خبر

 • تک بورد - شهرک سازی آمازون را مجبور می کند به کارگران بگوید که به دلیل سازماندهی نمی توانند اخراج شوند

  شهرک سازی آمازون را مجبور می کند به کارگران بگوید که به دلیل سازماندهی نمی توانند اخراج شوند
  22 روز و 6 ساعت قبل

  کارمندان سابق آمازون پس از ادعای اخراج غیرقانونی حقوق خود را دریافت می کنند.
  آمازون با دو کارمندی که ادعا می کردند به دلیل صحبت درباره شرایط کار انبار در طول همه گیری ، به طور غیرقانونی اخراج شده اند ، توافق می کند.

  "آمازون موظف است دستمزد از دست رفته خود را به ما بپردازد و به کلیه کارکنان فناوری و انبار خود در سراسر کشور اعلام کند که آمازون نمی تواند کارگران را به دلیل سازماندهی و اعمال حقوق خود اخراج کند." کارگران اخراج شده ، مارن کوستا و امیلی کانینگهام ، روز گذشته در بیانیه ای گفت. "همچنین از دست ندهیم که ما دو زنی هستیم که هدف تیراندازی قرار گرفته ایم. نابرابری ، نژادپرستی و جنسیت در مرکز بحران آب و هوا و همه گیری همه گیر هستند."

  کاستا و کانینگهام فناوری بودند کارگران در دفتر مرکزی آمازون در سیاتل و در آوریل 2020 اخراج شدند. "هر دو در یک گروه داخلی کارمند مدافع مسائل آب و هوایی فعال بودند و با ارسال طوماری در داخل شرکت از آمازون خواستند مزایای کارکنان و انبارها را افزایش دهد." یک مقاله در آن زمان.

  در آوریل سال جاری ، هیئت ملی روابط کار (NLRB) دریافت که آمازون هنگام اخراج آنها به طور غیرقانونی و تلافی جویانه عمل کرده است. "نیویورک تایمز" نوشت: کارکنان NLRB "به خانم کانینگهام و خانم کاستا گفتند که اگر شرکت پرونده را حل نکند ، آمازون را متهم به اعمال ناعادلانه کار می کند.

  جلسه NLRB برای سه شنبه برنامه ریزی کرد. از این هفته بنابر گزارش ها ، جان جیانوپولوس قاضی حقوق اداری NLRB در جلسه روز چهارشنبه این توافق را اعلام کرد. آمازون همچنین این توافقنامه را برای سازمان های خبری تأیید کرد و گفت: "ما به توافق متقابل رسیده ایم که مسائل حقوقی را در این مورد حل می کند و از حل این موضوع استقبال می کنیم." و در صورت دریافت پاسخ ، این مقاله را به روز می کند.

  در یک مورد جداگانه ، یک وکیل و مسئول شنوایی NLRB در ماه آگوست دریافت که آمازون با رأی تأیید اتحادیه در یک مرکز تحقق در بسمر ، آلاباما تداخل داشته است. NLRB می تواند رای جدیدی صادر کند و آمازون گفت که تجدید نظر خواهد کرد. تبلیغات

  آمازون از آزمایش طولانی مدت اجتناب می کند

  "با رسیدن به توافق ، آمازون از محاکمه ای طولانی مدت ، با شاهدان و تجزیه و تحلیل رفتار خود با کارکنان ، اجتناب می کند." به CNBC "اگر NLRB در کنار کارمندان بود ، آمازون می توانست مجبور شود کانینگهام و کوستا را دوباره استخدام کند یا حقوق دیگری را به آنها بدهد." CNBC نوشت که کانینگهام و کاستا به مدت 15 سال در آمازون به عنوان طراحان تجربه کار می کردند.

  NLRB گفت که آمازون و کارمندان سابق "به توافق غیرحضوری رسیدند ، توافق خصوصی بین طرفین که در آن شرایط به گزارش رویترز ، افشا نشده است. " با این حال ، مدیر منطقه ای NLRB موظف است قبل از اجازه برداشتن اتهامات ، توافق حل و فصل را بررسی و تصویب کند. " Docket اکنون پرونده را به عنوان "بسته" لیست می کند. ما از NLRB در مورد وضعیت امروز سوال کردیم و در صورت دریافت این مقاله این مقاله را به روز می کنیم.

  آمازون قبلاً با یافته های اولیه NLRB مخالفت کرد و در آوریل 2021 گفت "ما از حق هر کارمندی برای انتقاد از کار کارفرمای خود حمایت می کنیم. اما این امر با مصونیت کامل در برابر سیاست های داخلی ما که همه آنها قانونی هستند همراه نیست. ما این کارکنان را نه به دلایلی که در یافته های اولیه ذکر شده است ، بلکه به دلیل نقض مکرر سیاست های داخلی اخراج کردیم. "

  "کارگران فناوری ... دارای قدرت فوق العاده ای هستند"

  کاستا و کانینگهام همچنان آمازون را به اتخاذ سیاستهای سازگارتر با اقلیم وادار کرده اند.

  "کارکنان فناوری که در کنار هم ایستاده اند دارای قدرت فوق العاده ای هستند آنها در نقل و انتقالات بزرگترین شرکتهای جهان را جابجا کردند. " "هر چیزی که ما دوست داریم توسط هرج و مرج آب و هوایی تهدید می شود. کارگران هر شرکتی باید در کنار یکدیگر و برای جهان ایستادگی کنند." آنها حل و فصل با آمازون را "پیروزی در حمایت از حقوق کارگران" خواندند و [نشان می دهد] ما حق داشتیم که برای یکدیگر ، برای عدالت و برای جهان خود بایستیم. "

  ما از کاستا و کانینگهام برای جزئیات بیشتر در مورد حل و فصل ، از جمله پرداخت دستمزد از دست رفته و اعلامیه ای که آمازون باید به کارکنان فناوری و انبار خود ارسال کند. در صورت دریافت پاسخ ، این مقاله را به روز خواهیم کرد.

  کاستا و کانینگهام از زمان شروع صحبت در مورد تأثیر آمازون بر آب و هوا در سال 2018 از کارگران آمازون حمایت زیادی داشته اند. CNBC خاطرنشان کرد که گروهی که آنها تشکیل دادند "حمایت بیش از 8700 کارمند را به دست آوردند و بیش از 1500 کارمند را به اعتراض به سیاست های آب و هوایی آمازون ترک کردند." در می 2020 ، تیم بری ، معاون رئیس جمهور آمازون در اعتراض به رفتار آمازون با کارگران انبار و اخراج کارکنان از جمله کاستا و کانینگهام استعفا داد.

خبرهای دیگر از سیاست فناوری