پس از یک سال افشاگری خیره کننده و نفرین کننده، متا، که قبلا فیسبوک بود، با درخواست سرمایه ">

خبر

 • تک بورد - سرمایه گذاران متا از رسوایی ها خسته شده اند و خواهان نظارت بیشتر هستند

  سرمایه گذاران متا از رسوایی ها خسته شده اند و خواهان نظارت بیشتر هستند


  1 ماه قبل

  سهامداران خواهان نظارت بیشتر بر "خطرات بر ایمنی عمومی" هستند.
  پس از یک سال افشاگری خیره کننده و نفرین کننده، متا، که قبلا فیسبوک بود، با درخواست سرمایه گذاران برای اجازه ارزیابی مستقل کمیته حسابرسی و نظارت بر ریسک شرکت مواجه شد.

  سرمایه‌گذاران و یک سازمان غیرانتفاعی با منافع عمومی نامه‌ای به منشی شرکت متا ارسال کرده‌اند و درخواست کرده‌اند که پیشنهاد آن در وکالت سالانه شرکت گنجانده شود تا سهامداران به آن رأی دهند.

  "سهامداران از کمیسیون هیئت مدیره درخواست می کنند که ارزیابی مستقلی از ظرفیت ها و عملکرد کمیته حسابرسی و نظارت بر ریسک در نظارت بر خطرات شرکت برای ایمنی عمومی و منافع عمومی و در حمایت از نظارت استراتژیک ریسک بر این موضوعات توسط هیئت مدیره کامل انجام دهد. در این نامه آمده است که توسط Axios به دست آمده است.

  ادامه مطلب

  اسناد فاش شده قوانین خاصی را که فیس بوک برای 5.8 میلیون VIPsTwo سرمایه گذار، Harrington Investments و بنیاد پارک، به کمپین پاسخگویی پیوسته اند تا دست متا را وادار کنند. سرمایه‌گذاری هرینگتون خود را یک فعال سهامدار و سرمایه‌گذار مسئولیت‌پذیر اجتماعی می‌نامد، در حالی که بنیاد پارک یک بنیاد کمک مالی است که طرح‌های دموکراسی و جامعه مدنی، رسانه‌ها و محیط‌زیست را تأمین مالی می‌کند.

  این اولین بار نیست که متا/فیس‌بوک با درخواست‌هایی برای نظارت بیشتر بر ریسک روی پلتفرم‌ها مواجه می‌شود. در سال 2018، قطعنامه دیگری از سهامداران پرسید که آیا فیس بوک باید کمیته ای ایجاد کند که بر خطرات ناشی از این پلتفرم تمرکز کند، از جمله دخالت روسیه در انتخابات 2016، تحریک به خشونت، و موارد دیگر.

  این قطعنامه شکست خورد، زیرا بسیاری این کار را انجام می دهند، زیرا مارک زاکربرگ، مدیرعامل، حدود 58 درصد از سهام رای را کنترل می کند. سهامداران مستقل به اندازه کافی از آن حمایت کردند، اما شرکت نظارت بر ریسک را به وظایف کمیته حسابرسی هیئت مدیره اضافه کرد. علاوه بر درخواست امسال برای ارزیابی مستقل کمیته حسابرسی و ریسک، متا با قطعنامه‌های دیگری مواجه است که خواستار نظارت بیشتر هیئت مدیره برای کاهش محتوای مضر بر روی پلتفرم‌هایش و همچنین ارزیابی ریسک هستند. ابتکار جدید متاورس آن. سهامدارانی که خواهان این تغییرات بودند، از جمله صندوق بازنشستگی مشترک ایالت نیویورک و خزانه‌دار ایالت ایلینویز، پیشنهادهای دیگری را در سال گذشته ارائه کردند که شکست خورد، یکی از آنها خواستار یک رئیس هیئت مدیره مستقل بود.

  قطعنامه‌های پیشنهادی پس از یک سال بحث و جدل پیرامون پلتفرم‌های مختلف که توسط متا اجرا می‌شوند، به دست می‌آیند. در ژانویه، فیس بوک نقشی کلیدی در کمک به سازمان دهندگان در شکل دادن به قیام خشونت آمیز در کنگره ایالات متحده داشت. سهامداران از آن به دلیل پرداخت بیش از حد جریمه FTC شکایت کردند، که آنها ادعا می کنند برای محافظت از زاکربرگ در برابر نظارت بیشتر دولت انجام شده است. در طول تابستان، رئیس جمهور جو بایدن، این شرکت را به دلیل عدم اتخاذ موضع به اندازه کافی تهاجمی در برابر اطلاعات نادرست واکسن متمایز کرد. سپس، افشاگر فرانسیس هاوگن هزاران سند را با وال استریت ژورنال و کنگره به اشتراک گذاشت که نشان می‌داد اینستاگرام به سلامت روان نوجوانان آسیب می‌رساند، از قوانین اعتدال ویژه برای افراد VIP استفاده می‌کند و خشونت نژادی و نسل‌کشی را تحریک می‌کند.


  تگ ها:

  سرمایه , گذاران , رسوایی , خسته , خواهان , نظارت , بیشتر , هستند


  v 7
خبرهای دیگر از سیاست فنی