خبر

 • تک بورد - فیس بوک به دروغ ادعا می کند که FTC آن را مجبور به غیرفعال کردن حساب های محققان NYU کرده است

  فیس بوک به دروغ ادعا می کند که FTC آن را مجبور به غیرفعال کردن حساب های محققان NYU کرده است
  20 روز و 11 ساعت قبل

  FTC می گوید حل و فصل حریم خصوصی فیس بوک نیازی به مسدود کردن محققان ندارد.
  هنگامی که فیس بوک حساب محققان دانشگاه نیویورک را که در حال بررسی اطلاعات غلط و تبلیغات سیاسی در این پلتفرم بودند غیرفعال کرد ، غول رسانه های اجتماعی مدعی شد که این کار را برای رعایت رضایت انجام داده است. حکمی که قبلاً با کمیسیون تجارت فدرال موافقت کرده بود. فیس بوک در توضیح تعلیق حساب خود نوشت: "ما این اقدامات را برای ج

  ساموئل لوین ، سرپرست دفتر حمایت از مصرف کنندگان FTC ، ساموئل لوین ، روز پنجشنبه در نامه ای به مدیرعامل فیس بوک ، مارک زاکربرگ ، نوشت:

  اما ادعای فیس بوک مبنی بر اینکه دستور FTC او را مجبور به تعلیق محققان کرده است ، دروغ است. دستور FTC فیس بوک را ملزم به ایجاد یک برنامه حفظ حریم خصوصی کرد ، اما هیچ الزامی وجود نداشت که فیس بوک را مجبور به تعطیلی پروژه تحقیقاتی NYU کند. با وجود این ، بیانیه فیس بوک مبنی بر تعلیق حساب ها "مطابق با برنامه حفظ حریم خصوصی ما تحت دستور FTC" این پیام غلط را منتقل می کند که فیس بوک در این زمینه چاره ای ندارد.

  نامه سه پاراگراف لوین به زاکربرگ می گوید. :

  در مورد تلقین اخیر فیس بوک می نویسم که اقدامات آن علیه پروژه تحقیقاتی آکادمیک که توسط رصدخانه تبلیغاتی NYU انجام شده است با فرمان رضایت شرکت و کمیسیون تجارت فدرال مورد نیاز بوده است. همانطور که این شرکت از آن زمان اذعان کرده است ، این نادرست است. FTC متعهد به حفاظت از حریم خصوصی افراد است و تلاش برای محافظت از شیوه های تبلیغاتی هدفمند از موشکافی با این مأموریت در تضاد است.

  در حالی که من قدردانی می کنم که فیس بوک اکنون این پرونده را اصلاح کرده است ، من از نحوه شما ناامیدم. شرکت خود را در این زمینه انجام داده است. فقط هفته گذشته ، جنیفر نیوستد ، مشاور عمومی فیس بوک ، شرکت را متعهد کرد که "به موقع و شفاف با کارکنان BCP در مورد تحولات مهم ارتباط برقرار کند." با این حال ، FTC هیچ اطلاعی دریافت نکرد که فیس بوک در اوایل این هفته به طور علنی از فرمان رضایت ما برای توجیه خاتمه تحقیقات دانشگاهی استفاده می کند.

  اگر شما به تعهد خود در قبال تماس با ما احترام می گذاشتید ، ما به این رضایت اشاره می کردیم. این فرمان فیس بوک را از ایجاد استثنا برای تحقیقات حسن نیت در جهت منافع عمومی منع نمی کند. در واقع ، FTC از تلاش برای روشن ساختن شیوه های تجاری مبهم ، به ویژه در مورد تبلیغات مبتنی بر نظارت پشتیبانی می کند. در حالی که وظیفه ما حل اختلافات فردی بین فیس بوک و اشخاص ثالث نیست ، ما امیدواریم که این شرکت به عنوان بهانه ای برای پیشبرد اهداف دیگر ، از حریم خصوصی - به ویژه دستور رضایت FTC - استفاده نکند.

