فیس بوک سعی می کند با کنار زدن رئیس لینا خان از پرونده ، شکایت FTC را شکست دهد

فیس بوک خواستار استیضاح خان می شود زیرا FTC تصمیم می گیرد که دادخواست را ادامه دهد.
در تلاش برای جلوگیری از رسیدگی دولت ، فیس بوک امروز از کمیسیون تجارت فدرال درخواست کرد رئیس لینا خان از پرونده ضد انحصار علیه غول رسانه های اجتماعی برکنار شود.

دادخواست فیس بوک کمی پیش از آنکه FTC تصمیم بگیرد که آیا به دادخواست خود علیه فیس بوک که به دنبال از هم پاشیدن شرکت است ، تصمیم بگیرد ، ارائه می شود. آژانس مجبور است شکایتی اصلاح شده ارائه دهد زیرا قاضی اولین تلاش آژانس را که توسط FTC طی هفته های آخر دولت ترامپ انجام شده رد کرد.

دادخواست امروز فیس بوک به FTC و خان ​​ارسال شد ، از آنها خواسته بود "تاكید خان را از شركت در هرگونه تصمیم گیری درمورد ادامه و یا ادامه پرونده ضد انحصاری FTC علیه این شركت مستثنی كنند." دادخواست فیس بوک دو هفته پس از آن مطرح شد که آمازون از خان خواسته بود خود را "از هرگونه تحقیقات ضد انحصارى ، قضاوت ، دعوا یا دادرسی دیگر که در آن موضوع ، هدف یا متهم آمازون است" حذف کند. "

" روند دادرسی حق دارد فیس بوک در دادخواست خود نوشت: "هر فرد یا شرکتی که هدف آن قرار گرفته است ، به منظور رسیدگی عادلانه به دفاعیات حقوقی و حقوقی خود توسط کمیسیونرهای بی طرف ، که قبل از پیوستن به کمیسیون ، تصمیم خود را در مورد مقصر بودن قانونی هدف نگرفته اند ،" "وقتی یک کمیسر جدید نتیجه گیری های واقعی و قانونی را انجام داده و هدف را یک قانون شکن دانسته است ، طی تشریفات قانونی لازم است فرد هنگام اقدام به عنوان کمیسر FTC خود را از امور مربوطه کنار بگذارد."

فیس بوک و آمازون به معنای معمول تعارض منافع را شناسایی نکرده است که نیاز به خان دارد که خود را از این کار منصرف کند. آنها نتیجه گیری او قبلاً درباره وضعیت رقابت در ایالات متحده را دوست ندارند - و فیس بوک امروز به یک سابقه قانونی اشاره کرد که به اعتقاد او از دادخواست رد درخواست آن حمایت می کند. در آن پرونده 1960 که توسط دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده برای District of Columbia Circuit تصمیم گرفته شد ، "DC DC آن را تخلف" وحشتناك "تشریفات قانونی دانست وقتی كه رئیس قبلی FTC در یك موضوع علیه یك متهم خاص شركت می كرد زیرا او" تحقیق كرده بود فیس بوک نوشت: و بسیاری از همین واقعیت ها را در مورد آن متهم به عنوان کارمند کنگره توسعه داد. آمازون در دادخواست خود به همین پرونده استناد كرد.

در این دادخواست آمده است: "این سابقه و همچنین قوانین اخلاقی فدرال ، رئیس خان را وادار می كند كه از هرگونه تصمیم گیری در مورد پرونده ضد انحصار علیه فیس بوك معاف شود." تبلیغات

کمیسیونرها نظراتی دارند

پیش بینی می شود کمیسیونرها در مورد آژانس هایی از جمله FTC و کمیسیون ارتباطات فدرال حزبی باشند. قوانین ایالات متحده اجازه می دهد سه نفر از پنج کمیشنر FTC "اعضای یک حزب سیاسی باشند" و به رئیس جمهور این حق را می دهد که کمیسرها را انتخاب و کرسی را انتخاب کند. یک قانون مشابه ایالات متحده خاص FCC وجود دارد که اجازه می دهد حزب رئیس جمهور نیز در آن کمیسیون اکثریت داشته باشد.

این تحقیق ضد انحصاری خان و رویکرد سیاست رقابت بود که منجر به معرفی رئیس جمهور بایدن برای عضویت در کمیسیون شد. و سپس صندلی خود را تعیین کرد. قوانینی مانند قانون آیین دادرسی اداری فرایندهایی را که آژانس ها باید دنبال کنند برای جلوگیری از تصمیمات خودسرانه ، دمدمی مزاجی ، سو abuse استفاده از صلاحدید یا غیر قانونی غیرقانونی تعیین می کند. اما با توجه به مبنای حزبی این کمیسیون ها ، غیر معمول خواهد بود که یک کمیساری نظری در مورد صنایع و شرکت هایی که آنها تنظیم می کنند ، داشته باشد. به عنوان مثال ، رئیس FCC آجیت پای قول داد که قبل از اینکه رئیس شود منصوب شود ، قانون بی طرفی خالص را لغو کند و در نهایت دادگاهی را که لغو کرد ، منتفی کرد.

