانتا کلارا در بخش امنیتی eBay کار کرد.

  "طرح و پوشش خوب"

  وزارت دادگستری گفت که کوک به برنامه ریزی آزار و اذیت و تلاش برای پوشاندن کمک کرده است. کوک در یک پیام WhatsApp برای توطئه کنندگان مشترک ، بر اساس یک سند شارژ نوشت: "طرح و پوشش خوب". پیام کوک همچنین به همکارانش توصیه کرده است که "یک رابطه دوستانه" در اداره پلیس محلی پیدا کنند و "قانع کننده باشند تا [پلیس] شروع به جستجو برای یافتن ویدیویی از خرید کارت های هدیه نکند" که کارمندان eBay برای ارسال خوک استفاده می کردند ماسک و سایر تحویلات آزار دهنده به اشتاینرز. کوک پس از نوشتن گیلبرت ، با دو شکلک مخالف پاسخ داد ، "در سند دادگاه آمده است" ما می توانیم پلیس محلی را کنترل کنیم و شاید ویدئویی از Safeway دیگر سانتا کلارا ارائه دهیم.

  جزئیات بیشتر این پرونده موجود در این مقاله ما هفته گذشته منتشر شده است. eBay کارمندان را اخراج کرد و در تحقیقات همکاری کرد.

خبرهای دیگر از خط مشی فناوری