خبر

 • تک بورد - قاضی ایلینوی مادر را از دیدن فرزند تا زمان واکسیناسیون علیه COVID منع می کند

  قاضی ایلینوی مادر را از دیدن فرزند تا زمان واکسیناسیون علیه COVID منع می کند
  29 روز قبل

  پدر این موضوع را مطرح نکرد اما از حکم قاضی حمایت می کند.
  یک قاضی در ایلینوی به دلیل عدم واکسیناسیون علیه کووید -19 ، حق ملاقات را از مادر یک پسر 11 ساله سلب کرده است.

  در اوایل ماه جاری ، در جلسه حمایت از کودکان که در Zoom برگزار شد ، قاضی دادگاه شهرستان کوک ، جیمز شاپیرو ، پرسید که آیا ربکا فرلیت ، مادر پسر ، واکسن را دریافت کرده است. او پاسخ داد که چنین نکرده است.

  بر اساس گزارشی که در روزنامه شیکاگو سان تایمز منتشر شد ، قاضی گفت که تا زمانی که فیرلیت واکسن را دریافت نکند ، نمی تواند شخصاً پسرش را ببیند. از زمان جلسه رسیدگی ، تعاملات وی با وی محدود به تماس های تلفنی و بسته های مراقبتی بوده است. مشخص نیست چه چیزی شاپیرو را مجبور به پرسیدن این سوال کرد و وب سایت کارمند شهرستان کوک در زمان انتشار برای نگهداری تعمیر شد.

  خواندن بیشتر

  فشار بر COVID افزایش می یابد واکسن برای کودکان ؛ وکیل فرلیت ، آنت فرنهولز ، می گوید موکلش از تصمیم تجدیدنظر خواهی می کند و می افزاید که در تصمیم گیری ، قاضی "از اختیارات قضایی خود فراتر رفته است". فرنولز همچنین گفت که شوهر سابق این موضوع را به دادگاه نرساند.

  فرلیت 39 ساله شغل اداری دارد و از متیو دوین ، شوهر سابقش ، به مدت هفت سال جدا شده است. قبل از جلسه دادگاه در ماه اوت ، این دو حضانت فرزندشان را با یکدیگر تقسیم کردند. لیوینگ گفت: "ما از تصمیم قاضی حمایت می کنیم." پدر واکسینه شده است و قصد دارد با درخواست فیرلیت مبارزه کند. "کودکانی هستند که به دلیل بیماری کووید فوت کرده اند. من فکر می کنم همه بچه ها باید در امنیت باشند. و من موافقم که مادر باید واکسینه شود. فیرلیت به سان تایمز گفت: "یکی از اولین چیزهایی که او هنگام تماس با زوم از من پرسید این بود که آیا من واکسینه شده ام یا نه ، که من را کنار گذاشت زیرا من از او پرسیدم چه ارتباطی با جلسه شنوایی دارد." وی افزود: "من قبلاً واکنش های نامطلوبی نسبت به واکسن ها داشتم و پزشک به من توصیه کرد که واکسن نزنم. ریسک ایجاد می کند. ” دو هفته است که او پسرش را ندیده است.

  CDC تنها توصیه می کند که در صورت داشتن سابقه واکنش آلرژیک شدید به دوزهای قبلی یا اجزای خود واکسن ، از واکسن COVID استفاده نکنید. CDC سه ماده را شناسایی کرده است که ممکن است باعث واکنش شوند: در عکسهای Pfizer-BioNTech و Moderna ، مواد مشکل ساز mRNA و پلی اتیلن گلیکول (PEG) هستند. در عکس J&J ، پلی سوربات است. بعید است کسی بداند که به mRNA حساسیت دارد - هیچ واکسن یا داروی mRNA دیگری تأیید نشده است. اگر بیمار به PEG حساسیت دارد ، به او توصیه می شود دوز J&J دریافت کند ، و اگر به پلی سوربات حساسیت دارد ، CDC می گوید این یک اقدام احتیاطی برای دریافت عکسبرداری mRNA است. این آژانس می گوید: "اکثر افرادی که تصور می شود در زمان واکسیناسیون خود احتیاط واکسن COVID-19 را داشته اند ، می توانند واکسن تزریق شوند."

  خطرات ابتلا به کووید به خوبی ثبت شده است و خطرات ناشی از دریافت واکسن بسیار کوچکتر است. واکسن های کودکان زیر 11 سال هنوز تأیید نشده اند ، این امر اهمیت بیشتری برای اطرافیان برای پیشگیری از شیوع ویروس دارد.

خبرهای دیگر از سیاست فناوری