خبر

 • تک بورد - سفارش حق تعمیر بایدن می تواند شرکت ها را از مسدود کردن اصلاحات DIY باز دارد

  سفارش حق تعمیر بایدن می تواند شرکت ها را از مسدود کردن اصلاحات DIY باز دارد
  21 روز و 14 ساعت قبل

  دستورالعمل اجرایی در میان فشارهای فزاینده ایالتی و فدرال برای گشودن روند تعمیرات صورت می گیرد.
  پس از سالها درخواست و پیشنهاد ، در دولت قدرت بیشتری گرفته است تا به مصرف کنندگان حقوق بیشتری برای تعمیر محصولات خود از تراکتورهای مزرعه گرفته تا تلفن های همراه اعطا کند.

  دیروز در یک جلسه مطبوعاتی ، جن پسکی ، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید گفت که بایدن با صدور یک دستورالعمل وزارت کشاورزی ایالات متحده را به صدور قوانینی هدایت می کند که ، از جمله ، "به کشاورزان این حق را می دهد که تجهیزات خود را همانطور که دوست دارند تعمیر کنند. . "

  طبق گزارش ها ، این سفارش بیش از تراکتورها را شامل خواهد شد. بر اساس گزارش بلومبرگ ، بایدن از کمیسیون تجارت فدرال می خواهد تا تولیدکنندگان رایانه و الکترونیک و پیمانکاران دفاعی را تحت فشار قرار دهد تا در چگونگی تعمیر دستگاه هایشان آزادی عمل بیشتری ایجاد کند.

  ReadingHackers ، کشاورزان و پزشکان متحد شوند! حمایت از قوانین مربوط به حق تعمیر به آرامی رشد می کند پس از آنكه جان دیر در سال 2016 بندى را به قرارداد مجوز كاربر نهایی خود اضافه كرد كه می گوید فقط تکنسین های مجاز Deere می توانند تعمیرات نرم افزارهای جاسازی شده را انجام دهند ، کانون اصلی جنبش حق تعمیر قرار گرفت. تراکتور کشاورزان عصبانی شدند. آنها پس از پرداخت صدها هزار دلار برای تجهیزات ، احساس كردند كه حق تصمیم گیری در مورد تعمیر ماشین های خود را دارند. بعضی اوقات کشاورزان مجبورند تعمیراتی را در مزرعه انجام دهند یا از فن آوری های مستقل بخواهند تا زمان خرابی را به حداقل برسانند. نیاز به یک سفر طولانی به نمایندگی یا انتظار یک تکنسین مجاز با بسیاری از عملکردهای کشاورزان سازگار نیست.

  با این وجود جان دیر معتقد است که تعدیل نرم افزار شرکت برای اجرای تعمیر می تواند منجر به تعدادی از مسائل از ایمنی تا انتشار شود.

  مسئله حق تعمیر باعث شده کشاورزان با علاقه مندان به الکترونیک و رایانه ، که سالهاست تصور می کنند که فقط به یک نرم افزار مجوز داده اند ، مالک آن نیستند و نمی توانند آن را به دلخواه خود تغییر دهند.

  تبلیغات

  سفارش بایدن بیشترین تأثیر را در مورد ماشین آلات کشاورزی دارد ، زیرا USDA کاملاً تحت قوه مجریه قرار می گیرد در حالی که FTC یک آژانس مستقل است. به همین ترتیب ، بایدن نمی تواند FTC را برای تضمین حق تعمیر راهنمایی کند. در عوض ، دستورالعمل اجرایی بخشی از چگونگی تعامل شاخه های دولت با آژانس های مستقل است.

  با این حال ، تردید بایدن برای فشار دادن FTC برای تمرکز بیشتر در این موضوع کافی است. آژانس طی سالهای گذشته به طور فزاینده ای از حق تعمیر استقبال می کند. در سال 2018 ، نامه های هشدار دهنده ای را به شش شرکت از جمله نینتندو ، سونی و هیوندای ارسال کرد و گفت که برچسب های "بی اعتبار بودن ضمانت" و بندهای "قطعات اصلی" شرایط گارانتی مجاز نیستند. و در اوایل سال جاری ، FTC بیشتر گزارش داد كه گزارشی در مورد تأثیرات محدودیت تعمیرات بر مصرف كنندگان ، مشاغل و تعمیرگاه های مستقل به كنگره ارائه می دهد. این آژانس در ارزیابی خود صریح گفت: "شواهد اندکی برای حمایت از توجیه تولید کنندگان برای محدودیت های تعمیر وجود دارد."

  برخی از شرکت ها اقداماتی را برای مقابله با انتقادها آغاز کرده اند - و بالقوه برای پایان دادن به قانونگذاری یا اقدام نظارتی که روند تعمیر را بیشتر باز می کند. به عنوان مثال ، اپل برنامه ای را در سال 2019 آغاز کرد که به تعمیرگاه های مستقل امکان دسترسی به قطعات ، ابزار ، آموزش ، تشخیص و سایر موارد اصلی اپل را می داد.

  بیشتر بخوانید اتومبیل های متصل باید برای اشخاص ثالث باز باشد ، رأی دهندگان ماساچوست البته این روند را متوقف نکرده است. سال گذشته ، رأی دهندگان ماساچوست یک طرح رای گیری را تصویب کردند تا قانون حق تعمیر خودرو را شامل سیستم عامل های ماشین متصل و خدمات telematics کند. و ماه گذشته ، نمایند More جو مورل (D-NY) قانون تعمیر منصفانه را ارائه داد ، که طبق آن تولید کنندگان تلفن همراه و رایانه مجبورند اطلاعات مستندات ، تشخیص و تعمیرات را به تعمیرگاه های مستقل ارائه دهند.

  دستورالعمل اجرایی بایدن می تواند تغییرات گسترده ای ایجاد کند یا حواشی را فقط بهم بزنید - باید منتظر بمانیم تا متن کامل بیشتر بدانیم. صرف نظر از این ، با پیگیری موضوع FTC همراه با قانونگذاری هم در ایالت ها و هم در كنگره ، به نظر می رسد احتمالاً در آینده ای نزدیك مصرف كنندگان گزینه های بیشتری برای تعمیر خواهند داشت.

خبرهای دیگر از خط مشی فناوری