فیس بوک امروز اعلام کرد که به تبلیغ کنندگان اجازه نمی دهد از گزینه های هد">

خبر

 • تک بورد - فیس‌بوک از ریزهدف‌گذاری تبلیغات بر اساس نژاد، گرایش جنسی و سیاست جلوگیری می‌کند

  فیس‌بوک از ریزهدف‌گذاری تبلیغات بر اساس نژاد، گرایش جنسی و سیاست جلوگیری می‌کند
  28 روز و 4 ساعت قبل

  فیس بوک اعلام کرد که دسته بندی های تبلیغاتی "حساس" را در ژانویه حذف خواهد کرد.
  فیس بوک امروز اعلام کرد که به تبلیغ کنندگان اجازه نمی دهد از گزینه های هدف گیری خاص مرتبط با ویژگی های "حساس" مانند نژاد، مذهب، گرایش جنسی، دلایل سلامتی و سیاسی استفاده کنند. باورها در اطلاعیه امروز، متا مالک فیس بوک گفت:

  از 19 ژانویه 2022، گزینه‌های هدفمندی تفصیلی را که مربوط به موضوعاتی است که افراد ممکن است حساس بدانند، مانند گزینه‌هایی که به دلایل، سازمان‌ها، یا شخصیت‌های عمومی مربوط به سلامت، نژاد یا قومیت، وابستگی سیاسی، مذهب یا افراد مرتبط هستند، حذف می‌کنیم. گرایش جنسی مثال‌ها عبارتند از:

  علل سلامت (به عنوان مثال، "آگاهی از سرطان ریه"، "روز جهانی دیابت"، "شیمی درمانی") جهت گیری جنسی (مثلا، "ازدواج همجنس‌گرایان" و "فرهنگ LGBT") اعمال و گروه‌های مذهبی ( به عنوان مثال، «کلیسای کاتولیک» و «تعطیلات یهودیان») باورهای سیاسی، مسائل اجتماعی، علل، سازمان‌ها و چهره‌ها

  فیس‌بوک به نگرانی‌های کارشناسان حقوق مدنی اشاره می‌کند

  ویژگی هدف‌یابی تفصیلی فیس‌بوک به تبلیغ‌کنندگان اجازه می‌دهد تبلیغاتی را خریداری کنند که به گروه های محدودی از افراد نمایش داده می شود. این همچنین به عنوان "microtargeting" شناخته می شود. فیس‌بوک گفت که تصمیم گرفته است این تغییرات را برای «در نظر گرفتن بازخورد کارشناسان حقوق مدنی، سیاست‌گذاران و سایر ذینفعان در مورد اهمیت جلوگیری از سوء استفاده تبلیغ‌کنندگان از گزینه‌های هدف‌یابی که ما در دسترس قرار می‌دهیم، انجام دهد.»

  «توجه به این نکته مهم است. فیسبوک نوشت که گزینه‌های هدف‌گیری علاقه‌ای که ما حذف می‌کنیم بر اساس ویژگی‌های فیزیکی یا ویژگی‌های شخصی افراد نیست، بلکه بر اساس چیزهایی مانند تعامل افراد با محتوای پلتفرم ما است. با این حال، ما نگرانی‌هایی را از کارشناسان شنیده‌ایم مبنی بر اینکه هدف‌گیری گزینه‌هایی مانند این می‌تواند به شیوه‌هایی مورد استفاده قرار گیرد که منجر به تجربیات منفی برای افراد در گروه‌های کم نمایندگی شود.

  طبق گزارش Axios، "ممنوعیت جدید برای اعمال خواهد شد. همه برنامه های متعلق به متا، از جمله فیس بوک، اینستاگرام، مسنجر، و شبکه مخاطبان فیس بوک." تبلیغات

  فیس بوک گفته است که به کاربران کنترل بیشتری بر روی تبلیغاتی که می بینند نیز می دهد. در این پست وبلاگ آمده است: «امروزه، مردم می توانند تبلیغات کمتری را در رابطه با سیاست، فرزندپروری، الکل و حیوانات خانگی ببینند. "در اوایل سال آینده، ما به افراد کنترل انواع بیشتری از محتوای تبلیغاتی، از جمله قمار و کاهش وزن را خواهیم داد."

  پست وبلاگ فیس‌بوک به طور کلی از تبلیغات شخصی‌سازی شده دفاع کرد و گفت که به کاربران کمک می‌کند "کشف کنند." محصولات و خدمات کسب و کارهای کوچکی که ممکن است توانایی بازاریابی آنها را در تلویزیون پخش یا سایر اشکال رسانه ای نداشته باشند" و به "سازمان های غیرانتفاعی، اهداف اجتماعی و سازمان ها کمک می کند تا به افرادی که به احتمال زیاد از آنها حمایت می کنند و از آنها بهره مند می شوند دسترسی پیدا کنند." /p>

  جنجال‌های حریم خصوصی فیس‌بوک

  به‌طور جداگانه، فیس‌بوک هفته گذشته اعلام کرد که سیستم تشخیص چهره مورد استفاده برای برچسب‌گذاری خودکار افراد در عکس‌ها و حذف الگوهای تشخیص چهره بیش از 1 میلیارد نفر را خاموش می‌کند. اما تعهد به عدم استفاده از تشخیص چهره در فیس بوک به دیگر محصولات متا تعمیم نمی یابد و طبق مقاله Recode، "متا در حال بررسی راه هایی برای ترکیب بیومتریک در تجارت متاورس در حال ظهور خود است."

  در یک مقاله Recode. در مصاحبه جدید، فرانسیس هاگن، افشاگر فیس بوک، هشدار داد که طرح متاورز زاکربرگ به حریم خصوصی کارگران تجاوز خواهد کرد. فیس‌بوک باید قبل از شروع ساختن همه این موارد، یک طرح شفافیت برای متاورس داشته باشد، زیرا آنها در رابطه با فیس‌بوک نشان داده‌اند که می‌توانند پشت دیوار پنهان شوند، مدام اشتباهات غیراجباری مرتکب می‌شوند، آنها کارهایی را انجام می‌دهند که سود خود را به آنها ترجیح می‌دهند. ایمنی ما،" هاوگن گفت.

خبرهای دیگر از سیاست فنی