خبر

 • تک بورد - فرانسیس گوگل و فیسبوک را به دلیل اینکه کوکی‌ها را سخت رد می‌کنند، ۲۱۰ میلیون یورو جریمه می‌کند

  فرانسیس گوگل و فیسبوک را به دلیل اینکه کوکی‌ها را سخت رد می‌کنند، ۲۱۰ میلیون یورو جریمه می‌کند


  16 روز و 4 ساعت قبل

  فرانسه می‌گوید انصراف‌های پیچیده گوگل و فیس‌بوک غیرقانونی است.
  تنظیم‌کنندگان فرانسوی امروز به گوگل و فیس‌بوک دستور دادند تا رد کوکی‌ها را به سادگی پذیرش آن‌ها انجام دهند و شرکت‌ها را به دلیل عدم رعایت قوانین حفاظت از داده‌های فرانسه در مجموع ۲۱۰ میلیون یورو جریمه کردند. عمل کنید.

  CNIL (Commission Nationale de l'Informatique et des Libertés) گفت که "facebook.com، google.fr و youtube.com دکمه ای را ارائه می دهند که به کاربر اجازه می دهد فوراً کوکی ها را بپذیرد" اما "راه حلی معادل ارائه نمی کند ( دکمه یا موارد دیگر) کاربر اینترنت را قادر می‌سازد تا به راحتی از واریز این کوکی‌ها امتناع کند. برای رد کردن همه کوکی‌ها چندین کلیک لازم است، در مقابل یک کلیک برای پذیرش آنها."

  این فرآیند رد کردن کوکی‌ها را دشوارتر می‌کند. CNIL گفت که پذیرش آنها "آزادی رضایت کاربران اینترنت را تحت تاثیر قرار می دهد و نقض ماده 82 قانون حفاظت از داده های فرانسه است." این آژانس جریمه‌ای 150 میلیون یورویی برای گوگل و 60 میلیون یورویی برای فیس‌بوک را اعلام کرد و گفت: «به شرکت‌ها دستور داده است تا به کاربران اینترنتی مستقر در فرانسه ابزاری برای امتناع از کوکی‌ها به سادگی روش‌های موجود برای پذیرش آنها ارائه دهند تا تضمین کنند. آزادی رضایت آنها، در عرض سه ماه. اگر آنها این کار را انجام ندهند، شرکت ها باید جریمه ای معادل 100000 یورو به ازای هر روز تاخیر بپردازند."

  CNIL گفت که شکایات زیادی از کاربران دریافت کرده است. در مورد هر دو شرکت در اعلامیه جریمه گوگل، CNIL گفت که مشخص کرده است که "پیچیده‌تر کردن مکانیسم امتناع در واقع کاربران را از امتناع کوکی‌ها منصرف می‌کند و آنها را تشویق می‌کند تا دکمه "من می‌پذیرم" را انتخاب کنند." در فیس‌بوک، «کاربران اینترنت برای امتناع از واریز کوکی‌ها، باید روی دکمه‌ای با عنوان «پذیرش کوکی‌ها» که در پنجره دوم نمایش داده می‌شود کلیک کنند... چنین عنوانی لزوماً باعث سردرگمی می‌شود و ممکن است کاربر این احساس را داشته باشد. که امتناع از واریز کوکی ها ممکن نیست و هیچ راهی برای مدیریت آن ندارند." تبلیغات

  جریمه ها بر اساس درآمد تبلیغات

  آژانس گفت که هر جریمه را بر اساس "تعداد افراد مربوط به داده ها و سود قابل توجهی که شرکت از درآمدهای تبلیغاتی به طور غیرمستقیم از داده های جمع آوری شده توسط کوکی ها." اما این جریمه ها تاثیر زیادی بر درآمد هر یک از شرکت ها نخواهد داشت. مالک گوگل، آلفابت، 65.1 میلیارد دلار درآمد و 18.9 میلیارد دلار درآمد خالص در سه ماهه اخیر خود گزارش کرده است، در حالی که فیس بوک 29 میلیارد دلار درآمد و 9.2 میلیارد دلار درآمد خالص گزارش کرده است.

  قوانین جدید کوکی برای وب سایت ها و برنامه های تلفن همراه اعمال شده است. این آژانس گفت: «از آن تاریخ، CNIL نزدیک به 100 اقدام اصلاحی (دستورها و تحریم‌ها) مربوط به عدم انطباق با قوانین مربوط به کوکی‌ها را اتخاذ کرده است.

  Google و فیس بوک درباره تغییرات برنامه ریزی شده مبهم است

  هنگامی که Ars با آنها تماس گرفت، نه گوگل و نه فیس بوک دقیقاً نگفتند که چگونه سیاست های کوکی خود را برای مطابقت با این حکم تغییر خواهند داد. یکی از سخنگویان Google گفت: "مردم به ما اعتماد دارند که به حق آنها برای حفظ حریم خصوصی احترام بگذاریم و آنها را ایمن نگه داریم. ما مسئولیت خود را برای محافظت از این اعتماد درک می کنیم و متعهد به تغییرات بیشتر و همکاری فعال با CNIL در پرتو این تصمیم تحت دستورالعمل حریم خصوصی الکترونیکی هستیم. "

  مالک فیس‌بوک متا به Ars گفت: "ما در حال بررسی تصمیم این مقام هستیم و به همکاری با مقامات مربوطه متعهد هستیم. کنترل‌های رضایت کوکی ما کنترل بیشتری را بر روی داده‌های خود به افراد ارائه می‌دهد، از جمله منوی تنظیمات جدید در فیس بوک. و اینستاگرام که در آن افراد می توانند در هر زمان تصمیمات خود را مجدداً بررسی و مدیریت کنند، و ما به توسعه و بهبود این کنترل ها ادامه می دهیم."


  تگ ها:

  فرانسیس , گوگل , فیسبوک , دلیل , اینکه , کوکی‌ها , می‌کنند، , میلیون , یورو , جریمه , می‌کند


خبرهای دیگر از سیاست فنی