خبر

 • تک بورد - لایحه کالیفرنیا می گوید نماد بازیافت نمی تواند روی اقلام غیرقابل بازیافت ظاهر شود

  لایحه کالیفرنیا می گوید نماد بازیافت نمی تواند روی اقلام غیرقابل بازیافت ظاهر شود
  19 روز و -1 ساعت قبل

  کالیفرنیا می خواهد ابهام در مورد اینکه کدام پلاستیک را می توان بازیافت کرد برطرف کند.
  نماد بازیافت - آن سه فلش روی موارد بی شمار پلاستیکی مهر زده شده است - به این معنا نیست که اکثر مردم فکر می کنند این کار را انجام می دهد و یک لایحه کالیفرنیا می خواهد آن را تغییر دهد.

  قانونگذار کالیفرنیا دیروز لایحه ای را تصویب کرد که به شرکت ها اجازه می داد نماد بازیافت را روی اقلامی که به طور مرتب در سراسر ایالت بازیافت نمی شوند ، قرار دهند. این لایحه در حال حاضر در انتظار امضای فرماندار گاوین نیسوم است و در صورت امضای قانون ، به یک روش برچسب زنی پایان می دهد که مصرف کنندگان را برای دهه ها گیج کرده و سردردهای بزرگی را برای صنعت زباله های جامد ایجاد کرده است.

  همه جا "تعقیب" نماد فلش در اصل به این معنی نبود که روی همه پلاستیک ها ظاهر شود. بلکه توسط یک دانشجوی کالج برای مسابقه ای در اوایل دهه 1970 طراحی شد تا نمادی از بازیافت کاغذ باشد. شرکتی که از مسابقه حمایت کرد ، نماد را در اختیار عموم قرار داد. سردرگمی در مورد پیکان های تعقیب کننده در اواخر دهه 80 و اوایل دهه 90 آغاز شد ، هنگامی که شرکت های نفت و پلاستیک از دولتها خواستند تا کد شناسایی رزین - شامل فلش ها - را بر روی تمام پلاستیک ها اجباری کنند ، حتی اگر به راحتی بازیافت نشوند.

  در حالی که همه پلاستیک ها از نظر فنی قابل بازیافت هستند ، تنها درصد کمی در واقعیت وجود دارد. سالانه فقط حدود 9 درصد از همه پلاستیک ها در ایالات متحده بازیافت می شوند و حدود 9 درصد از همه پلاستیک هایی که تا کنون تولید شده اند بازیافت می شوند. بقیه سوزانده می شوند یا به احتمال زیاد به صورت زباله دفن می شوند یا پراکنده می شوند.

  الهام صبحگاهی

  اگرچه بسیاری از پلاستیک ها برای شرکت های بازیافت مشکل ایجاد می کنند ، اما کیسه های پلاستیکی به ویژه مضر هستند. اگرچه اکثر برنامه های حاشیه ای کیسه های پلاستیکی را نمی پذیرند ، اما مردم همچنان آنها را به سطل زباله می اندازند ، زیرا فکر می کنند قابل بازیافت هستند زیرا با نماد پیکان تعقیب شده برچسب گذاری شده اند. بن آلن لایحه ای را پیشنهاد می کند که اکنون روی میز فرماندار است. بعد از آوردن روزنامه اش هر روز صبح ، آلن کیسه پلاستیکی را که داخلش بود می انداخت داخل سطل بازیافتش. آلن به CalMatters می گوید: "من فکر کردم ، این قابل بازیافت است - اما در واقع من وضعیت را بدتر می کردم در حالی که سعی می کردم کار درست را انجام دهم.

