خبر

 • تک بورد - دعوا: توصیه های فیس بوک به افراط گرایان کمک کرد تا با یکدیگر ملاقات کنند و برای قتل برنامه ریزی کنند

  دعوا: توصیه های فیس بوک به افراط گرایان کمک کرد تا با یکدیگر ملاقات کنند و برای قتل برنامه ریزی کنند
  11 روز و 19 ساعت قبل

  فیسبوک توسط خواهر افسر امنیتی فدرال در اعتراض به ضرب گلوله کشته شد.
  خواهر یک افسر امنیتی فدرال کشته شده شکایتی را علیه متا مالک فیس بوک تنظیم کرده است. در این دادخواست ادعا شده است که قتل دیو پاتریک آندروود در ماه مه 2020 "یک اقدام خشونت آمیز تصادفی" نبود بلکه "اوج یک توطئه افراطی بود که توسط دو مردی که متا از طریق زیرساخت های گروه های فیس بوک و استفاده از آن در فیس بوک طراحی و برنامه ریزی شده

  این دادخواست می‌گوید که متا به ایجاد جامعه ضد دولتی «بوگالو» که شامل برتری‌طلبان سفیدپوست، مروج شبه‌نظامیان و نظریه‌پردازان توطئه راست افراطی است، کمک کرد. شکایت می‌گوید که این جامعه از برنامه‌ریزی جنایی قاتل آندروود و همدستش حمایت کرد و فیس‌بوک را به سهل انگاری متهم کرد.

  این شکایت دیروز توسط آنجلا آندروود جاکوبز در دادگاه عالی کالیفرنیا برای شهرستان آلامدا تنظیم شد. و به دنبال خسارت حداقل 25000 دلاری است. در این دادخواست اشاره شده است که دیو آندروود "یک افسر خدمات حفاظتی فدرال بود که تحت قراردادی با وزارت امنیت داخلی برای تامین امنیت" در یک ساختمان فدرال و دادگاه در اوکلند کار می کرد. در 29 مه 2020، در جریان اعتراضات به قتل جورج فلوید توسط پلیس، آندروود 53 ساله در یک پست نگهبانی بیرون ساختمان مستقر شد و در تیراندازی از طریق ماشین کشته شد. در این دادخواست آمده است که او از ناحیه گردن و پهلوی راست مورد اصابت گلوله قرار گرفت و قبل از مرگ در اتاق اورژانس "درد و رنج شدید" را تحمل کرد.

  هفته‌ها پس از تیراندازی، وزارت دادگستری اتهام قتل را علیه افراد ادعا شده اعلام کرد. مرد مسلح استیون کاریلو و اتهام تلاش برای قتل به دلیل جراحات به یک افسر امنیتی دوم. وزارت دادگستری همچنین اعلام کرد که اتهامات مربوط به معاونت و مشارکت رابرت آلوین جاستوس جونیور، راننده مظنون این وسیله نقلیه را اعلام کرده است. محاکمه هیئت منصفه در این پرونده جنایی برای نوامبر 2022 برنامه ریزی شده است.

  تبلیغات

  طبق اعلام اتحادیه ضد افترا، "باورهای ضد پلیسی بوگالوها آنها را بر آن داشت تا به طور گسترده در تظاهرات Black Lives Matters شرکت کنند. قتل جورج فلوید توسط پلیس مینیاپولیس در ماه مه 2020."

  دعوا: پیشنهادات فیس بوک باعث شد جاستوس به بوگالو برود

  دعوای مدنی ارائه شده توسط جیکوبز ادعا می کند که "متا جوستوس را به سمتی هدایت کرد. افراط گرایی، از جمله توصیه می کند که به گروه های مرتبط با بوگالو ملحق شود، از جمله گروهی که او را به Carrillo معرفی کرد، جایی که اعضای آن برای ارتکاب اعمال خشونت آمیز علیه افسران مجری قانون فدرال تحت پوشش اعتراضاتی که در پاسخ به قتل جورج فلوید توسط پلیس... کاریلو و جاستوس فقط از طریق فیس بوک با هم آشنا شدند زیرا متا توصیه کرد که جاستوس به گروه‌هایی ملحق شود. در این شکایت آمده است: «فیس‌بوک گروه‌های بوگالو را به جاستوس پس از «کاوش در حقوق پدران و حقوق متمم دوم در فیس‌بوک» توصیه کرد.

  «سهل انگاری متا». رفتار عامل مهمی در ملاقات کاریلو و جاستوس در فیس بوک بود، برنامه ریزی در فیس بوک برای انجام اعمال خشونت آمیز علیه افسران مجری قانون فدرال، و سپس اجرای نقشه آنها با ملاقات در 29 مه 2020 و کشتن افسر آندروود در یک رانندگی. تیراندازی،" در دادخواست آمده است. یک بیانیه مطبوعاتی از شرکت حقوقی جیکوبز گفت که "فیس‌بوک قبلاً نیاز به ممنوعیت شبکه خطرناک را از پلتفرم خود تأیید کرده بود، اما طبق گزارشات، اکثر گروه‌های بوگالو را حذف نکرد."

  هنگامی که Ars در مورد آن با آن تماس گرفت متا در دادخواست امروز گفت: "ما بیش از 1000 جنبش اجتماعی نظامی شده را از پلتفرم خود ممنوع کرده ایم و برای رسیدگی به موضوع گسترده تر رادیکال شدن اینترنت با کارشناسان همکاری نزدیک داریم. این ادعاها فاقد مبنای قانونی هستند."

خبرهای دیگر از سیاست فنی