خبر

 • تک بورد - مجری سابق فاکس ادعا می کند که فیس بوک با بررسی ویدئوهای تغییرات آب و هوایی او را بدنام کرده است

  مجری سابق فاکس ادعا می کند که فیس بوک با بررسی ویدئوهای تغییرات آب و هوایی او را بدنام کرده است
  20 روز و 8 ساعت قبل

  مجری سابق فاکس بیزنس می گوید درآمد آگهی وی بسیار تاثیرگذار بوده است.
  جان استوسل مجری سابق فاکس بیزنس از فیس بوک شکایت کرده و ادعا کرده است که شرکت رسانه های اجتماعی و یکی از سازمان های بررسی کننده حقوقی که قراردادش را به همراه دو فیلم خود پرچم گذاری کرده است ، وی را بدنام کردند. هشدار بینندگان به ادعاهای "زمینه گم شده" و "تا حدی نادرست".

  این شکایت همچنین ادعا می کند که شهرت حرفه ای استوسل "به طور قابل ملاحظه ای و به طرز جبران ناپذیری با برچسب ها و اظهارات جعلی آسیب دیده است."

  از زمانی که استوسل Fox Business را ترک کرده است ، وی ویدئوها را در سیستم عامل های مختلف اجتماعی از جمله فیس بوک منتشر می کند. ، اینستاگرام و یوتیوب. ظاهراً این تلاش تا حدودی سودآور بوده است - او فقط از فیس بوک ماهانه حدود 10،000 دلار درآمد داشته است. او در یوتیوب گفت: "مدل خبری من بر اساس شرکت های رسانه های اجتماعی است که به شما ویدئو نشان می دهد.

  اما وقتی برچسب بررسی واقعیت فیس بوک روی دو ویدیو ظاهر شد ، استوسل ادعا می کند که درآمد تبلیغات وی از این پلت فرم کاهش یافته است تقریباً 45 درصد. در یکی از ویدئوها با عنوان آیا همه ما محکوم هستیم؟ استوسل گزیده ای از یک میزگردی را که او برای موسسه هارتلند تنظیم کرده بود ، که از شرکت های سوخت فسیلی و گروه های مخالف مقررات مربوط به گازهای گلخانه ای دریافت کرده است ، بازگو می کند. این پانل شامل سه شکاک آب و هوا - پاتریک مایکلز ، هواشناس ، دیوید لگاتس ، جغرافیدان و ویلی سون ، اخترفیزیکدان - بود که پرسیدند آیا تغییرات آب و هوایی باعث افزایش سطح دریا یا افزایش قدرت طوفان ها می شود.

  خواندن بیشتر

  فیس بوک برای مقابله با اخبار جعلی ، بررسی حقایق را برون سپاری می کند. در مقاله دیگری با عنوان آتش سوزی های دولت ، استوسل در مورد اینکه آیا شیوه های مدیریت جنگل یا تغییرات آب و هوایی بر شدت فصول اخیر آتش سوزی کالیفرنیا نقش داشته است ، مصاحبه می کند ، با مصاحبه با نویسنده مایکل شلنبرگر در مورد موضوع شلنبرگر یک فعال محیط زیست است که در مورد "هشدار محیطی" می نویسد و مدعی است که تغییرات آب و هوا "حتی جدی ترین مشکل زیست محیطی ما نیست."

  هر دو ویدئو توسط Climate Feedback ، زیرمجموعه سازمان بررسی واقعیت فرانسه و همکار فیس بوک Science Feedback ، مورد بررسی واقع شده اند. گروه دریافت که ویدئوی تغییرات آب و هوایی استوسل حاوی "اطلاعات تا حدی نادرست" است زیرا "سخنرانان ویدئو بر چند ادعای نادرست تکیه می کنند و از زبانی مبهم استفاده می کنند که بینندگان را در مورد درک علمی تغییرات آب و هوایی گمراه می کند."

  تبلیغات

  از طرف دیگر ، ویدئوی فصل آتش سوزی کالیفرنیا با عنوان "زمینه گمشده" برچسب گذاری شد زیرا با تمرکز بر چگونگی مهار آتش سوزی جنگل ها در قرن بیستم منجر به شرایط آتش سوزی فاجعه بار شد و اهمیت تغییرات آب و هوایی را کم اهمیت جلوه داد. Climate Feedback در ارزیابی خود می نویسد: "مطالعات علمی پیوندهای روشنی را بین تغییرات آب و هوایی ، شرایط گرمتر و خشک تر و افزایش بار سوخت گیاهی خشک نشان می دهد و میزان آتش سوزی جنگل ها را در غرب ایالات متحده به شدت افزایش می دهد."

  < h2> "ارائه نادرست از روند ما"

  خواندن بیشتر

  بررسی حقایق باعث می شود که اطلاعات غلط در بسیاری از کشورها کاهش یابد. برای تقویت استدلال خود در دعوی ، وکلای استوسل اشاره می کنند که دو تن از متخصصانی که در بررسی ویدئوی فصل آتش سوزی کالیفرنیا به آن اشاره کردند ، در ابتدا این ویدیو را تماشا نکردند ، و وقتی استوسل با آنها مصاحبه کرد ، بازبینان آن را تایید کردند. با این حال ، در سال 2020 ، Climate Feedback می گوید که ادعای استوسل در مورد بررسی نامناسب "بر اساس ارائه نادرست از روند ما و ارزیابی دانشمندانی است که در این بررسی مشارکت داشته اند". در واقع ، صفحه بازخورد آب و هوا و نسخه های موجود در Archive.org به وضوح بیان می کند که وقتی سازمان در حال بررسی ادعاهای مشابه سایر مواردی است که قبلاً مورد ارزیابی قرار گرفته اند ، اظهارات قبلی دانشمندان را در این مورد بازنشر می دهد.

  پس از بررسی ویدئوی مورد نظر ، هر دو کارشناس مصاحبه شده توسط استوسل گفتند که برچسب بررسی فیس بوک به درستی استفاده شده است.

  استوسل ادعا می کند که برچسب های بررسی واقعیت مانع از انتشار مجدد فصل آتش سوزی کالیفرنیا شده است. ویدئو ، که به عنوان مثال ، "تقریباً 1.2 میلیون بازدید دیگر و درآمد تبلیغات مربوط به آن بازدیدها را در پی داشت." اگر از آنها بشنویم.

خبرهای دیگر از سیاست فناوری