در یک پرونده 1995 مربوط به تصمیم معافیت FCC که توسط دادگاه شنیده شد دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده برای مدار ناحیه کلمبیا ، قضات استدلال را مبنی بر اینکه برخی از کمیسرهای FCC باید خود را پس گرفته بودند ، رد کردند. قضات در یک پاراگراف نوشتند که سه مورد را ذکر کرد از جمله همان پرونده FTC که فیس بوک و آمازون در دادخواست های خود ذکر کرده اند ، یک دادگاه بالا باید لغو شود که یک تصمیم عدم انصراف توسط دادگاه لغو شود.

"در یک دادرسی قضایی ، تنها در مواردی که" یک ناظر بی علاقه بتواند نتیجه بگیرد که [تصمیم گیرنده] در مورد برخی از حقایق و همچنین قانون یک پرونده خاص قبل از رسیدگی به آن قضاوت کرده است "، استیضاح لازم است" حکم گفت. "به عبارت دیگر ، ما تصمیم یکی از اعضای کمیسیون را مبنی بر عدم استنکاف از وظایف خود فقط در جایی که" تصمیم گیری [در مورد] سوالهای مهم و خاص واقعی داشته باشد و از نظر شواهد غیرقابل نفوذ باشد "کنار خواهیم گذاشت." / p> فیس بوک به کارها و اظهارات قبلی خان استناد می کند

اگر فرض کنیم خان خود را از این کار منصرف نمی کند ، کمیسیون کامل می تواند درمورد اینکه او مجبور است به پرونده آمازون و فیس بوک رسیدگی کند رای گیری کند. بلومبرگ امروز نوشت: "پس از آنكه آمازون دادخواست خود را برای رد درخواست ارائه داد ، FTC به قانونی اشاره كرد كه می گوید ابتدا كمیسیون است كه باید خود را رد كند." "اگر وی از این کار خودداری کند ، کمیسیون کامل بدون مشارکت کمیساری که موضوع درخواست انصراف را دارد ، موضوع را رأی می دهد."

در دادخواست فیس بوک به کار خان برای موسسه بازارهای آزاد اشاره شده است ، گروه طرفداری ، بین سالهای 2011 و 2018 ؛ مقالات دانشگاهی او به عنوان مشاور در تحقیقات کنگره در بازارهای دیجیتال در سال های 2019 و 2020 کار کرد. فیس بوک نوشت: "رئیس خان مقالات دانشگاهی را منتشر کرد و در مورد اعتقاد خود به اینکه فیس بوک قوانین ضد انحصاری را نقض کرده است" "او قبلاً به این نتیجه رسیده است كه فیس بوك" هم رقبای خود را از سیستم عامل خود سلب كرده و هم اطلاعات و كارآیی كسب و كار آنها را به خود اختصاص داده است "و همچنین" ، علی رغم اینكه با فریب آشكار و نظارت فراگیر خود با واکنش عمومی روبرو شده است ، فیس بوک تغییر مسیر نداد - شاید به این دلیل که دیگر در بازار شبکه های اجتماعی با رقابت جدی روبرو نبود. ""

هنگامی که خان مدیر حقوقی باز بازارها بود ، این گروه از FTC خواست تا مصوبات خریدهای اینستاگرام و فیس بوک از طرف فیس بوک را لغو کند. دادخواست گفت. فیس بوک خاطرنشان کرد که گزارش خان کمیته فرعی ضد انحصاری کمیته قضایی مجلس "به این نتیجه رسیده است که فیس بوک" اینستاگرام را برای خنثی کردن یک تهدید رقابتی تازه وارد به دست آورد ".

فیس بوک خلاصه اظهارات خان را به رسانه ها به شرح زیر بیان کرد:

< p> در مصاحبه ها و حضور در رسانه ها ، رئیس خان درباره اعتقادات وی درباره مقصر بودن فیس بوک تحت قوانین ضد انحصاری بحث کرده است ، از جمله در زمینه بحث درباره گزارش کمیته فرعی. سال گذشته ، او به نیویورک تایمز گفت که فیس بوک در "موارد قاتل [در] موارد" شرکت کرده است و "استراتژی خرید فیس بوک در واقع یک زمین خواری برای ... قفل کردن بازار است." به طور خاص ، او نتیجه گرفت که "خرید اینستاگرام توسط فیس بوک تلاشی برای خنثی کردن واقعی تهدیدات رقابتی بود" و تصمیم FTC برای "اجازه [] [دستیابی به اینستاگرام] برای انجام" در سال 2012 "یک شکست سازمانی" بود. فیس بوک همچنین به موضوعی در توییتر اشاره کرد که در آن خان از دادخواست FTC علیه فیس بوک استقبال می کند.

