خبر

 • تک بورد - مدیر عامل Safeway به هیئت داوران می گوید که Theranos مهلت ها را بدون توضیح از دست داد

  مدیر عامل Safeway به هیئت داوران می گوید که Theranos مهلت ها را بدون توضیح از دست داد
  15 روز و 7 ساعت قبل

  کاریزمای الیزابت هولمز این قرارداد را امضا کرد ، اما Theranos هرگز آن را تحویل نداد.
  کاریزمای بنیانگذار Theranos ، الیزابت هولمز ، ممکن است مدیرعامل یک فروشگاه زنجیره ای عمده مواد غذایی را متقاعد کرده باشد تا با این شرکت همکاری کند ، اما برای جلوگیری از این رابطه کافی نبود هنگامی که استارتاپ آزمایش خون به ناچار نتوانست به وعده های خود عمل کند ، به این نتیجه رسید.

  استیون بورد ، مدیرعامل سابق Safeway ، در دادگاه محاکمه جنایی هولمز در روز گذشته توضیح داد که چگونه تحسین او از هلمز و شرکتش طی سه سال ، از سال 2010 تا 2013 ، زمانی که بازنشسته شد ، کاهش یافت. هولمز به 10 مورد کلاهبرداری از طریق سیم و دو فقره توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری متهم شده است.

  هنگامی که بورد اولین بار در مورد راه اندازی هولمز و فناوری آزمایش خون سریع آن وعده داد ، گفت که "فوراً علاقه مند شد. در ملاقات با ترانوس ، به ویژه بنیانگذار. " این ایده که مردم می توانند مقدار کمی خون بدهند و نتایج را به سرعت دریافت کنند "یک مفهوم جذاب بود." بعد از خرید ، نتایج خود را ترک کنید. این ایده با چشم انداز او مبنی بر تبدیل مراقبت های بهداشتی به بخش بزرگی از تجارت Safeway همراه شد. در طول دو دهه تصدی بورد ، این شرکت داروخانه های فروشگاهی را افتتاح کرد و شروع به ارائه واکسن کرد.

  اگرچه فناوری Theranos چشمگیر به نظر می رسید ، اما او گفت که نتیجه اصلی هلمز است. بورد در دادگاه گفت: "من بسیار تحت تأثیر قرار گرفتم." "افراد بسیار کمی هستند که در این تجارت ملاقات کرده ام و در واقع می گویم کاریزماتیک هستند. او کاریزماتیک بود ، بسیار باهوش بود و یکی از سخت ترین کارهایی را که می توان در یک تجارت انجام داد ، انجام می داد و آن ایجاد یک شرکت از ابتدا بود. "

  " او همیشه قاطع بود "

  بورد گفت که او را با هولمز در اوایل سال 2010 ملاقات کرد. او گفت: "همه مدیران عامل یکسان نیستند." "او از نظر بینایی ، از نظر فرماندهی اطلاعات ، به وضوح از نظر تحویل به بالای توده می رسد. او همیشه قاطع بود. "من این امتیاز را داشتم که با چهار رئیس جمهور آمریکا ملاقات کنم. وقتی رئیس جمهور در اتاق است ، اجازه دهید به شما بگویم ، رئیس جمهور مالک اتاق است. هیچ کس صحبت نمی کند مگر اینکه با او صحبت شود. سبک او گرم بود ، دوستانه بود. این دیکتاتوری نبود. به عنوان بخشی از زمین بازی ، هولمز ارائه هایی را برای اعضای هیئت مدیره و مدیران Safeway تهیه کرد که در آن آزمایشات شرکت انگشت خود را توضیح داد و ادعا کرد که می توانند نتایج خون ، ادرار یا بزاق را در 20 دقیقه با هزینه کمتری نسبت به رقبا بازگردانند. او همچنین گفت که ترانوس جریان نقدی خنثی دارد.

  تا سپتامبر 2010 ، حدود شش ماه پس از ملاقات بورد با هولمز ، Safeway برای همکاری 85 میلیون دلاری با ترانوس به توافق رسید. به عنوان بخشی از این قرارداد ، Safeway 30 میلیون دلار برای ساخت آزمایشگاه در داخل خواربارفروشی خود هزینه خواهد کرد. بورد گفت که هولمز - نه وکلا - مذاکره را برای ترانوس انجام داد ، چیزی که او آن را غیر معمول به یاد آورد. به گفته بورد ، هزینه افزودن آزمایشگاه به فروشگاه های آن بسیار بیشتر از 30 میلیون دلار بود ، و "مهلت ها همچنان از دست می رفت ، و اغلب توضیحی در مورد آن به ما داده نمی شد."

  پرچم قرمز دیگری در تظاهرات اتاق تخته دستگاه Theranos ظاهر شد. هولمز برای انجام آزمایش آنتی ژن پروستات که از سرطان پروستات محافظت می کند ، از یکی از اعضای هیئت مدیره خون گرفته بود و آن را در دستگاه تشخیصی شرکت خود قرار داده بود ، اما بورد گفت: "ما هیچ نتیجه ای نگرفتیم.

  خواندن بیشتر

  دستگاه Theranos در ارزیابی داروسازی شکست خورد ، در حالی که مدیر آزمایشگاه آن را برای هفت آزمایش پاک کرد. همانطور که ماه ها و سال ها از بین می رفت ، از هولمز و ترانوس درخواست کرد که او و مدیران Safeway را در جریان نگه داشتن خود قرار دهند. به او می گوید: "من مدام می پرسیدم" جزئیات را اینجا به من بده. " "این قسمت ناامید کننده بود. ما همیشه سعی کردیم تا جایی که می توانیم به آنها کمک کنیم. "

  با افزایش تاخیرها ، ناامیدی های بورد نیز افزایش یافت. تا پایان سال 2012 ، شرکت وی 367 ​​میلیون دلار در 963 فروشگاه برای آماده سازی راه اندازی Theranos سرمایه گذاری کرده بود. در ژانویه 2013 ، او یک ایمیل به هولمز فرستاد و جزئیات نگرانی هایش را گفت و گفت: "من از اتلاف وقت خوشم نمی آید. این یک مشارکت به نظر نمی رسد. ”

  علی رغم تاخیرهای مکرر ، هولمز ماه آینده فاکتور 25 میلیون دلاری به Safeway ارسال کرد. (هیچ اطلاعی در مورد اینکه Safeway آن را پرداخت کرده است.) Burd در ماه مه 2013 بازنشسته شد و این مشارکت در سالهای بعد از آن پشتیبانی می کرد. راه اندازی نرم برنامه ریزی شده هرگز عملی نشد و در سال 2015 ، پس از آنکه وال استریت ژورنال تحقیقات خود را درباره Theranos منتشر کرد ، Safeway همکاری خود را با این شرکت پایان داد.

خبرهای دیگر از سیاست فناوری