صاحبخانه توییتر از دفتر مرکزی این شرکت در ایالات متحده برای میلیون ها اجاره پرداخت نشده شکایت کرد

مالک ساختمان می گوید که توییتر در ماه دسامبر و ژانویه قبض اجاره 3.4 میلیون دلاری را پرداخت نکرده است.
تویتر به دلیل ادعای عدم پرداخت اجاره توسط مالک ساختمان مرکزی ایالات متحده در سانفرانسیسکو مورد شکایت قرار گرفته است. پرداخت قبوض پس از خرید الون ماسک شرکت.

در دادخواستی که روز جمعه توسط SRI Nine Market Square LLC ارائه شد، آمده است که توییتر 462855 فوت مربع را در هشت طبقه ساختمان 1355 مارکت استریت اجاره کرده است، اما نتوانسته است 3.36 میلیون دلار اجاره بهای موعد مقرر در دسامبر 2022 بپردازد. بر اساس شکایتی که در دادگاه عالی کالیفرنیا در شهرستان سانفرانسیسکو ارائه شده است، در ژانویه 2023، 3.43 میلیون دلار.

SRI اعتبارنامه ای به مبلغ 3.6 میلیون دلار در توییتر داشته است. اجاره،" در دادخواست گفته شده است. از آنجایی که توییتر در پرداخت اجاره کوتاهی کرد، SRI از اعتبار اسنادی استفاده کرد و اکنون به 1 دلار کاهش یافته است. ظاهراً توییتر نتوانست اعتبار اسنادی را مطابق با اجاره نامه تکمیل کند.

SRI گفت که اجاره همچنین از توییتر می‌خواهد که اعتبار اسنادی را پس از انتقال کنترل 10 میلیون دلار افزایش دهد و چنین انتقالی زمانی رخ داده است که ماسک در اواخر اکتبر توییتر را خرید. SRI گفت که در ماه نوامبر تقاضای افزایش اعتبار اسنادی را به میزان 10 میلیون دلار به توییتر ارائه کرده است، اما توییتر به این اطلاعیه پاسخ داد و ادعا کرد که ملزم به رعایت آن نیست.

شکایت مالک ساختمان به دنبال 3.16 میلیون دلار به علاوه است. هزینه تأخیر و بهره برای اجاره پرداخت نشده، خسارات اضافی ناشی از نقض قرارداد اجاره توسط توییتر، و اعلامیه ای مبنی بر اینکه توییتر موظف است اعتبار اسنادی را 10 میلیون دلار افزایش دهد.

تویتر با شکایت مشابهی در High High مواجه است. دادگاه لندن. رویترز گزارش داد: "بریتانیا کرون استیت، یک تجارت تجاری مستقل که مجموعه اموال متعلق به سلطنت را مدیریت می کند، روز دوشنبه گفت که دادرسی علیه توییتر به دلیل ادعای اجاره بهای پرداخت نشده در مقر خود در لندن آغاز کرده است."

تبلیغات

چهار شکایت دیگر حاکی از عدم پرداخت هستند

شکایت SRI دومین شکایت علیه توییتر است که توسط یک صاحبخانه در دادگاه عالی شهرستان سانفرانسیسکو ارائه شده است. در دادخواست قبلی که توسط Columbia REIT-650 California LLC ارائه شده بود، آمده بود که توییتر در پرداخت اجاره بهای 136000 دلاری در برج اداری خیابان کالیفرنیا 650 در سانفرانسیسکو کوتاهی کرده است. این فضا توسط یک شرکت تبلیغات موبایلی که توسط توییتر در ماه می 2020 خریداری شد، اجاره شد.

آخرین دادخواست تعجب آور نیست زیرا گزارش قبلی مبنی بر اینکه توییتر اجاره دفتر مرکزی را پرداخت نکرده است و ساختمان های دیگر نیویورک تایمز در 13 دسامبر گزارش داد: "توئیتر برای کاهش هزینه ها، هفته ها اجاره دفتر مرکزی خود در سانفرانسیسکو یا هیچ یک از دفاتر جهانی خود را پرداخت نکرده است." همچنین هفته گذشته توسط یک شرکت مشاوره شکایت شد که می‌گوید هرگز 2.19 میلیون دلار بدهی برای کاری که در مورد دادخواستی که ماسک را مجبور به تکمیل خرید شرکت کرد، پرداخت نکرده است. شکایت های قبلی مبنی بر عدم پرداخت قبوض توسط توییتر پس از به دست گرفتن ماسک توسط یک فروشنده نرم افزار و یک ارائه دهنده جت خصوصی مطرح شد.

تویتر با پرداخت سود سالانه 1.5 میلیارد دلاری بابت 13 میلیارد دلار بدهی که ماسک برای تأمین مالی خود استفاده کرده بود، مواجه است. فایننشال تایمز گزارش داد که اولین پرداخت ممکن است در پایان ژانویه انجام شود.

ماسک در 4 نوامبر 2022 گفت که توییتر روزانه بیش از 4 میلیون دلار ضرر می کند. او احتمال ورشکستگی را مطرح کرد اما ظاهراً در پادکستی در اواخر دسامبر گفت: "ما هزینه ها را به طور معقولی تحت کنترل داریم، بنابراین شرکت دیگر در مسیر ورشکستگی قرار ندارد. این یک ترن هوایی بسیار خوب بوده است. اوج و فرود، حداقل، اما در کل به نظر می رسد که در مسیر خوبی پیش می رود."

علاوه بر عدم پرداخت صورت حساب ها، ماسک هزینه های توییتر را با اخراج نیمی از کارمندان خود کاهش داده است و هزاران نفر را اخراج کرده است. پیمانکاران و صدور اولتیماتوم که باعث استعفای بسیاری از کارمندان شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *