یک قاضی فدرال حکم داد که شکایت کمیسیون تجارت فدرال علیه فیس‌بوک ممکن است ادامه ی">

خبر

 • تک بورد - فیس بوک در تلاش برای از بین بردن شکایت ضد انحصار FTC شکست خورد

  فیس بوک در تلاش برای از بین بردن شکایت ضد انحصار FTC شکست خورد


  11 روز و 19 ساعت قبل

  قاضی می‌گوید که FTC با تشکیل پرونده جدید خود "محل کار را پاک کرده است".
  یک قاضی فدرال حکم داد که شکایت کمیسیون تجارت فدرال علیه فیس‌بوک ممکن است ادامه یابد. این شرکت درخواست رد این پرونده را داده بود که قاضی آن را رد کرد.

  قاضی ناحیه ایالات متحده، جیمز بواسبرگ، از FTC دعوت کرده بود که پرونده را پس از رد کردن تلاش اولیه خود، زمانی که متوجه کمبود آن شد، دوباره تشکیل دهد. "بار دوم خوش شانسی؟" بواسبرگ در نظر دیروز نوشت. ظاهراً.

  ادامه مطلب

  FTC: فیس بوک در تجارت بد بود، بنابراین رقابت را «غیرقانونی خرید یا دفن کرد». تکمیل مجدد FTC با این حال، حقایقی که این بار برای تقویت آن تئوری ها ادعا می شود، بسیار قوی تر و دقیق تر از قبل هستند، به ویژه در مورد خطوط انحصار ادعایی متهم.

  FTC استدلال می کند که فیس بوک (اکنون شناخته شده است. به عنوان متا) از استراتژی «خرید و دفن» برای خفه کردن رقابت در فضای شبکه های اجتماعی استفاده کرد. به طور خاص، ادعا می‌کند که فیس‌بوک هم اینستاگرام و هم واتس‌اپ را خریداری کرده است تا از ارائه ویژگی‌های جدید به پایگاه‌های کاربری بزرگ خود که می‌تواند پلتفرم اصلی فیس‌بوک را به چالش بکشد، جلوگیری کند.

  "Cleared the bar"

  Boasberg دریافت که FTC "نوار درخواست" و نوار را برای اتهامات "خرید و دفن" پاک کرد. در حمایت از این ادعاها، او به این واقعیت اشاره می‌کند که فیس‌بوک در ابتدا رقابت مستقیم با اینستاگرام را قبل از تصمیم به خرید این اپلیکیشن در نظر گرفته بود، حرکتی که رقابت را در بازار کاهش داد. او نوشت: "ادعاهای FTC مبنی بر اینکه فیس بوک پس از خرید اینستاگرام برنامه اشتراک گذاری موبایل خود را کاهش داد و در نهایت بسته شد، با این ادعا که مصرف کنندگان بازار بهتر و گسترده تری از خدمات را برای انتخاب خواهند داشت، سازگار است." /p>

  قاضی همچنین خاطرنشان کرد که فیس بوک در مواجهه با رقابت واتس اپ همان مسیر را دنبال کرد. او گفت که این شرکت قبل از تصمیم به خرید واتس اپ، برای مدت کوتاهی تلاش کرد تا با آن رقابت کند.

  بواسبرگ همچنین خاطرنشان کرد که زاکربرگ در سال 2012 نوشت که "بیشترین نگرانی در مورد پیام رسانی است. واتس‌اپ در پیام‌رسانی از ما جلوتر است، همانطور که اینستاگرام در عکس‌ها از ما جلوتر بود... اگر بتوانیم آن‌ها را دریافت کنیم، یک میلیارد دلار برای آن‌ها می‌پردازم.» دو سال بعد، فیسبوک این شرکت پیام رسان را به قیمت 19 میلیارد دلار خرید. تبلیغات

  بازدید و از دست رفته

  اما در حالی که FTC با ادعای "خرید و دفن" موفق شد، نتوانست قاضی را وادار به ادامه ادعای دیگر خود کند - اینکه فیس بوک از سیاست های خود استفاده کرده است. برای خفه کردن رقابت با محدود کردن دسترسی به APIهای خود. چند مشکل در رویکرد آژانس وجود داشت-یکی، بواسبرگ از FTC دعوت نکرد تا مجدداً این اتهامات را مطرح کند، و دوم، قاضی اشاره کرد که فیس بوک در سال 2018 این سیاست ها را کنار گذاشت و آن را حذف نکرد. آنها را از سال 2013 به اجرا درآورده است. قاضی خاطرنشان کرد که در این مورد، FTC مجوز قانونی برای پیگیری فیس بوک بر اساس رفتار گذشته ندارد.

  ادامه مطلب

  فیس بوک تلاش می کند تا شکست دهد. شکایت FTC با حذف رئیس لینا خان از پرونده فیس بوک همچنین به دنبال استعفای لینا خان رئیس FTC بود زیرا ادعا می کرد که او با نظرات قبلی در مورد رفتار شرکت وارد این موقعیت شده است. در اینجا بواسبرگ در کنار FTC قرار گرفت و گفت: که "چنین مشاجره هدف خود را از دست می دهد، زیرا خان در مقام دادستانی عمل می کرد، به جای نقش قضایی، در ارتباط با رای گیری" برای پیگیری اتهامات ضد تراست علیه فیس بوک.

  به نظر بواسبرگ مدفون شده است. چند نکته که نشان می دهد او ممکن است هنگام ارزیابی رفتار ضد رقابتی ادعایی فیس بوک و اینکه آیا این رفتار بر مصرف کنندگان تأثیر گذاشته است، ذهن باز داشته باشد. او نوشت: «ظهور قوانین فدرال که به نگرانی‌های مختلف مربوط به حریم خصوصی و تبلیغات مربوط به فناوری مصرف‌کننده می‌پردازد، با این تصور شهودی سازگار است که مصرف‌کنندگان به این مسائل اهمیت می‌دهند و ممکن است حمایت‌های قوی‌تری را در خدمات [شبکه‌های اجتماعی] خود ترجیح دهند».

  به عبارت دیگر، صرف این واقعیت که کنگره در حال بحث در مورد چنین قانونی است، نشان می‌دهد که مردم به این مسائل اهمیت می‌دهند، حتی اگر مردم همچنان از محصولات متا استفاده کنند.


  تگ ها:

  تلاش , بردن , شکایت , انحصار , شکست , خورد


  v 6
خبرهای دیگر از سیاست فنی