  تبلیغات

  خواندن بیشتر اگر بازیافت پلاستیک منطقی نیست ، پلاستیک ها را بازسازی کنید پیشنهاد آلن ، معروف به لایحه 343 مجلس سنا ، CalRecycle ، آژانس بازیافت ایالت ، را ملزم می کند تا اطلاعاتی راجع به انواع پلاستیک هایی که بیشتر در ایالت بازیافت می شوند ، جمع آوری کند. فقط کسانی که با نرخ 75 درصد بازیافت می شوند و حاوی ترکیبات خاصی مانند PFAS نیستند مجاز به حفظ نماد پیکان تعقیب کننده خواهند بود. همه موارد دیگر با یک مثلث جامد در اطراف کد شناسایی رزین مهر می شوند.

  در عمل ، این بدان معناست که پلاستیک های طبقه بندی شده به عنوان 1 یا 2 - PETE و HDPE - به احتمال زیاد با نماد پیکان تعقیب کننده مشخص می شوند. بقیه مثلث جامد می گیرند. اگر بازیافت سایر پلاستیک ها شروع به کار کند ، می توانند تیرهای خود را پس بگیرند. با این حال ، در حال حاضر ، تنها تعداد معدودی از شهرداری های کالیفرنیا هر چیزی فراتر از شماره 1 و 2 را برای بازیافت محدود می پذیرند.

  صنایع پلاستیک و بسته بندی با این لایحه مخالفت کرده و می گویند که این طرح تعدادی مقررات را در سراسر جهان ایجاد می کند. کشور و منجر به زباله های بیشتر به محل دفن زباله می شود.

  لایحه کالیفرنیا آخرین تلاش برای بازسازی سیستم های بازیافت است که از زمان توقف واردات چین از پلاستیک های بازیافتی با مشکل روبرو بوده است. مین و اورگان هر دو به تازگی قوانینی را تصویب کرده اند که بر اساس میزان تولید پلاستیک به تولیدکنندگان بسته بندی می پردازد.

  منشاء صنعت

  بازیافت پلاستیک در ابتدا توسط شرکت های نفت و گاز اعمال شد. به عنوان راه حلی برای افزایش نگرانی ها در مورد ضایعات پلاستیکی در دهه 1970 و 1980. تحقیقات NPR و PBS’s Frontline یک کمپین چند دهه ای را برای متقاعد کردن عموم مردم به بازیابی مشکلات پایداری پلاستیک نشان داد. لری توماس ، رئیس سابق انجمن صنایع پلاستیک ، به NPR گفت: "احساس می کردم صنعت پلاستیک مورد حمله قرار گرفته است - ما باید آنچه را که لازم است انجام دهیم تا حرارت را از بین ببریم زیرا ما می خواهیم به تولید محصولات پلاستیکی ادامه دهیم."

  خواندن بیشتر

  پلاستیک در مدفوع هشت نفر از هشت کشور مختلف یافت شد. سالها به نظر می رسید که این طرح کار می کند. برنامه های بازیافت در سراسر کشور گسترش یافت و تولید پلاستیک با بیش از 300 میلیون تن در سال افزایش یافت.

  با این حال ، در چند سال گذشته ، موج بار دیگر شروع به تغییر کرده است. آلودگی پلاستیکی اقیانوس ها را پر کرده است و مصرف کنندگان به طور فزاینده ای نگران همه جا بودن ریزپلاستیک ها در محیط زیست هستند. همانطور که دانشمندان روشهای پیچیده تری برای تشخیص ریزپلاستیک ها توسعه داده اند ، آنها را در طیف وسیعی از نقاط هشداردهنده کشف کرده اند ، از بالای کوهها تا شیرخوارگان ماهی و حتی مدفوع مردم.

  این لایحه جدید به احتمال زیاد رشد نمایی پلاستیک را کند نمی کند ، اما می تواند برخی از ابهامات را برطرف کرده و به فرآیند بازیافت ساده تری منجر شود. آلن به CalMatters می گوید: "آمریکایی ها بازیافت را بیشتر از ساختن مبلمان IKEA ، انجام مالیات ، بازی در بازار سهام یا درک همسر خود گیج کننده می دانند.

خبرهای دیگر از سیاست فناوری