"اظهارات رئیس خان - که غیر قابل پشتیبانی و خلاف است فیسبوک در نتیجه گیری خود نوشت: به قانون - به هر ناظر بی علاقگی اعلام کنید که او قبلاً نیز حقایق مهم مربوط به دادخواست ضد انحصاری کمیسیون علیه فیس بوک را تصمیم گرفته است ، قبل از اینکه کمیسیونر شود. "رئیس خان همچنین قبلاً به این نتیجه رسیده است كه فیس بوك تحت قوانین ضد انحصاری مسئول است. بنابراین ، برای محافظت از انصاف و بی طرفی دادرسی ، استیضاح رئیس خان ضروری است."

فیس بوك قواعد اخلاقی را ذکر كرد كه به هرگونه قانون نیاز دارد یک مقام فدرال برای "جلوگیری از از دست دادن بی طرفی در انجام وظایف رسمی خود" ، گفت که "دفتر اخلاق دولت به طور خاص اشاره کرده است که" انجمن سیاسی ... یک مقام ... ممکن است یک س appearanceال ظاهری "که حتی اگر باعث" رابطه تحت پوشش "نشود ، مستلزم استیضاح است." فیس بوک ادعا کرد که "رهبری چیر خان در تحقیقات کمیته فرعی و گزارش اکثریت کارکنان دقیقاً نوع" انجمن سیاسی "را که خواستار انصراف است ، نشان می دهد."

تبلیغات

FTC و 46 ایالت از Facebook شکایت کردند

FTC و ائتلافی از 46 ایالت s و District of Colubmia در ماه دسامبر از فیس بوک شکایت کردند و خواستار صدور دستور دائمی شدند که آن را مجبور به واگذاری اینستاگرام و واتس اپ و "درخواست اطلاع قبلی و تأیید ادغام ها و ادغام های بعدی" کند. مبارزه با انحصارطلبی علیه فیس بوک دو حزبی بوده است ، زیرا این شکایت در حالی مطرح شد که هنوز اکثریت 3-2 جمهوری خواهان در FTC وجود داشت - اگرچه دو نفر از سه جمهوری خواه به تشکیل پرونده شکایت کردند.

رئیس وقت جوزف سیمونز ، جمهوری خواه ، به دو دموکرات پیوست تا در رای گیری برای شکایت از فیس بوک رای دهند. نوح فیلیپس و کریستین ویلسون ، دو جمهوری خواه مخالف تشکیل پرونده ، هر دو هنوز در FTC هستند و بنابراین می توانند در مورد استنکاف احتمالی خان و ادامه دادخواست علیه فیس بوک رأی دهند.

در 28 ژوئن ، قاضی منطقه جیمز بواسبرگ در منطقه کلمبیا ، شکایت FTC از فیس بوک را رد کرد و گفت که این "از نظر قانونی کافی نیست" زیرا "FTC نتوانسته است به اندازه کافی حقایق را ادعا کند تا بتواند یک عنصر ضروری را برای همه ادعاهای بخش 2 خود ایجاد کند - یعنی ، که فیس بوک قدرت انحصاری در بازار خدمات شبکه های اجتماعی شخصی (PSN) را دارد. " قاضی همچنین به چالش FTC "به سیاست فیس بوک در رد مجوزهای همکاری با برنامه های رقیب" شک داشت ، زیرا "داشتن چنین سیاستی به طور کلی هیچ چیز غیرقانونی نیست."

قاضی همچنین ایالت ها را رد کرد پرونده کامل در مورد فیس بوک. این لزوماً به معنای پایان یافتن پرونده FTC نیست ، زیرا بواسبرگ شکایت FTC را بدون تعصب رد کرد و کل پرونده آژانس فدرال را رد نکرد. وی همچنین نوشت که FTC می تواند ظرف 30 روز یک شکایت اصلاح شده ارائه دهد و "آژانس در بررسی دقیق خریدهای اینستاگرام و واتس اپ سخت تر است ، زیرا دادگاه استدلال فیس بوک را که FTC فاقد صلاحیت رسیدگی به دستورات قانونی در برابر آن خریدها است رد می کند. " در حالی که ایالت ها برای به چالش کشیدن خرید 2012 اینستاگرام توسط فیس بوک و خرید WhatsApp برای سال 2014 بسیار منتظر ماندند ، وی نوشت: FTC هنوز هم می تواند خریدها را به چالش بکشد زیرا "قوانین ضد انحصاری فدرال به عنوان مجری قانون مستقل ، اختیارات منحصر به فردی را اعطا می کنند."

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.