خبر

 • تک بورد - زن چند روز پس از تغییر نام فیسبوک، دسته اینستاگرام @metaverse را از دست داد

  زن چند روز پس از تغییر نام فیسبوک، دسته اینستاگرام @metaverse را از دست داد


  1 ماه قبل

  حساب تقریباً یک دهه‌ای به دلیل «تظاهر به شخص دیگری» مسدود شد.
  تیا مای باومن تقریباً یک دهه در اینستاگرام با استفاده از handle@metaverse پست می‌کرد که حسابش در 2 نوامبر غیرفعال شد.

  برنامه به او گفت: "حساب شما به دلیل تظاهر به شخص دیگری مسدود شده است."

  باومن دقیقاً مطمئن نبود که چه اتفاقی افتاده است، اما زمان بندی کنجکاو بود. مسدود شدن حساب کاربری تنها چند روز پس از اعلام نام جدید فیس بوک، متا صورت گرفت. مدیرعامل مارک زاکربرگ گفت این نام نشان دهنده تمرکز جدید شرکت بر روی چشم انداز متاورس است، دنیای مجازی که به منظور تسهیل تجارت، ارتباطات و موارد دیگر است. دستگیره @metaverse Baumann ناگهان یک کالای داغ شد.

  ادامه مطلب

  Facebook who? زاکربرگ تغییر نام تجاری را به عنوان حساب کاربری MetaThis یک دهه از زندگی و کار من اعلام کرد. باومن به نیویورک تایمز گفت: من نمی‌خواستم سهم من در متاورژن از اینترنت پاک شود. "این برای زنان در فناوری، برای زنان رنگین پوست در فناوری، همیشه اتفاق می افتد."

  در سال 2012، زمانی که باومن Metaverse Makeovers را راه‌اندازی کرد، دسته اینستاگرام @metaverse را انتخاب کرد تا هنر و فناوری خود را به نمایش بگذارد. این استرالیایی اپلیکیشنی ساخته بود که هولوگرام های مجازی را روی طرح های ناخن شرکتش نمایش می داد. او در نظر داشت یک خط کامل از لباس‌ها و لوازم جانبی بسازد که عملاً افزایش می‌یابد. پس از پنج سال، بودجه به پایان رسید و او شروع به استفاده از حساب اینستاگرام خود برای تبلیغ کارهای دیگر خود کرد.

  اکانت @metaverse Baumann در طول سال‌ها نسبتاً مورد توجه قرار نگرفت و کمتر از 1000 دنبال کننده جذب کرد. سپس فیس بوک نام خود را تغییر داد.

  در 28 اکتبر، زاکربرگ تغییر در سخنرانی اصلی Connect 2021 خود را اعلام کرد و گفت که نام فیس بوک "فقط شامل همه کارهای ما نمی شود." زاکربرگ ماه‌ها بود که ایده‌اش درباره متاورس را می‌فروخت و تابستان گذشته در مصاحبه‌ای به The Verge گفت که «متایورس چشم‌اندازی است که بسیاری از شرکت‌ها - کل صنعت را در بر می‌گیرد». مطمئناً این چیزی نیست که هیچ شرکتی بسازد.»

  باومن، با سالها تجربه خود در اداره یک شرکت مستقر در اطراف و نام مفهومی، ظاهراً یک شریک ایده آل در آن سرمایه گذاری خواهد بود.

  بعد از سخنرانی زاکربرگ، باومن شروع به دریافت کرد. پیام‌های ناخواسته در اینستاگرام، از جمله پیام‌هایی که پیشنهاد خرید @metaverse از او را داده‌اند. با این حال، یک نفر اخطار داد: "اف‌بی آن را نمی‌خرد، آنها می‌گیرند."

  معلوم نیست که آیا متا/فیس‌بوک ارتباطی با از دست دادن دسترسی بومن به حسابش داشته است یا خیر. باومن تلاش کرد هویت خود را با اینستاگرام تأیید کند، اما هفته‌ها پاسخی دریافت نکرد. او سعی کرد با یک وکیل مالکیت معنوی کار کند تا ببیند چه حقوقی برای بازگرداندن حساب خود دارد، اما نتوانست خدمات آنها را بپردازد.

  ادامه مطلب

  درز کرد. اسناد قوانین خاصی را که فیس‌بوک برای 5.8 میلیون VIP استفاده می‌کند آشکار می‌کند، اما وقتی یک روزنامه‌نگار متوجه ماجرا شد، همه چیز تغییر کرد. در 4 دسامبر، دو روز پس از تماس خبرنگار نیویورک تایمز با متا درباره حساب کاربری، باومن ناگهان به @metaverse دسترسی پیدا کرد. استفانی اوتوی، سخنگوی شرکت متا، به Ars گفت: "این حساب به اشتباه به دلیل جعل هویت حذف شده است، و ما اکنون آن را بازیابی کرده ایم." تجربه می‌تواند تأثیری دلخراش بر تمایل شرکت‌ها و افراد برای مشارکت در رسانه‌های اجتماعی از ترس اینکه هویت آنلاین آنها به‌طور خودسرانه ضبط شود، داشته باشد. ربکا جیبلین، مدیر مؤسسه تحقیقات مالکیت معنوی استرالیا در دانشگاه ملبورن، به نیویورک تایمز گفت: «فیس‌بوک اساساً اختیار نامحدودی برای انتخاب نام کاربری اینستاگرام افراد دارد. "می تواند دلایل خوبی برای آن وجود داشته باشد - برای مثال، اگر آنها توهین آمیز هستند یا جعل هویت شخصی به گونه ای که باعث سردرگمی شود." گفت. کاربران اساساً هیچ حقوقی ندارند.


  تگ ها:

  تغییر , فیسبوک , دسته , اینستاگرام , @metaverse


  v 8
خبرهای دیگر از سیاست فنی