  تبلیغات < /h2>

  فیس بوک "به طور بدبینانه از [d] حریم شخصی کاربران استفاده می کند"

  روز سه شنبه ، "فیس بوک به طور ناگهانی حساب های محققان دانشگاه نیویورک لورا ادلسون و دیمون مک کوی را مسدود کرد و تحقیقات آنها را در زمینه تبلیغات سیاسی مسدود کرد. و انتشار اطلاعات غلط بر روی پلت فرم ، "موسسه Knight First Amendment در دانشگاه کلمبیا ، که نماینده ادلسون و مک کوی در این زمینه است ، نوشت.

  ادلسون و مک کوی با استفاده از Ad Observer ، یک افزونه مرورگر ، در مورد فیس بوک تحقیق کردند. آنها و دیگران ایجاد کردند که به کاربران فیس بوک اجازه می دهد داوطلبانه اطلاعات محدود و ناشناس در مورد تبلیغات سیاسی نشان داده شده را با محققان به اشتراک بگذارند o آنها توسط پلت فرم. "

  اقدامات فیس بوک دسترسی محققان به" کشف اشکالات سیستمیک در کتابخانه تبلیغات فیس بوک ، شناسایی اطلاعات غلط در تبلیغات سیاسی ، از جمله بسیاری از عدم اعتماد به سیستم انتخاباتی ما را قطع کرد " ادلسون گفت ، و برای تقویت تقویت آشکار فیس بوک از اطلاعات غلط حزبی. "با تعلیق حساب های ما ، فیس بوک سعی کرده همه این کارها را تعطیل کند." ادلسون گفت: "فیس بوک حساب فیس بوک من و حساب چند نفر مرتبط با امنیت سایبری برای دموکراسی ، تیم ما در NYU را تعلیق کرد."

  مک کوی گفت که "فیس بوک نباید بتواند به طور بدبینانه به حریم خصوصی کاربران برای بستن مراجعه کند. تحقیقاتی که آنها را در معرض دید ناخوشایند قرار می دهد ، به ویژه هنگامی که فیس بوک "کاربران" صحبت می کند تبلیغاتی هستند که رضایت خود را برای آگهی های عمومی اعلام کرده اند. " مک کوی همچنین گفت که فیسبوک با وجود اطلاعات غلط در مورد واکسن و کمپین های حزبی برای دستکاری عموم مردم ، از تحقیقات مستقل استقبال می کند ، نه اینکه آن را تعطیل کند.

  وب سایت FTC می گوید که در سال 2019 ، فیس بوک با 5 میلیارد دلار توافق با کمیسیون موافقت کرد "مربوط به ادعاهایی مبنی بر نقض دستور حریم خصوصی FTC در 2012 با فریب کاربران در مورد توانایی آنها در کنترل حریم خصوصی اطلاعات شخصی آنها. " فیس بوک مجبور شد جریمه را بپردازد و شیوه های حفظ حریم خصوصی خود را تغییر دهد. این توافق عمدتا ناشی از این بود که فیس بوک به توسعه دهندگان برنامه های شخص ثالث اجازه داد به داده های دوستان کاربران در رسوایی کمبریج آنالیتیکا دسترسی پیدا کنند.

  محققان ادعاهای فیس بوک را رد می کنند

  هنگام تعلیق محققان NYU ، فیس بوک گفت افزونه مرورگر Ad Observer "به گونه ای برنامه ریزی شده است که از سیستم های تشخیص ما جلوگیری کرده و داده هایی مانند نام کاربری ، تبلیغات ، پیوندها به نمایه های کاربر و" چرا این تبلیغ را می بینم؟ " اطلاعاتی که برخی از آنها در فیس بوک به طور عمومی قابل مشاهده نیست. برنامه افزودنی همچنین داده هایی را در مورد کاربران فیس بوک جمع آوری کرده است که آن را نصب نکرده اند و به مجموعه رضایت نداده اند. " ما واقعاً هیچ چیزی را که تبلیغ نیست یا عمومی نیست جمع آوری نمی کنیم و در مورد نحوه انجام آن بسیار مراقب هستیم. "

  وب سایت Ad Observer می گوید افزونه مرورگر این کار را نمی کند جمع آوری هرگونه اطلاعات شناسایی شخصی این سایت می گوید: "تبلیغاتی را که در فیس بوک و یوتیوب مشاهده می کنید کپی می کند ، بنابراین هر کسی می تواند آنها را در پایگاه داده عمومی ما ببیند." "در صورت تمایل ، می توانید اطلاعات اولیه جمعیت شناختی خود را در ابزار وارد کنید تا درک ما در مورد اینکه چرا تبلیغات شما را هدف قرار داده اند ، بهبود بخشد."

  این مهم است زیرا "تبلیغات معمولاً فقط توسط مخاطبان تبلیغ کننده مشاهده می شود این پروژه می گوید که می خواهد آنها را هدف قرار دهد ، و سپس ناپدید می شوند ، "نظارت بر مردم را برای مردم دشوار می کند" تبلیغات

  دعوای FTC فیس بوک

  این اختلاف جدید چند هفته پس از درخواست فیس بوک از FTC مبنی بر برکناری رئیس لینا خان از پرونده ضد تراست علیه این شرکت مطرح می شود. آمازون پیش از این نیز چنین طوماری را رد کرده بود ، اما هیچ یک از این دو شرکت تضاد منافع را به معنای معمول که مستلزم آن است که خان مجبور به ترک خود شود ، شناسایی نکرده اند. آنها به سادگی به اظهارات مربوط به رقابت و انتقاد از شرکت هایی که خان قبل از ریاست FTC گفته بود اعتراض می کنند.

  گروهی از سناتورها به رهبری الیزابت وارن (D-Mass.) روز چهارشنبه به هر دو شرکت گفتند: " بر اساس قانون اخلاق فدرال فعلی یا سابقه FTC هیچ مبنایی برای رد او وجود ندارد. به نظر می رسد تلاش شما برای کنار گذاشتن صندلی خان چیزی بیشتر از تلاش برای به بن بست کشاندن FTC نیست که به شما اجازه می دهد از پاسخگویی در برابر هرگونه رفتار ضد رقابتی فرار کنید. "

  فیس بوک به Wired

  حقیقت را می پذیرد فیس بوک اعلام کرد که این تعلیق ها را حدود یک سال پس از آنکه برای اولین بار به محققان اعلام کرد که تمدید آنها شرایط خدمات فیس بوک را نقض می کند ، وضع کرد. همانطور که وایرد روز چهارشنبه نوشت ، ادعای فیس بوک مبنی بر اینکه دستور FTC دست خود را مجبور کرده است جمع نمی شود "زیرا فرمان رضایت کارهایی را که محققان انجام داده اند منع نمی کند." فیس بوک اعتراف کرد که در پاسخ به Wired ، مقاله می گوید:

  جو آزبورن ، سخنگوی فیس بوک ، اذعان می کند که فرمان رضایت فیس بوک را مجبور به تعلیق حساب محققان نکرده است. وی می گوید ، بخش 7 این فرمان از فیس بوک می خواهد که "برنامه جامع حفظ حریم خصوصی" را اجرا کند که "از حریم خصوصی ، محرمانه بودن و یکپارچگی داده های کاربران محافظت می کند". این برنامه حفظ حریم خصوصی فیس بوک است ، نه خود فرمان رضایت ، آنچه را که تیم Ad Observer انجام می دهد ممنوع می کند. آزبورن می گوید ، به طور خاص ، محققان به طور مکرر بخشی از شرایط خدمات فیس بوک را نقض کرده اند که در آن آمده است: "شما نمی توانید با استفاده از وسایل خودکار (بدون اجازه قبلی ما) به داده های محصولات ما دسترسی نداشته یا آنها را جمع آوری کنید." در پست وبلاگی که حساب را ممنوع اعلام می کند ، 10 بار خط خوردن ذکر شده است.

  علی رغم این اعتراف ، پست وبلاگ فیس بوک همچنان حاوی این بیانیه بود که فیس بوک محققان را تعلیق کرد تا "از حریم خصوصی مردم مطابق برنامه حفظ حریم خصوصی ما تحت دستور FTC محافظت کنند" . "

  ما از فیس بوک پرسیدیم چرا این جمله را تغییر نداده یا حذف نکرده است. سخنگوی فیس بوک به ایمیل ما پاسخ داد اما به این سوال پاسخ نداد.

خبرهای دیگر از سیاست فناوری